Close

Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536
Pokaż wyniki od 351 do 354 z 354

Wątek: Blad softu?

  1. #351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zkruk
    Nie obrazajac nikogo - ale Ci co fotografuja najwiecej to ich na forach jest najmniej... bo robia zdjecia i nie maja czasu na *******y...
    No to stwierdzam, że dłuższe nieobecności na forum dobrze służą mojej reputacji!
    Z każdą przerwą, jestem coraz bliżej profi
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  2. #352
    ~Mariusz
    Gość

    Domyślnie

    Czy lepsza ostrość we wcześniejszych wersjach firmware występuje również w plikach RAW? Może Nikon miał wcześniej ustawione mocniejsze wyostrzanie JPG i w typowych fotkach wygląda to jak ostrzejsze zdjęcia. Wtedy problem byłby zaletą, bo wyostrzyć sobie zawsze można a w drugą stronę to już gorzej. A i szumy w ostrzonych zdjęciach bardziej szumią. Mógłby to być krok w kierunku zmniejszenia szumu wokół szumów D70 To tylko taka idea, bo po kupieniu nowego D70 od razu prawie zainstalowałem 2.0 i nie wiem czy u mnie była różnica. W tym wątku był przykład na ostrzejsze zdjęcie starego softu i mniej ostre nowego (numer domu). Podostrzyłem trochę nowe i wynik nie jest wiele różniący się. Żeby to sprawdzić trzeba by przepstrykać na obu sofach RAW i wszystkie rodzaje JPG. Ja na pewno szybko nie będę miał na to czasu. Wskazywałoby na to to że niektórzy pisali, iż obiektywy wydają się dawać gorsze (mniej ostre) zdjęcia. Zaprzeczałoby zaś temu to że ostrość (żyleta) jest ale nie w tej płaszczyźnie zdjęcia gdzie robił fotograf. To taka refleksja kogoś kto na ostrzeniu zdjęć spędził w życiu trochę czasu.

  3. #353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep
    Więc się mylisz, nie trzeba wgrywać obu. Nikon wypuszcił wcześniej tylko poprawkę do B1.02 i B1.03. Wersja B to menu A to AF.
    możesz podesłać starą wersję softu? nigdzie nie mogę znaleźć
    dzięki z góry

  4. #354

    Domyślnie

    A może po wgraniu albo przed i po należy zrobić reset aparatu?
    Czytam już dwie godziny i na razie nie natknąłem się na tego typu sugrestię.
    Aparat przechowuje ustawienia w pewnym obszarze pamieci. Być moze nowy firmware zmienia pewne komórki dla pewnych danych. Firmware wgrywa się nowy ale dane pobiera stare i głupieje. Reset mógłby w taki przypadku pomóc.

    [ Dodano: Nie 06 Lis, 2005 ]
    Mogłoby to tłumaczyć dlaczego Nikon nie widzi żadnego błędu w sofcie 2.0. Brak ostrzenia tylko w co niektórych modelach może wynikać z prostej przyczyny. Wszystko zależy od tego z jakimi opcjami wyjściowymi został wgrywany nowy soft.
    Dlatego raz jest dobrze innym razem źle.
    D70 w Polsce jest używany ...zawodowo na zachodzie pewnie wyższe modele. Stąd nasi zawodowcy pierwsi odkryli błąd softu a na zachodzie nikt tego nie dostrzegł.
    Jedynie tak mogę sobie wytłumaczyc "ciszę" ze strony Nikona. Dla nich wszystko jest OK. więc przyczyna tkwi gdzieś indzej. Jeśli mam rację to nowy soft może się pojawić i wówczas sam podczas pierwszej fazy wgrywania będzie czyścił komórki danych.

Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •