Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Drogi kolego, wiem dokładnie jaki to ma sens. Napisałem przecież że wykonam do aparatu pare profili (lampy studyjne, słoneczny dzień, oraz cień, zachmurzone niebo). Wiem dokładnie że to nie będzie uniwersalne do wszystkiego ale mimo wszystko w wielu sytuacjach może się przydać, ułatwić komuś pracę, jakoś naprowadzić itp...

    Nie, to się nie przyda, bo nikt nie będzie miał pewności o jakiej porze roku/przy jakim kolorze światła/z jakimi lampami/w jak głębokim i przez co rzucanym cieniu był robiony profil i na ile były to sytuacje różne od tej, w której ktoś inny robi swoje zdjęcia. Cień cieniowi nie równy, słoneczny czy zachmurzony dzień też nie oznacza ustarndaryzowanego koloru światła. To nie ma najmniejszej szansy powodzenia. Jeszcze raz powtarzam - color checker'a należy fotografować do stworzenia profilu w dokładnie takiej samej sytuacji zjęciowej jak robione zdjęcie, które chcemy tym profilem potem potraktować.


    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Zamiast marudzić nad tym można by pomóc innym...
    Pomoc w taki sposób oznaczałaby jeszcze większe wpuszczenie w kanał... Ja staram się pomagać skutecznie tam, gdzie rzeczywiście mogę pomóc. W tym wypadku pomagam poprzez zalecenie kupna własnego x-rite'a, który nie jest przesadnie drogi w stosunku do sprzętu z jakiego korzystamy.

  2. #52

    Domyślnie

    mhm...

    W takim razie przepraszam za zamieszanie i się już zamykam, nie będę więcej głupot pisał ani nie będę nikomu pomagał bo jestem głupi jak but...

  3. #53

    Domyślnie

    Gio ma racje. Weźcie pod uwagę choćby biel której szukamy podczas obróbki rawa jako odnośnik. Jar biel jest różowa w kadrze raz niebieska raz zielona. Póki nie stać nas na zestaw x-rite lepiej nosić ze sobą białą kartkę i przestrzelić kadr właśnie z nią. Właśnie testuje ustawienia dx2 mode 1 - podpasowały mi. Po południu idę z synem na spacer to potestuje wołanie z tymi funkcjami (użyję białej kartki - xrite dla ubogich najpierw wywołam w PS a potem to samo w Phase One C1 - zobaczymy wyniki.

    Sapphiron można potestować Twoje profile - zobaczymy czy się sprawdzą. Pamiętajcie - te nasze przepychanki słowne mają służyć pogłębianiu wiedzy a nie udawadnianie że ktoś ma "ma rację i to świętą rację". Proponuje aby Sapphiron wykonał profile i sam w danym momencie wykonał zdjęcia. Po udostępnieniu posiadaczom D90-tki dojdziemy do jakiś wniosków napewno. Z resztą - chyba zaczynami bić zbyt mocno pianę w tym temacie ale cóż - powiedzieliśmy A to mówimy i B (przynajmniej ja). Prosimy o profile.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 22-04-2011 o 14:22 Powód: łączenie postów
    i co ja mam tu napisać?

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    I ja rowniez duzo uzywalem D2X mode 1, ale ostatnio calkowicie przezucilem sie na Adobe Standard.
    I słusznie, że to zarzuciłeś bo ten profil to nic innego jak ustawienie wstępne suwaczków w LR. Przecież samemu to można sobie zrobić
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    mhm...

    W takim razie przepraszam za zamieszanie i się już zamykam, nie będę więcej głupot pisał ani nie będę nikomu pomagał bo jestem głupi jak but...
    Nie wiem doprawdy po co ta przesadna egzaltacja. Rozmawiamy wszak o odwzorowaniu kolorów, a nie o Tobie.
    Ostatnio edytowane przez Gio ; 22-04-2011 o 18:27

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    I słusznie, że to zarzuciłeś bo ten profil to nic innego jak ustawienie wstępne suwaczków w LR. Przecież samemu to można sobie zrobić
    Bzdura, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Przy zmianie profilu żaden suwak w ACR ani drgnie.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  7. #57

    Domyślnie

    Rzeczywiście masz rację (tym się różnimy) w LR też ani drgnie, a wydawało mi się, że kiedyś coś tam gmerałem i się przestawiały suwaczki, co nie zamieni faktu, że do tego samego końcowego efektu suwakami powinno też się dać dojść.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    I słusznie, że to zarzuciłeś bo ten profil to nic innego jak ustawienie wstępne suwaczków w LR. Przecież samemu to można sobie zrobić
    ???
    A co jest "złego" w profilach bo nie bardzo rozumiem?
    Chyba, że Ty Robin wychodzisz z założenia, że jesteś taki mastah, że brzydzisz się jakimikolwiek "automatami" typu profile, akcje, presety... chociaż chyba nie, bo choćby o działanie akcji wypytywałeś dociekliwie w temacie o PSE...
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 23-04-2011 o 18:36

  9. #59

    Domyślnie

    Co złego, chyba nic złego poza tym, że coś mi w pliku gmera i czyni go jakimś zabździałym przynajmniej ten profil o którym wspomniał kolega Slon. Zdjęcie dla mnie, według mnie traciło pazur. W swoim czasie próbowałem tymi profilami walczyć z nikonowską żółtaczką, ale jakoś poszedłem inną drogą czyli intensywniejszym gmeraniem suwakami w LR. Prawie mi się to udało, ale tylko prawie
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #60

    Domyślnie

    Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi profilami D2X mode 1 i 2. Mam D7100 i słyszałem, że do niego nie można ich wgrać, czy to prawda? Jeżeli tak, to czy są gdzieś w necie jakieś inne profile, oprócz tych standardowych w aparacie, które możnaby załadować do puchy?

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •