Close

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 354

Wątek: Blad softu?

  1. #1

    Domyślnie Blad softu?

    Jestem na 90% pewien ze nowy soft ma bledy jesli chodzi o ostrzenie...
    Znaczaco pogorszyla sie praca ukladu AF z moim kitem

    Aparat znaczaco czesciej ustawia ostrosc za daleko
    i nie mowie tu o BF/FF - to jest roznica zamiast 2m -5m
    Wlasnie wrocilem ze slubu i juz na LCD czulem ze cos jest nie tak - wlasnie zgrywam fotki z aparatu i jestem przerazony...
    i mocno wku***ony

    I jesli ktos mi zasugeruje ze to moja wina to niech sie liczy z wysmianiem oraz wyjsciem na wojenna sciezke

    sprawa dotyczy raczej wiekszych odleglosci - czyli nie 50cm a 2-3m
    powiedzmy, ze okolo 60% zdjec jest do kosza - chyba nie musze mowic wam co to dla mnie znaczy...
    Wiec teraz pytanie - czy da sie wgrac stary soft? czy wizyta w serwisie?
    jesli tak czy ktos ma stary soft?
    czy moze ktos mial okazje do sprawdzenia lub zaobserwowania takich objawow?

    jestem mocno wku***ony
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam takich objawow, ale dzisiaj Hesja tez sygnalizowal mi ten sam problem podczas plenerku. Byc moze faktyczie jest cos nie tak, ale poczekajmy na wiecej informacji od uzytkownikow.

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Re: Blad softu?

    Cytat Zamieszczone przez zkruk
    I jesli ktos mi zasugeruje ze to moja wina to niech sie liczy z wysmianiem oraz wyjsciem na wojenna sciezke
    Stawiam na to, że to Twoja wina, albo wyłazi kitowość kita. Na warsztatach w Kole moja żona zrobiła kilka giga zdjęć gołych pośladków po zmianie oprogramowania. Zero różnic.
    Jest jedna różnica, nie używamy kita.

  4. #4

    Domyślnie Re: Blad softu?

    Cytat Zamieszczone przez zkruk
    sprawa dotyczy raczej wiekszych odleglosci - czyli nie 50cm a 2-3m
    powiedzmy, ze okolo 60% zdjec jest do kosza - chyba nie musze mowic wam co to dla mnie znaczy...
    Jakie opcje AF miałeś ustawione, bo może to mieć znaczenie. Dzieje się to dla wszystkich ogniskowych?
    Ja razie nie obserwuje żadnych dziwnych zachowań z nowym softem, ale może po południu zrobię jakiś test balkonowy....

  5. #5

    Domyślnie

    Maliniak - glupi jestes i mowie to z pelna premedytacja i swiadomoscia ze ukrywasz sie jak tchorz... biedny Radio Erewan ktory obiecywal ze NIGDY NIE zarejestruje sie na tym forum - wiec badz laskaw zamilknac - ok? Nagle po zrobieniu 20.000 zdjec moja technika sie pogorszyla...

    Alt, Adminie - z tego co sobie zdjecia ogladam to glownie przy szerokim (ale tez prz dlugim koncu) - oczywiscie nie wszystkie zdjecia sa zle... to jest tak, ze jak aparat mial problem to ustawil sobie na powiedzmy 2x dalej niz powinnien.
    Zawsze uzywam pojedynczego- srodkowego pola, AF-S, razem z lampa blyskowa - wiec dodaktowe doswietlenia mialem (czerwony doswietlacz)
    Podczas plenerku gdzie warunki mialem idealne tez mu sie na kilku zdjeciach ustawilo ostrosc na tlo a nie na mlodych-ale te akurat kasowalem nieswiadomie jeszcze powagi sytuacji
    Jakos nie zauwazylem problemow z 50mm - byc moze wiec problem jest np. z AF-S
    ale teraz zobacze wszystkie zdjecia jeszcze raz...
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    W piątek fotografowalem imprezę YPMP w Gdyni z nowym softem. Ja osobiscie nie widzę zadnej roznicy....jest jak bylo.

  7. #7

    Domyślnie

    wczoraj robilem fotki tez w kosciele i podobna sytuacja ale zaledwie na paru sztukach ze 100 , ostroscs zamiast na postaci to na obiekcie oddalonym okolo 2 m za nim , fotki robione z ofleglosci3-4m, najdziwniejsze jest to ze NC pokazuje punkt ostrosci tam gdzie powinin byc
    pozdrawiam,
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    http://zbigniewkruk.com/zonk.jpg - chyba widac gdzie byl srodkowy punkt AF..

    Kaleid - zdecydowanie czesciej sytuacja pojawiala sie na szerokim koncu - 18mm...
    Dzis pewnie przetestuje kita z D100 bo robie zdjecia na premierze korporacyjnej i moge miec powaznego zonka...

    [ Dodano: Nie Maj 22, 2005 9:52 am ]
    sama sytuacja jak widac jest wrecz "stateczna" do bolu...
    w tym momencie jestem na 100% pewien ze to wina nowego softu - nic wiecej nie zmienilo sie w moim aparacie - szklo tez nie mialo trudnych spotkan...
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj porobię kilka prób...zobaczymy co z tego wyjdzie

  10. #10

    Domyślnie

    ma ktos stary soft? moze nie ma blokady przed wgraniem starego... plissssss
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •