Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kolor oznaczenia VR

    Zagadnienie ,które chcę poruszyć jest zapewne banalne bo chodzi mi o kolor oznaczenia literowego VR.
    W N16-85VR , którego nabyłem w zeszłym roku oznaczenie VR jest koloru białego. W N70-300VR , który kupiłem w zeszłym tygodniu oznaczenie VR jest koloru czerwonego. W obu stabilizacja jest w wersji VR II. Zajrzałem do aktualnej ulotki informacyjne Nikona i oznaczenie te są zgodne z ulotką ale niektóre obiektywy posiadają jeszcze oznaczenie VR w kolorze złotym. Czy ktoś może orientuje się co oznacza ta tajemnicza gra kolorów ???
    Będę wdzięczny za zaspokojenie mojej ciekawości.
    Pozdrawiam JP.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Zagadnienie ,które chcę poruszyć jest zapewne banalne bo chodzi mi o kolor oznaczenia literowego VR.
    Już wiem, dlaczego nie mam innego VR tylko w łapach.

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Będę wdzięczny za zaspokojenie mojej ciekawości.
    Pozdrawiam JP.
    Ależ proszem ciem bardzo.
    Są różowe. jak wracam z garażu szare lub czarne, z ogrodu czasem lekko zielone.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Moj 16-85 miał złoty VR..
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  4. #4

    Domyślnie

    Szanowny Jacku Cz musiałeś nieżle zatankować mając takie kolorowe zwidy . Mnie się to raczej nie zdarza jak robię zdjęcia. Na przyszłość nie podchodż do sprzętu foto w takim stanie!
    JP
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    Zwykla zmiana koloru, nie ma w tym zadnej teorii spiskowej o lepszym gorszym VR, nowszym starszym czy co tam jeszcze mozna wymyslic, tak samo mozna kupic np Sigme 50mm f1,4 w starym "pluszowym" malowaniu jak i w nowym "zwyklym", mimo ze szklo jest dosc nowe. Optycznie, mechanicznie niczym sie nie roznia. Zabieg marketingowy i tyle .
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze VR-ki miały logo "VR" w kolorze czerwonym, bo nowość musiała się wyróżniać. Tak było w 80-400, 70-300, 24-120, 18-200 i jeszcze kilku innych. Potem chyba wszędzie przeszli na srebrny VR
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Pierwsze VR-ki miały logo "VR" w kolorze czerwonym, bo nowość musiała się wyróżniać. Tak było w 80-400, 70-300, 24-120, 18-200 i jeszcze kilku innych. Potem chyba wszędzie przeszli na srebrny VR
    105 makro tez ma czerwony napis, mimo ze vr jest juz drugiej generacji, wiec to juz nie byla taka nowosc pod wzgledem stabilizacji
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  8. #8

    Domyślnie

    ....ale był to PIERWSZY stabilizowany Micro-Nikkor. Może o to chodzi...
    Ja najchętniej stosuje stabilizacji zerowej generacji, oznaczoną logiem "Man....tto"
    Nikoniarz-majsterkowicz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Zagadnienie ,które chcę poruszyć jest zapewne banalne bo chodzi mi o kolor oznaczenia literowego VR.
    W N16-85VR , którego nabyłem w zeszłym roku oznaczenie VR jest koloru białego. W N70-300VR , który kupiłem w zeszłym tygodniu oznaczenie VR jest koloru czerwonego. W obu stabilizacja jest w wersji VR II. Zajrzałem do aktualnej ulotki informacyjne Nikona i oznaczenie te są zgodne z ulotką ale niektóre obiektywy posiadają jeszcze oznaczenie VR w kolorze złotym. Czy ktoś może orientuje się co oznacza ta tajemnicza gra kolorów ???
    Będę wdzięczny za zaspokojenie mojej ciekawości.
    Pozdrawiam JP.
    Albo literki spłowiały, albo kupiłeś podróbkę i musisz reklamować. Bo VR było czerwone, a od trzech lat jest złote.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    ....ale był to PIERWSZY stabilizowany Micro-Nikkor. Może o to chodzi...
    Ja najchętniej stosuje stabilizacji zerowej generacji, oznaczoną logiem "Man....tto"
    używam dokładnie tej samej


    aczkolwiek ta w szkle bywa jednak czasami niezastąpiona
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •