Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zoll Kontrole/Polizei a piwo (jego ilość w bagażniku)

    Będę w przyszłym tygodniu wracał z Danii do Polski na Święta i długi weekend. Chcę zabrać sobie trochę piwa dla siebie, znajomych i rodziny. Uzbierało się tego 9 zgrzewek puszek 330ml po 24 szt. w każdej. Razem daje to 216 puszek(71 litrów tego trunku)

    Kontrole w Niemczech nie są może nagminne, bardzo rzadko jestem im poddawany. Ale kilka razy je miałem, oczywiście zawsze wszystko jest ok. Nie chciałbym więc i teraz pchać się w jakieś kłopoty. Dlatego szukam informacji o dopuszczalnej ilości piwa z jaką mogę przez Niemcy przejechać oraz ile mogę wwieźć do Polski. Czy wiecie jakie są to limity?

    I jeszcze jedno pytanie. Czy na Fantę i CocaColę też są jakieś limity? Chcę przewieźć też te właśnie napoje po 3 zgrzewki każdego. Czyli 72 puszki tak Fanty jak i Coli. Czy mogą być z tym jakieś problemy w trakcie kontroli? Mam nadzieję, że nie.

    Z racji ilości oraz faktu, że będę prowadził odpada pomysł na przewiezienie tego w sobie

    Dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    jesli Niemiec zobaczy ze jadac od strony Holandii wieziesz kilkadziesiat puszek fanty to zachodzi opcja ze bedziesz mial bardzo szczegolowa kontrole lacznie z otwarciem kazdej puszki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    jesli Niemiec zobaczy ze jadac od strony Holandii wieziesz kilkadziesiat puszek fanty to zachodzi opcja ze bedziesz mial bardzo szczegolowa kontrole lacznie z otwarciem kazdej puszki
    No i zaczynam być niepocieszony:/

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli będziesz jechał prawidłowo, nie będzie nic widać to trzeba być na prawdę niezłym pechowcem żeby coś takiego jak kontrola się stało...

  5. #5

    Domyślnie

    noo, tylko w Polsce jak juz bedziesz to uwazaj na misiow z suszarkami, mi sie oberwalo, 200zl i 6pkt

  6. #6

    Domyślnie

    a na terenie unii istnieja jakies limity zakupowe? co to za roznica czy piwo czy lizaki? chyba ze o czyms nie wiem
    jakis czas temu przewozilem samochodem okolo 60 opakowan czegos takiego
    a jechalem z Holandii
    moze powinienem sie bac
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 13-04-2011 o 19:11

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Jeśli będziesz jechał prawidłowo, nie będzie nic widać to trzeba być na prawdę niezłym pechowcem żeby coś takiego jak kontrola się stało...

    Zawsze jeżdżę prawidłowo a mimo to kilka kontroli już miałem. Nie ma reguły.
    Stoją przy autostradzie, stoją przy landówkach, są czasami na parkingach i jeżdżą szukając obcokrajowców do kontroli.
    W różny sposób mnie wyhaczali. Więc nie chcę liczyć na jakiegoś "farta" z tytułu prawidłowej jazdy.

    A i będzie widać. Bo nie będę jechał sam, więc te ilości z pierwszego posta x2 co przełoży się na wygląd auta
    troszeczkę siądzie oczywiście dopuszczalna ładowność nie zostanie przekroczona
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-04-2011 o 20:06 Powód: orto! ("wychaczali")

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    153

    Domyślnie

    Tutaj masz wyjaśnienie. Ogólnie można przewieźć wszystko pod warunkiem ,że do użytku własnego. Ale ilości mogą być różne w zależności od kraju.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra_nt Zobacz posta
    Tutaj masz wyjaśnienie. Ogólnie można przewieźć wszystko pod warunkiem ,że do użytku własnego. Ale ilości mogą być różne w zależności od kraju.
    Dzięki za linka.

    Tylko tak jak piszesz "ilości mogą być różne w zależności od kraju". I już np. te 800szt. papierosów z linka to w Niemczech nie działa:/

  10. #10

    Domyślnie

    Kolega zapytał o przewóz dóbr przez granicę. Nie rozpoczynajmy znów dyskusji o prędkości, suszarkach i punktach.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •