Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Szybkość af Sigma 70-200-ZGŁUPIAŁEM :(

    Dwa tygodnie temu bawiąc się pożyczoną Sigmą 70-200/2.8 HSM macro II, podjąłem decyzję o wymianie mojego N80-200 dwupierścieniowego na właśnie Sigmę, przede wszystkim ze względu na minimalny dystans ogniskowania, oraz szybkość Af.

    Kupiłem na allegro sztukę na gwarancji, optycznie jest nawet lepiej niż oczekiwałem, ale prędkość Af pozostawia wiele do życzenia. Nie mogę porównać bezpośrednio, ale jestem prawie pewien, że jest wolniej niż w dwupierścieniowym N80-200.
    Wydaje mi się, że obiektyw jest bardzo mulisty, przeostrza na małych odległościach, ale jakoś tak mało ochoczo.
    Miałem już dwie sztuki tej Sigmy (wersję bez macro i macro I) i one bez problemu nadążały za psem biegnącym w moim kierunku, a ta nie nadąża nawet za człowiekiem idącym spokojnym krokiem w moją stronę.

    Proszę rzucie okiem na nagranie mojej Sigmy a akcji-dla mnie to żółw, jednak szukając porównania na YT, albo mi się wydaje, albo większość taka mulista.
    Mój żółw:
    http://www.youtube.com/watch?v=qSMhGPqIBe0
    Podobna prędkość, ale na Olku:
    http://www.youtube.com/watch?v=PzuPn...eature=related
    I wersja szybka:
    http://www.youtube.com/watch?v=YTq34...eature=related
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli kupiłeś po zabawie z inną sztuką, której szybkość jednak Ci odpowiadała to pewnie coś nie tak jest z twoim nowym nabytkiem. Porównując z nagraniem mogę stwierdzić, że moja S z założonym dekielkiem jest niedużo szybsza(o ile w ogóle), ale sam dziś strzelałem fotki psu biegnącemu w moją stronę i wiekszość zdjęć była ostra(a mam d90, który celnością nie grzeszy).

  3. #3

    Domyślnie

    Dwie rzeczy mogą mieć wpływ:
    1) Ustawiona ogniskowa, sprawdź na 70mm i na 200mm (na 200 może być troszkę wolniej)
    2) Z dekielkiem jak ma ciemno i bez dekielka ale na jednolite jasne tło tak by nie mógł złapać ostrości i przelecieć cały zakres. Tu znów w drugim wariancie może być szybciej.

    Nie wiem jak konkretnie zachowuje się ta sigma, ale zauważyłem te zależności na różnych szkłach (nawet na 70-200VRII którego miałem pół roku)
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  4. #4

    Domyślnie

    Miałem kilka takich sigm i wszystkie były tak wolne.
    D700/D300s/D50

  5. #5

    Domyślnie

    Bzdura odnośnie wolnych Sigm. Wolne to są Tamrony 70-200.

    Miałem dokładnie taką Sigmą 70-200/2.8 HSM macro II używaną z D300 i nie mogę złego słowa na pracę AF powiedzieć.
    Bez większych problemów dawałem radę łapać lecące ptaki, czy uciekające sarny.
    Kiedyś dla testu jadąc autem jako pasażer łapałem znaki drogowe przez szybę i w wielu przypadkach AF zdążał się ustawić.
    Te modele Sigmy mają dość dobry silnik AF.
    Zresztą sam napisałeś że podjełeś decyzje o zmianie po zabawie pożyczonym obiektywem więc widać wtedy prędkość Ci wystarczała.

    Niestety najprawdopodobnie obiektyw ma jakąś usterkę.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  6. #6

    Domyślnie

    deep, na ogniskowej 70 chyba jest ciut szybciej, co do dekla i jasnego tła to nie zauważyłem różnicy.

    Też jestem przekonany, że te Sigmy potrafią szybciej działać, ale większość przykładów na YT tego nie potwierdza :/
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #7

    Domyślnie

    Może są jakieś specyficzne warunki gdzie pracują szybciej ale w większości przypadków będzie wolno. Ja zresztą nie będę obiektywny bo mój nikoś zasuwa jak mały samochodzik i przy nim to wszystko jest wolne
    D700/D300s/D50

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem taką sigmę prawie miesiąc i sprzedałem właśnie ze względu na AF.
    Moja była tragicznie wolna - nigdy więcej sigma nie zagości w moim plecaku.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja używałem wiele razy różnych sigm tego pokroju (70-200 i 100-300) i zawsze było szybko więc coś jest "nie halo"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    nadal nic nie wiem

    tylko jak reklamować taki zakup, szybkość af to kwestia bardzo subiektywna-nie pa się jej odnieść do żadnych tabel, wzorców...
    Na jakieś podstawie mogę się domagać odwołania aukcji?
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •