Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    MAF kupiłem używkę 50-150 na gwarancji, ale miała front focus. Po "profesjonalnej" kalibracji w serwisie było jeszcze gorzej. I tak odsyłałem 2 raz obiektyw z body w te i z powrotem. Kontakt z nimi jest koszmarny i niemiły. Dziwi mnie postawa Sigmy. Jeden serwis na całą Polskę, to mało i generuje monopol, a co za tym idzie mają wszystko i wszystkich w dupie.
    Jeden serwis na Polskę to jest normalna sprawa. Chyba wszyscy producenci tak robią. Ciekawe jest to że przed zakupem Sigmy 50-150 czytałem głównie dobre opinie o ich serwisie.

    Zresztą z serwisami to jest dziwna sprawa. Sony i Canona serwisuje ten sam zakład. I o ile Sony ma dobrą opinię to Canona nie...

  2. #32

    Domyślnie

    MAF i to też może być przyczyna tego całego partactwa. Jeden zakład a serwisuje dla 3 olbrzymich koncernów. Pewnie są zawaleni na maxa robotą i część zleceń robią byle tylko robić.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    MAF i to też może być przyczyna tego całego partactwa. Jeden zakład a serwisuje dla 3 olbrzymich koncernów. Pewnie są zawaleni na maxa robotą i część zleceń robią byle tylko robić.
    U mnie tez jeden serwis zalatwia cala zbieraniene foto-video, jak byli zawaleni robota to przyjeli kilku nowych serwisantow, sprytne zagranie, im wiecej sprzetu przejdzie przez nich tym wiecej kasy wyciagna od koncernow za naprawy serwisowe, terminy maja ludzkie, sami sie kontaktuja z klientem, ludzie zadowoleni, firma ma prawie monopol na caly kraj a kasiorka plynie.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  4. #34

    Domyślnie

    Kontynuując http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2416365&postcount=25
    wróciła do mnie Sigma po prawie miesięcznym pobycie w serwisie z wymienionym modułem HSM. Z jednej strony cieszę się, że usterka została naprawiona, z drugiej strony kilka minusów dla serwisu:
    1. Musiałem udowadniać, że nie działa jak należy
    2. Terminy, łącznie półtora miesiąca od pierwszego wysłania obiektywu
    3. Trochę olewczy kontakt i brak odpowiedzi na maile przez dwa tygodnie, dopiero któryś z telefonów spowodował odpowiedź.

    Tak działał wcześniej - ten po lewej, teraz działa z taką samą prędkością jak ten z prawej

    http://www.youtube.com/watch?v=09wW5FJs0OI
    D814 | 12-300/1.4-4

  5. #35

    Domyślnie

    SIgma 24 1.8 Gigantyczny FF zawsze w połowie odległości do punktu, na który ustawiana jest ostrość. Wysyłka razem z body, kalibracja i... ten problem usunięty za to pojawił się nowy - gigantyczny BF. Idealnie trafione w idealnych warunkach jest może jedno zdjęcie na 100 - choć i w to wątpię.

    Odpowiedź serwisu: Szanowny Panie, U nas wszystko działa idealnie. Otrzymałem również odpowiedź, że winne jest w takim razie body Body w marcu kalibrowane było do wzorca i mam na to papiery

    Ja tam nie wiem, może u nich mój obiektyw nawet i kolędy śpiewa ale u mnie służy do leżenia w torbie. We wtorek idę do sklepu z reklamacją na podstawiem niezgodności towaru z umową (tak zwracałem Nissina 866 w Fotojokerze kiedyś).

    pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #36

    Domyślnie

    Odkopię wątek, bo będę zmuszony posłać swoją Sigme do autoryzowanego serwisu. Słał ktoś do Gdyni Sigma 85/1.4 HSM DG, na wymianę sensora GMR? Ponoć w moim obiektywie jest jakaś nowa wersja tego sensora i nieautoryzowany serwis nie jest w stanie ściągnąć tej części :/ Jeśli ktoś miał styczność z podobnym problemem, będę wdzięczny za info jak to wygląda kosztowo i jaki jest termin realizacji.
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •