Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł

    Liczba megapikseli - obojętnie chodzi mi o jakość zdjęcia tj. jego wyraźności
    Zoom - obojętny
    Cena - do 500 zł
    Zastosowanie - Fotografowanie dokumentów / sprawdzianów / tekstów z bliskich odległości
    Typ użytkownika - Amator
    Inne : Zdjęcia które nim będę robił chciałbym żeby były wyraźne i łatwe do odczytu z komputera tj. że np. będę mógł z łatwością przeczytać dokument oraz na szybkości robienia zdjęć



    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zadałbyś sobie trudu, żeby choć w zbliżonym dziale napisać.
    Tobie proponuję wykorzystać komórkę. Jakość naprawdę dobra, dodatkowo możesz szybko przez bluetooth lub maila przesłać pliki na kompa. Szkoda kasy na aparat tylko do robienia dokumentów.

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam małe ręczne skanery, które idealnie nadają sie do takich rzeczy, sam mam taki długopisowy w domu i jest lepszy od aparatu. Nie ma flasha więc nie odbija światła od kartki, współpracuje od razu z programem OCR (jeśli potrzeba), obraz jest ostry bo nie ma podziału na centrum i brzegów kadru. Poza tym dobry kosztuje nawet mniej niż tani aparat.

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli chodzi o aparat to polecam każdy spełniający glowne kryterium --- do 500zł. . .

  5. #5

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak skaner człowieku! ;d
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  6. #6

    Domyślnie

    A po co komu skaner? Ja uzywam aparatu w bibliotece. Mniej niszczy sie ksiazki niz uzywajac skanera, czy ksero.
    Prawie kazdy kompakt sie nada. Czasem moze byc klopot z balansem bieli i paskudne foty moga wyjsc (zafarb). Moje fuji f40fd ma program do dokumentow. Ewentualnie kompakt z opcja ustawiania balansu bieli.

  7. #7

    Domyślnie

    Olympus 5060WZ. Legendarny WB, bardzo ostry, odchylany ekran, duża matryca (jak na kompakt) + dobra optyka

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davi Zobacz posta
    Liczba megapikseli - obojętnie chodzi mi o jakość zdjęcia tj. jego wyraźności
    Zoom - obojętny
    Cena - do 500 zł
    Zastosowanie - Fotografowanie dokumentów / sprawdzianów / tekstów z bliskich odległości
    Typ użytkownika - Amator
    Inne : Zdjęcia które nim będę robił chciałbym żeby były wyraźne i łatwe do odczytu z komputera tj. że np. będę mógł z łatwością przeczytać dokument oraz na szybkości robienia zdjęć



    Pozdrawiam

    Co to na wszystkich forach dałeś zapytanie? O forum nokii zapomniałeś

  9. #9

    Domyślnie

    pioter m a widziałeś skaner ręczny? niszczy książki? lol. W bibliotece jest różne światło i co poprosisz o oświetlenie całej sali czy będziesz walił z flasha jak inni obok nad książkami się skupiają . Ręczne skanery są poręczne i małe. Nie wymagają światła bo maja swoje, przykłada sie je do jednej strony potem do drugiej i tyle ( nie trzeba "rozpłaszczać książek jak w standardowym skanerze czy ksero)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •