Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - kilka zdjęć na raz

    Witam
    Nie jestem pewien czy dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Ale dobra potrzebuję pomocy. Korzystam z lightrooma 3. Mam powiedzmy 20 zdjęć z jakiegoś wydarzenia i chciałbym je wszystkie na jeden sposób obrobić. Wiem że jedno zdjęcie obrabiam jak chce tylko co trzeba zaznaczyć aby reszta zdjęć była taka sama. Mógłby mi ktoś napisać jak to trzeba zrobić, bo kombinuje i nic nie mogę wymyśleć a na necie też nic nie znalazłem ( może i za słabo szukałem ).

  2. #2

    Domyślnie

    na pewno za slabo bo to jedna z podstawowych funkcji LR
    w skrocie: zaznaczasz wszystkie zdjecia, obrabiasz jedno, wciskasz sync (po lewej stronie) i wybierasz co chcesz zsynchronizowac i ok

  3. #3

    Domyślnie

    Dokladnie. Obrob jedno, zaznacz pozostale, kliknij SYNC (prawy dolny rog) i masz.
    d700

  4. #4

    Domyślnie

    Inną metodą jest zapisanie z ustawień zdjęcia Presetu – dzięki temu zostanie on na następne okazje przy takich warunkach (jeśli jest szansa, że się*przytrafią).
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #5

    Domyślnie

    Fajną sprawą jest wrzucenie takich ustawień jako import preset. Ostatnio oblukałem i jeśli ktoś ma stałe, niezmiene warunki (studio) to też przyspiesza pracę

  6. #6

    Domyślnie

    Odkopię stary temat, ale mam to samo pytanie.

    Jak obrobić kilka zdjęć na raz w ten sam sposób w najnowszym lightroomie? Ok, rozumiem, że można użyć komendy „synchronizacja", ale najpierw trzeba zaznaczyć wybrane zdjęcia. I jak właśnie to zrobić?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo prosto - klikasz na tym zdjęciu, z którego chcesz przenieść obróbkę i zaznaczasz później pozostałe.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Albo na obrobionym zdjęciu robisz CTRL+SHIFT+S i na każdym kolejnym CTRL+SHIFT+C
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •