Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
  1. #1

    Domyślnie MB-D10 - PHOTTIX czy ALPHA ?

    Witam forumowiczów
    Jak widac w temacie mam taką zagwózdkę którego GRIP wybrać Phottix czy Alpha ?
    Wiem, że można kupić oryginał ale ja wolę zaryzykować, zatem czy ktoś z szanownych Państwa miał możliwość
    dotykania obu gripów i podzieli się wrażeniami ?

    Pozdrawiam
    D750 | MB-D16 | T24-70 2.8 Di VC USD | N18-135 | Sigma 50 1.4 HSM | SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Także jestem przy zakupie MB-D10 i myślę by to uczynić do tego piątku. Na forum jest napisane bardzo dużo o zamiennikach. Moje ogólne wrażenie na podstawie tego co czytałem jest takie -
    Delta - bee, w sprzedaży tylko i wyłącznie zepsute choć trafiają się wyjątki
    Alpha - super, w większości wszystko jest ok, co któraś sztuka okaże się felerna
    Phottix - o tym wiem najmniej, z tego co pamiętam to chyba większości wypowiadających się na forum działają bez problemu z nielicznymi wyjątkami, nie wiedzieć tylko czemu użytkowników jest tak mało?

    To są tylko moje prywatne odczucia po długim czasie czytania forum.
    Ja się nastawiłem na Alphę bo wiem czego się można po niej spodziewać i na co zwracać uwagę, wiem że przy jakichkolwiek problemach szybko i bez problemów wymieniają na nowy egzemplarz lub naprawiają w 2 tygodnie.

    Zastanawiam się natomiast czy jest sens kupować do gripa alphy zestaw Delta EL4 + BL-3 + ładowarka (jest na allegro). Chciałbym wiedzieć czy jest spora różnica w wydajności EL4 a EL3e lub 8x Eneloop?
    Za zestaw delty muszę zapłacić 200zł a za eneloopy ok 60zł. Na korzyść eneloopów przemawia fakt że mogę je naładować w 30 minut wysokim prądem i nie wpłynie to na ich pojemność, ale jak z ilością zdjęć?
    Może ktoś z forumowiczów używa/ł i delty i eneloopów i ma porównanie?

    Ps. emalio, wiem że oryginał jest nie tani. Ja szukałem długo takiego w dobrym stanie do 500zł. Dziś znalazłem na allegro perełkę http://www.allegro.pl/item1000201701...gwarancja.html
    Moim zdaniem to zbyt piękne bo wiem że drożej chodzą używki 2-letnie. Zalatuje mi tu jakimś przekrętem. Jeśli się mylę to gratulacje dla kupującego.
    Ostatnio edytowane przez MikeS ; 14-04-2010 o 20:56
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  3. #3

    Domyślnie

    EL4 daje ten sam efekt co AA (AA cięższe) ale mnie bardizje pasuje - takie masywniejesze stabilniejsze. Bo po włożeniu EL3 taki pusty ten grip.

    Miałem Alphe, teraz mam oryginał.

    Jedyne co to mi się bardziej podobał Joy w Alphie tak fajnie mięciutko chodził.

    Gripy w zasadzie takei same, ale ori jest masywnieszy, magnezowy i jakby ciut lepiej pasował.

    Z zapiętym 70-200 na 'pionowym' trzymając jedną ręką nie mam wrażenia że zaraz mi tylko grip zostanie w ręce areszta poleci, albo przy przykręcaniu coś strzeli - wrażenie bezcenne dlatego po 2 ch tyg sprzedałem alphe i cieszę się z orginała

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeS Zobacz posta
    Ps. emalio, wiem że oryginał jest nie tani. Ja szukałem długo takiego w dobrym stanie do 500zł. Dziś znalazłem na allegro perełkę http://www.allegro.pl/item1000201701...gwarancja.html
    Moim zdaniem to zbyt piękne bo wiem że drożej chodzą używki 2-letnie. Zalatuje mi tu jakimś przekrętem. Jeśli się mylę to gratulacje dla kupującego.
    MikeS,
    widzę, ze jesteśmy na tym samym etapie, ja długo obserwowałem allegro i gripy na nim sprzedawane. Link, który podałeś jest mi znany, ten grip juz kolejny raz jest wystawiony bo wcześniej sie nie sprzedał. Poprosiłem człowieka, aby wysłał mi prawdziwe zdjęcia tego gripa a nie zdjęcie wklejone ze strony Nikona to dostałem odpowiedź, ze nie posiada aparatu i nie ma jak zrobić zdjęć, takich sprzedających omijam z daleka. Jutro jadę do JabbaPhoto, mają na stanie zarówno Phottixa jak i Alphę zapewne na miejscu podejmę decyzję, póki co podobnie jak i Ty jestem za Alphą.
    Ostatnio edytowane przez emailo ; 14-04-2010 o 21:20
    D750 | MB-D16 | T24-70 2.8 Di VC USD | N18-135 | Sigma 50 1.4 HSM | SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    a ja używam delty do każdej puszki kupowałem Deltę i nigdy mnie nie zawiedli teraz eksperymentalnie kupiłem wersję z ładowarką samochodową. Jak na razie ładuje, foci itd bez problemów no i tanio

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję NeroN. Co prawda to tylko jedna opinia ale dla mnie to aż jedna - mnie wystarczy, i przekonałeś mnie tym do "paluszków". Używanego oryginału nadal nie wykluczam lecz czas nagli Wychodzę bowiem z założenia że oryginalny MB-D10 jest elementem praktycznie niepsującym się i opłaca się jednak dać 2x więcej niż za zamiennik.
    Emalio, ostatnio licytowałem 2 gripy po 500zł jednocześnie bo byłem zdesperowany Aukcji nie kontynuowałem (nie przebijałem) powodu nagle potrzebnej gotówki, lecz gdyby nie to... miałbym dwa gripy za ok 550zł + wysyłka

    Cytat Zamieszczone przez 0L0 Zobacz posta
    a ja używam delty do każdej puszki kupowałem Deltę i nigdy mnie nie zawiedli teraz eksperymentalnie kupiłem wersję z ładowarką samochodową. Jak na razie ładuje, foci itd bez problemów no i tanio
    No proszę. I oby Cię nigdy nie zawiodły
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  7. #7

    Domyślnie

    ja swoją Alhpę kupiłem m-c temu w InFoto w Łodzi i miałem możliwość podpięcia/pomacania wszystkich wymienionych.
    zdecydowanie Alpha, jeśli chodzi o ergonomię i wykonanie.
    co do długoterminowej eksploatacji nie mogę nic jeszcze powiedzieć
    D700, N35/1.8, N50/1.8, S24-70/2.8, N85/1.8, T70-200/2.8, SB900

  8. #8

    Domyślnie

    Bylem, sprawdziłem, kupiłem.
    Wybór padł na Alphe chociaż przyznam, ze nie zauważyłem żadnej różnicy jakościowej w porównaniu z Phottixem wręcz mógłbym powiedzieć, ze wychodzą z tej samej fabryki a jedyna różnica jest widoczna tylko w nazwie. Grip podłączony, spasowany bardzo dobrze, żadnych luzów, pewnie leży w ręku i bez problemów komunikuje się z puszką. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu.

    Pozdrawiam
    D750 | MB-D16 | T24-70 2.8 Di VC USD | N18-135 | Sigma 50 1.4 HSM | SB-800

  9. #9

    Domyślnie

    Alpha trwa i trwa mać Alpha wygladem i dotykiem przypomina w 98% oryginał + ma gumy, których delta i phottix nie posiadaja. Przed zakupem mialem w rece delte i phottixa i sa niemal identyczne i tak samo plasticzane.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  10. #10

    Domyślnie

    To ja dla urozmaicenia dodam moją skromną opinię o mniej znanym i opisywanym gripie Phottixa.
    Jakieś ponad pół roku temu kupiłem na allegro grip Phottixa BP-D300 (z drugiej ręki, mało używany za ok.200zł).
    Mój wybór był podyktowany tym iż (wówczas) był to chyba jedyny zamiennik, który funkcjonalnością i wyglądem był najbardziej zbliżony do oryginalnego gripa Nikona MB-10.
    I nie żałuję. Grip od początku sprawuje się znakomicie. Jest dobrze spasowany, nic nie trzeszczy, przyciski i pokrętła działają precyzyjnie, a ogumowanie daje pewniejszy chwyt (póki co nic się nie odkleja).
    W zestawie są dwa koszyczki (do EN-EL3e i aku AA- a teraz to nawet chyba dodają jeszcze zaślepkę BL-3 do EN-EL4a).
    Póki co gripa używam z 8x aku AA. Niestety wadą używania 8xAA jest spora waga gripa i upierdliwe ładowanie 8 aku AA (o zapasowych 8x aku AA na wymianę nie wspomnę) dlatego też na dniach mam zamiar kupić zamiennik aku Nikona EN-EL4a, Phottix Titan + zamiennik zaślepki BL-3. Zwiększy to wydajność i zmniejszy wagę sprzętu.
    Ładowarkę do EN-EL4a kupiłem oryginalną Nikona MH-21 na allegro za 165zł (całkiem tanio).

    Podsumowując mogę z czystym sumieniem polecić grip Phottixa BP-D300 jako alternatywa dla oryginału Nikona.

    PS. Gripa mam podpiętego do D 700.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •