Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    I następny temat o kolorach. Nie mam pojęcia co wszyscy się tego tak uczepili, przecież w PSie i prawie wszystkim innym można każdy kanał osobno regulować, zmieniać saturację itp. A takie profile wszystkiego nie rozwiążą, bo zupełnie inaczej będzie przy świetle słonecznym, inaczej w zastanym w pomieszczeniach i jeszcze inaczej z lampami. Tzn na pewno to wiele ułatwi, ale nie zawsze. Ja używam ACR ale niewiele tam zmieniam, większość w PSie. W każdym razie polecam używanie profilu D2X mode2.

    Jak ktoś używa Color Efex to można użyć filtru Pro Contrast do zmiany koloru, często sobie radzi całkiem dobrze. Filtr polaryzacyjny w Color Efex też czasami sobie radzi ze skórą. Ale najważniejsze żeby na start ustawić balans bieli poprawnie, jak się tego nie zrobi w miarę dokładnie to później dochodzi niepotrzebna robota.

    Tutaj zdjęcie sprzed kilku dni, cera standardowo szła znacznie bardziej w niebieski, ale z Color Efex i Viveza 2 takie poprawki zajmują mało czasu.

    Tak w skrócie - ja lubię taki lekko złocisty odcień,w więc często dodaję nieco zielonego, a ujmuję czerwieni (często sporo) i niebieskiego. Ale to wszystko zależy od zdjęcia i naturalnego koloru cery. Naturalny kolor b. dobrze oddaje wspomnainy profil D2X mode, ale akurat ja aż tak naturalnych odcieni nie lubię. Wole podkolorowane nieco. Ale jak ktoś lubi to wrzuca go sobie, ustawia balans bieli dobrze i powinien mieć kolory bardzo zbliżone do tych widzianych na żywo. Czasami DX mode 1 sie bardziej nadaje, ale to już trzeba by samemu ocenić.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 21-04-2011 o 22:49

  2. #42

    Domyślnie

    d2x mode 2 ? czytałem kiedyś dość obszerny wątek na naszym forum ale teraz nie iem gdzie tego szukać. bez sensu znów wracam do tego - może ktoś zapoda link i po sprawie (przynajmniej w temacie wgrywania profili) tylko jedno pytanie. czy ten profil to w puszke sie wgrywa??
    i co ja mam tu napisać?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mizerek Zobacz posta
    d2x mode 2 ? czytałem kiedyś dość obszerny wątek na naszym forum ale teraz nie iem gdzie tego szukać. bez sensu znów wracam do tego - może ktoś zapoda link i po sprawie (przynajmniej w temacie wgrywania profili) tylko jedno pytanie. czy ten profil to w puszke sie wgrywa??
    w puszkę (dxxx i wyżej) jeśli robisz w jpg a przy obróbce jeśli robisz w rawach
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  4. #44

    Domyślnie

    Obecny ACR ma ten profil wbudowany chyba, więc LR możliwe że też, ale to już ktoś kto używa musiałby powiedzieć. W puszce też mam wgrany ten profil (mimo że zawsze Rawy), po prostu po to żeby podgląd w aparacie był zbliżony do tego co będę miał w PSie jako punkt wyjścia.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mizerek Zobacz posta
    a ja postaram sie potweirdzić (choć szpecem nie jestem w tym temacie) C1 daj rade naprawdę. choćby sam balans bieli (bez innych pierdół) porównanie C1 i PS CS5. Wiem że fotki przyciemnawe ale nic nie kombinowane tylko wyrównany balans w pliku. X-rite Passport swoją drogą ciekawa rzecz więc też czekam na owy pliczek bardzo bym prosił jeszcze profil z sb900
    No, akurat w tym powyższym przykładzie to mi się bardziej podobają kolory z PS CS.

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    I następny temat o kolorach. Nie mam pojęcia co wszyscy się tego tak uczepili, przecież w PSie i prawie wszystkim innym można każdy kanał osobno regulować, zmieniać saturację itp. A takie profile wszystkiego nie rozwiążą, bo zupełnie inaczej będzie przy świetle słonecznym, inaczej w zastanym w pomieszczeniach i jeszcze inaczej z lampami. Tzn na pewno to wiele ułatwi, ale nie zawsze. Ja używam ACR ale niewiele tam zmieniam, większość w PSie. W każdym razie polecam używanie profilu D2X mode2.
    Ja kiedyś też namiętnie używałem D2x mode2, ale ostatnio do większości zdjęć jakoś bardziej podchodzi mi mode 1.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 22-04-2011 o 00:39

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Ja kiedyś też namiętnie używałem D2x mode2, ale ostatnio do większości zdjęć jakoś bardziej podchodzi mi mode 1.
    I ja rowniez duzo uzywalem D2X mode 1, ale ostatnio calkowicie przezucilem sie na Adobe Standard. Duzo bardziej przewidywalne efekty dla roznych zrodel swiatla, bo jednak czasami byly z tym problemy przy uzywaniu mode 1

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    pilif25, mówiłem o bardzo uniwersalnym sposobie. Pożyczasz lub kupujesz x-rite Passport, robisz zdjęcie tego wzornika, program tworzy Ci profil do Lightrooma, ustawiasz jako domyślny i wg tego profilu wywołujesz foty. Gwarantuję że będzie mniodzio

    Ja mam ustawione jako domyślne w ACR i odrazu czyta fotę z tym profilem. W Fufu nieznacznie poprawiło kolor skóry bo i tak jest cacy na wiekszości zdjęć ale w przypadku d200/d3100 i EOS 400D zrobiło duuuużą różnicę...
    Ludzie, czy Wy w ogóle rozumiecie jak używa się wzornika x-rite? Przecież nie da się zrobić jednego uniwersalnego profilu. Sensowne używanie tego cuda polega na korygowaniu WB w zależności od sytuacji oświetleniowej w danym kadrze. Czy ewentualnie w całej sesji jeśli wykonana była w takim samym oświetleniu. Jaki miałoby sens robienie za pomocą checkera profilu dla kogoś, kto fotografuje w nieznanym nam, innym świetle???

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gio Zobacz posta
    Ludzie, czy Wy w ogóle rozumiecie jak używa się wzornika x-rite? Przecież nie da się zrobić jednego uniwersalnego profilu. Sensowne używanie tego cuda polega na korygowaniu WB w zależności od sytuacji oświetleniowej w danym kadrze. Czy ewentualnie w całej sesji jeśli wykonana była w takim samym oświetleniu. Jaki miałoby sens robienie za pomocą checkera profilu dla kogoś, kto fotografuje w nieznanym nam, innym świetle???
    No właśnie, też mnie trochę te dyskusje o kolorze skóry zaskakują, bo mało kto bierze pod uwagę fakt, że skóra ludzka wygląda bardzo różnie w różnych warunkach i to powinien być także (a może przede wszystkim) punkt odniesienia.
    Aczkolwiek niektórzy kombinują też tak, i widzialem takie cuda, że obróbkę skóry robili tak, że nijak nie pasowało to do otoczenia (oświetlenia) na zdjęciu i wyglądało to jak wklejka. Sama w sobie może wyglądała OK, ale do reszty kadru nijak to nie pasowało i wyglądało koszmarnie. A chyba nie tędy droga...

  9. #49

    Domyślnie

    prz3mo - bardzo słuszna uwaga. W nawiązaniu do wątku - dx2 mode 1 (najbardziej mi leży to ustawienie). podstawowa korekcja WB i ekspozycji i podciągnięcie głównego levelu.
    i co ja mam tu napisać?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gio Zobacz posta
    Ludzie, czy Wy w ogóle rozumiecie jak używa się wzornika x-rite? Przecież nie da się zrobić jednego uniwersalnego profilu. Sensowne używanie tego cuda polega na korygowaniu WB w zależności od sytuacji oświetleniowej w danym kadrze. Czy ewentualnie w całej sesji jeśli wykonana była w takim samym oświetleniu. Jaki miałoby sens robienie za pomocą checkera profilu dla kogoś, kto fotografuje w nieznanym nam, innym świetle???
    Drogi kolego, wiem dokładnie jaki to ma sens. Napisałem przecież że wykonam do aparatu pare profili (lampy studyjne, słoneczny dzień, oraz cień, zachmurzone niebo). Wiem dokładnie że to nie będzie uniwersalne do wszystkiego ale mimo wszystko w wielu sytuacjach może się przydać, ułatwić komuś pracę, jakoś naprowadzić itp...

    Zamiast marudzić nad tym można by pomóc innym...

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •