Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Drukarka termosublimacyjna do zdjęć

    Piszę do was z pytaniem czy ktoś z was używał czegoś takiego. Mam zamiar kupić przenośną drukarkę tego typu drukującą format pocztówkowy. Drukowane przez nią obrazy muszą być stosunkowo wysokiej jakości natomiast format nie jest tak istotny. Canon i wiele innych firma posiada takie drukarki wraz z akumlatorem tylko mam wątpliwości co do ich wydajności i opłacalności wydruku. Do tego jeszcze w przypadku canona który ma chyba njbogatrzą ofertę dochądzą rozterki co do kompatybilności tego sprzętu z nikonem.
    Chcę nadmienić że w temacie ekonomi nie wchodzi w grę zrobienie większej ilości zdjęć i wywołanie w labie. Muszę mieć sprzęt przy sobie bezpośrednio w terenie.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli "musisz mieć sprzęt przy sobie bezpośrednio w terenie" to zostaje Ci Canon i jego seria Selphy: niektóre modele mają opcjonalny akumulator. W dużym ładunku masz 108 kartek formatu 10x15 cm. W zależności od ceny za całe pudełko koszty wydruku jednej kartki to około 70 groszy. Innych formatów - większych - nie ma. Selphy - sprawdź czy wszystkie - drukują z jpg prosto z karty bez względu na to czy z C czy z N. Najtańsze modele - bez ekranika - wymagają urządzenia z technologią PictBridge do sterowania wydrukiem. Wątpliwości najlepiej rozstrzygnąć podłączając aparat lub kartę do wybranego modelu. Tylko Canon - z dostępnych na targach był "bezkomputerowy". Nie widziałem termosublimacji w wydaniu Sony czy Panasonica
    Wydruki są "stosunkowo wysokiej jakości" .
    Nie mam. Oglądałem wszystkie dostępne modele termosublimacyjne na targach i robiłem wydruki z własnego pliku. Canon, Mitsubishi, i dystrybuowane przez Tetenal. Z każdej inne, wszystkie na swój sposób śliczne, najbliżej tego co widać na skalibrowanym ekranie było drukarce sprzedawanej przez Tetenala
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    Ja osobiście zdecydowałem się na najprostszego Canona CP-530, ze względu na to, że i tak chcę puszczać zdjęcia z komputera. Ty musisz jednak szukać wśród wyższych modeli, które są przeznaczone właśnie do łatwego transportu, np. CP-770. Jakość wydruków w tych drukarkach jest, o ile wiem, taka sama, a różnica polega na dodatkowych bajerkach, typu możliwość używania z akumulatorem i edycja zdjęć na małym ekraniku. Gdzieś czytałem, że taki dodatkowy akumulator wystarcza do wydruku 36 zdjęć. Ale nie pamiętam gdzie takie info znalazłem, więc musisz to sobie potwierdzić. O jakości wydruków niestety nic Ci dziś nie powiem, bo dopiero się zdecydowałem na zakup, ale nie udało mi się jeszcze jej znaleźć w żadnym sklepie stacjonarnym (a przez net nie mogłem, bo akurat jestem w rozjazdach)
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję wam bardzo za podpowiedź. Właśnie planowałem coś w stylu CP780. Bardzo cię proszę Irpac jak będziesz miał swoją drukarkę napisz jak jest z odczytywaniem plików z nikona. Prawdopodobnie z podłączeniem aparatu będzie kłopot ale ze zczytywaniem z karty myślę że nie powinno być problemów.

  5. #5

    Domyślnie

    >sebod: jak poczekasz do 12 maja to moge Ci dac w prezencie selphy bodajze CP-510: lezy w domu i sie kurzy.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  6. #6

    Domyślnie

    OK, w sobotę będę na nią dalej polował. Jeśli uda mi się kupić, to napiszę. Jak nie, to zamówię przez net i będę miał ją w połowie przyszłego tygodnia. I też napiszę
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki Zolty za ofertę myślę jakoś finansowo się dogadamy jakby co

  8. #8

    Domyślnie

    >sebod: Tak jak napisalem - lezy i sie kurzy nie uruchamiana od 2-3 lat, skoro ktos moze zrobic z niej uzytek to dobrze. Mam nadzieje ze jeszcze dziala, ale nie wiem czy mam jeszcze papier i tasme i ew. zasilacz.
    Tak czy inaczej - przed 12 maja podeslij mi PW z przypomnieniem i adresem na polnocno-zachodnich rubiezach PL.
    Co do finansowania - zapomnij, poniewaz nie mam gwarancji ze drukarka dziala (sprawdze w domu w maju) to umowmy sie ze jesli jest w stanie uzywalnosci to wysle Ci ja na swoj koszt. Jak sprawdzisz ze jest OK to jak juz chcesz to mozesz wesprzec forum rownowartoscia kosztu przesylki + ewentualnie "co laska"
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki Zolty odezwę się w temacie jak do tej pory nie zakupie czegoś. Włąsnie znalazłem w intenrecie najnowszy model drukarki Hiti P110S, która byłaby własnie tym czego szukam. Ma kosztować tysiąc z kawałkiem. Problem w tym że nie mogę jej znaleźć u żadnego z polskich sprzedawców.
    http://www.hiti.com/english/Products...S_Overview.asp

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że kiedyś RUDIMEX handlował HITI...

    http://www.rudimex.com.pl/
    Nikon D5000 + Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye, N AF 50 mm f/1.8D, N AF-S 18-105 f/3.5-5.6 G DX ED VR
    www.studioreklam.com.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •