Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Najtańszy zestaw do makro

    Witam,

    Mam D90 z obiektywem N18-105. Chciałbym porobić makro, niekoniecznie 1:1, może być i 1:3. Za zakup nowego obiektywu do makro mnie nie stać. Nigdy nie robiłem makro i nie wiem czy mnie zainteresuje, więc nie chcę przeinwestowywać. Myślałem nad pierścieniami i konwerterem do posiadanego zooma, ale czytam, że to słaby pomysł.

    Chciałbym też żeby sprzęt chociaż ekspozycję pomagał mi ustalać, czyli nie był w pełni manualny. Jakby mógł ustawiać ostrość to by już całkiem było fajnie.

    Dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Hyper ma rację

    Dokup Raynoxa 250 i będzie najtaniej
    Ostatnio edytowane przez marciing ; 15-04-2011 o 15:07
    Nikon FX

  3. #3

    Domyślnie

    mozesz po prostu zalozyc dobra soczewke do juz posiadanego obiektywu.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tyle samo kosztują pierścienie np Delty z przenoszeniem pełnej automatyki. Nie potrafię przewidzieć efektów jakie da mi Raynox250 a jakie takie pierścienie. Stąd prośba o pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym odpuścił sobie Raynoxa.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar daromax
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Posty
    167

    Domyślnie

    zainwestuj w 50/1.8 D jakąś dobrą sprawdzoną ostrą używke i pierścienie delty, pełne przeniesienie automatyki i jedziesz, chociaż AF i tak będziesz ustawiał manualnie. Wychodzi koło 500 do 600zł, najtańszy obiektyw makro nówka to ponad 1000zł więc chyba nie jest to dużo w tym wypadku, a i na DX masz szeroką portretówke z tej 50tki.
    Coolpix P300 - mały....ale WARIAT !!!

  7. #7

    Domyślnie

    Poszukaj czy jest do kupienia obiektyw
    Phoenix 100mm f/3.5 Macro lens
    http://www.nikonians.org/html/resour.../100f35-2.html

    Występował on po różnymi nazwami Cosina / Phoenix / Vivitar / Voigtländer i jeszcze innymi.
    Mechaniczne wygląda jak wykonany z deski klozetowej ale optycznie bardzo dobry.
    Sam obiektyw ma odwzorowanie 1:2 i przychodzi z dedykowaną soczewka dającą odwzorowanie 1:1
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Poszukaj czy jest do kupienia obiektyw
    Phoenix 100mm f/3.5 Macro lens
    http://www.nikonians.org/html/resour.../100f35-2.html

    Występował on po różnymi nazwami Cosina / Phoenix / Vivitar / Voigtländer i jeszcze innymi.
    Mechaniczne wygląda jak wykonany z deski klozetowej ale optycznie bardzo dobry.
    Sam obiektyw ma odwzorowanie 1:2 i przychodzi z dedykowaną soczewka dającą odwzorowanie 1:1

    Można go jeszcze spotkać pod nazwą Soligor - potwierdzam świetne szkiełko.
    Nikon D80 - S10-20/4-5.6, N18-105,N35 1.8, MicroN 55/2.8 +PK-13, H44M4, T90/2.8, Cosina MF100/3.5 macro

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Przemawia do mnie 50/1.8 i pierścienie. Jak się okaże, że makro to nie dla mnie to zostanę ze względnie przydatną stałką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •