Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie Jasny obiektyw + ostre słońce = PROBLEM. Jaki Filtr Szary polecacie?

    Jak w temacie posiadam obiektyw Nikkor 17-55 2.8 DX Przy ostrym słońcu i przymknięciu go nawet na f22 nadal prześwietla foty.
    Jaki filtr szary polecacie marka i wartości + sample mile widziane + konstruktywne odpowiedzi a nie szukaj bo jest na forum.
    Przeszukałem i przeczytałem masę postów tylko żaden nie wniósł nic nowego.
    Proszę o pomoc w wyborze.
    Core 2 Quad q9650 | 8 GB OCZ Reapier | EVGA GTX 680 SC SIGNATURE 2GB | Be Quiet P11 1000W | Win 10 Pro x64 | 120gb SSD | 3TB HDD| CG243W |

  2. #2

    Domyślnie

    to zmniejsz iso i podkręć czasy tzn skróć i nie będzie prześwietlał
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #3

    Domyślnie

    Filtry zakłada się jak chcesz używać małych wartości przysłon przy ostrym słońcu. Jak nie zależy Ci na małej głębi, to tak jak kolega napisał, ustaw odpowiedni czas i czułość matrycy.
    No chyba że chcesz robić zdjęcia Słońca.

  4. #4

    Domyślnie

    iso zmniejszone na l 1.0 mniej się nie da a czasy krótsze od 1/4000 to najkrótszy jaki może być poza tym już tak robiłem dlatego moje pytanie pojawiło się na forum
    poza tym zależy mi nie jednokrotnie na małej GO
    Ostatnio edytowane przez Dante_85 ; 21-04-2011 o 18:09
    Core 2 Quad q9650 | 8 GB OCZ Reapier | EVGA GTX 680 SC SIGNATURE 2GB | Be Quiet P11 1000W | Win 10 Pro x64 | 120gb SSD | 3TB HDD| CG243W |

  5. #5

    Domyślnie

    A możesz zamieścić zdjęcie z exifem?
    Jeszcze nigdy nie zdarzyły mi się takie warunki świetlne, które prześwietlałyby mi zdjęcie przy przysłonie f11. Nie mówię tutaj o fotografii Słońca.

  6. #6

    Domyślnie

    w tym momencie nie mam bo je po prostu usunąłem ale jak znajdę to zamieszczę mimo wszystko jaki filtr aby nie przymykać wcale tego szkiełka
    Core 2 Quad q9650 | 8 GB OCZ Reapier | EVGA GTX 680 SC SIGNATURE 2GB | Be Quiet P11 1000W | Win 10 Pro x64 | 120gb SSD | 3TB HDD| CG243W |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    A możesz zamieścić zdjęcie z exifem?
    Jeszcze nigdy nie zdarzyły mi się takie warunki świetlne, które prześwietlałyby mi zdjęcie przy przysłonie f11. Nie mówię tutaj o fotografii Słońca.
    dokładnie na f2,8 z iso 100 i czasami 1/ 4000 nawet powinno być ok chyba ,że niechcący auto iso masz włączone albo korekcje ekspozycji
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #8

    Domyślnie

    witam.....a sprawdź w ustawieniach aparatu czy nie masz pomiaru punktowego albo centralnie wazonego ustawionego ....wtedy nie filtr szary tylko korekta ekspozycji .....moim skromnym zdaniem .

  9. #9

    Domyślnie

    Pomiar światła matrycowy i nie robię zdjęć na auto od tego są małpki a nie półprofesjonalny aparat. Poza tym nie chcę degradować fotki wymuszaniem programowym pracy matrycy na iso 100 lub jak kto woli l1.0 tylko na normatywnej jej czułości wynoszącej 200.
    I do tego z małą GO maksymalnie do f11 bo powyżej strasznie ucieka jakość nie poto kupuje się szkiełko za kilka tyś aby mieć kiepską jakość.
    najczęściej używam trybu P,A lub M. Żadne Auto mi nie da takich efektów jak chcę.
    Fakt z korektą nie walczyłem.
    Ale to mimo wszystko to czasami błędne koło korekta ekspozycja na + Zmniejszy czas = prześwietli fotkę na - nic nie zmieni bo migawka nie otworzy się szybciej niż 1/4000 dla d90
    Ostatnio edytowane przez Dante_85 ; 21-04-2011 o 18:42
    Core 2 Quad q9650 | 8 GB OCZ Reapier | EVGA GTX 680 SC SIGNATURE 2GB | Be Quiet P11 1000W | Win 10 Pro x64 | 120gb SSD | 3TB HDD| CG243W |

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dante_85 Zobacz posta
    Pomiar światła matrycowy i nie robię zdjęć na auto od tego są małpki a nie półprofesjonalny aparat....
    ... nie poto kupuje się szkiełko za kilka tyś aby mieć kiepską jakość.
    ...najczęściej używam trybu P,A lub M. Żadne Auto mi nie da takich efektów jak chcę...
    ... Ale to mimo wszystko to czasami błędne koło korekta ekspozycja na + Zmniejszy czas = prześwietli fotkę na - nic nie zmieni bo migawka nie otworzy się szybciej niż 1/4000 dla d90
    aparat i obiektyw to tylko sprzęt i nawet półprofesjonalny taki za "kilka tyś" (a zwłaszcza taki) wymaga od operatora nieco wiedzy.
    Korekta na + "zmniejszy czas"??? Wszytko zależy do tego w jakim trybie fotografujesz.
    Zmianie ulec może czas lub przysłona. Masz to w instrukcji. Ale korekta na plus w twoim przypadku tylko pogorszy sprawę....
    Zresztą musisz wrzucić jakiś przykład bo sprawdziłem u siebie i z tym obiektywem na słonecznej plaży przy f5,6 nie udało mi się czasu 1/4000 przekroczyć....a gdzie tam f11....
    Wrzuć fotkę z exifem.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •