Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilif25 Zobacz posta
    Próbuję i próbuję i nie mogę nawet dziesiątej części tego, co uzyskiwałem w Lr zrobić... Np scena, gdzie mam w tle mnóstwo elementów, których składowym kolorem jest pomarańcz - i jak ja mam działać na skórze? ;E Pędzelek też jakiś dziwny... No, ale nic, próbuję dalej...
    Zależy co chcesz osiągnąć, ale może po prostu wywołaj kilka razy i złącz w PSie? Osobno skórkę, osobno tło, złączenie + maskowanie + pędzelek i voilà Na skórce spróbuj podziałać przy pomocy skin tone, na reszcie wedle uznania i zobacz, co powstanie. I oczywiście pochwal się rezultatem

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilif25 Zobacz posta
    Próbuję i próbuję i nie mogę nawet dziesiątej części tego, co uzyskiwałem w Lr zrobić... Np scena, gdzie mam w tle mnóstwo elementów, których składowym kolorem jest pomarańcz - i jak ja mam działać na skórze? ;E Pędzelek też jakiś dziwny... No, ale nic, próbuję dalej...
    A może w końcu pokażesz jakieś przykładowe foty, aby ludzie starający się Ci pomóc mogli zobaczyć o co dokładnie chodzi?
    I'm one of those bad things that happen to good people

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilif25 Zobacz posta
    Bry, stwierdziłem, że zapytam bezpośrednio tutaj, bo po tygodniach poszukiwań i prób powoli zaczynam się poddawać, jeśli chodzi o uzyskanie zadowalającego mnie koloru skóry, a taki ma skóra np na tych fotkach:
    http://wd6.photoblog.pl/np3/201104/6A/91995425.jpg
    http://wd7.photoblog.pl/np4/201103/21/88458916.jpg
    http://wd9.photoblog.pl/np5/201103/44/89957928.jpg
    Dla mnie wszystko z kolorami skóry na tych zdjęciach jest jak najbardziej okejos. Powiem więcej są komercyjnie bardzo fajne
    Nie ma czegoś takiego jak idealny kolor skóry, po prostu nie ma przy dzisiejszym postprocesingu na plikach. Trzeba albo to polubić, albo swój gust dostosować . Skóra ma ładnie na zdjęciu wyglądać i komponować się z nim. Tak jak kolega wyżej napisał.

    Cytat Zamieszczone przez Hampi Zobacz posta
    Nie chciałbym wyjść na jakiegoś fanboya C1, ale jak już przejdzie się początkowe trudności, program odwdzięcza się z nawiązką jeśli chodzi o wypluwany obrazek .
    Podobnie jak każdy wywoływacz rawów który się pozna od podszewki, czy to C1 , czy to AR , czy LR . Zmiana programu nie jest antidotum na wołane kolory. Znajomy używa od lat DPP od canona, a że przesiadł sie z Canona na Nikona to dalej do plików z Nikona używa w kanonowski DPP i efekty ma świetne. Poznać program to nie kilka godzin czy nawet dni to miesiące trza w nim siedzieć, albo i lata .
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-04-2011 o 16:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przespol Zobacz posta
    Jeżeli to nie problem, to też bym się pisał. Powino śmiagać z d5000. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    Nie będzie kolego śmigać bo x-rite robi profile pod dany model aparatu. Przy wywoływaniu innego rawa niż hipotetycznie d90 nie pokaże tego w profilach po prostu...

    Próbowałem tak kiedyś zrobić bo potrzebowałem do S3PRO profil, ale niestety z S5 nie poszło...

  5. #35

    Domyślnie

    ale spoko by bylo jakby ktos wrzucil profil z d90 i instrukcje co gdzie jak

  6. #36

    Domyślnie

    Spoko, ak jak mówiłem po świętach jak wróce do studia wstawię kilka profili. Zapewne będą to profile pod lampy Quantuum DP600, światło złoneczne oraz w cieniu(pochmurne niebo). Każdy sobie wybierze co będzie potrzebował

  7. #37
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    445

    Domyślnie

    Będę w maju w Lublinie. Może połączymy siły? Mam d700.
    Pola Gałczyńska

    moje www

  8. #38

    Domyślnie

    a ja postaram sie potweirdzić (choć szpecem nie jestem w tym temacie) C1 daj rade naprawdę. choćby sam balans bieli (bez innych pierdół) porównanie C1 i PS CS5. Wiem że fotki przyciemnawe ale nic nie kombinowane tylko wyrównany balans w pliku. X-rite Passport swoją drogą ciekawa rzecz więc też czekam na owy pliczek bardzo bym prosił jeszcze profil z sb900
    i co ja mam tu napisać?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mizerek Zobacz posta
    a ja postaram sie potweirdzić (choć szpecem nie jestem w tym temacie) C1 daj rade naprawdę. choćby sam balans bieli (bez innych pierdół) porównanie C1 i PS CS5. Wiem że fotki przyciemnawe ale nic nie kombinowane tylko wyrównany balans w pliku. X-rite Passport swoją drogą ciekawa rzecz więc też czekam na owy pliczek bardzo bym prosił jeszcze profil z sb900 [...]
    Właśnie, właśnie jakby dało rade to jeszcze pliczek gdzie oświetlenie to tylko sabinki
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #40

    Domyślnie

    Dobra, prościej będzie jak każdy napisze mi PW z życzeniami :P

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •