Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Barcin/Bydgoszcz
    Posty
    47

    Domyślnie

    Czytałem na forum, że kilka osób miało ten sam problem. AF nagle przestał działać, po jakimś czasie zaczął normalne funkcjonować, potem znów nie reagował.
    Nie było żadnego upadku itp. Zawsze trzymałem obiektyw w pokrowcu. Jutro będę dzwonił do serwisu.

  2. #22

    Domyślnie

    Na serwis Sigmy nie mogę narzekać. Szkło: Sigma 20/1,8; wada: na każdym zdjęciu prawa strona kadru mydlana. Wysyłka na koszt serwisu, a po 8 dniach roboczych nowy egzemplarz w domu. Nic dodać nic ująć.

  3. #23

    Domyślnie

    Niestety dopadła mnie usterka z HSM w 70-200EX i oficjalna odpowiedź serwisu, że wszystko w porządku. Po rozmowie tel. z technikiem obawiam się, że skończy się na dłuższych przepychankach mejlowo-telefonicznych, a nie bardzo mam na to chęci i czas.

    Może ktoś podesłać info o sprawdzonym zagranicznym serwisie Sigmy.
    D814 | 12-300/1.4-4

  4. #24

    Domyślnie

    dandan szczerze współczuję. Przepychanki mailowe to coś, co przerabiałem przez miesiąc czasu. Średni czas odpowiedzi na maila to 3-4 dni.

    Niestety w kwestii innych serwisów Ci nie pomogę, ale wiem jedno. Jak zależy Ci na czasie, to uciekaj z Gdyni.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  5. #25

    Domyślnie

    Oczywiście bujam się dalej z serwisem z Gdyni, w międzyczasie dostałem odpowiedź na mojego mejla od serwisu niemieckiego, że obiektyw do naprawy, bo nie działa właściwie. Niestety gwarancja światowa się skończyła, bo inaczej szkło pojechałoby do Niemiec.
    Serwis niemiecki potrzebuje jeden dzień żeby odpisać, nasz ojczysty serwis 14 dni by nie odpisać.

    Teraz inne pytanie, czy może rzucił się komuś w oczy adres mailowy do głównej siedziby Sigmy w Japonii. W innym wypadku zostanie mi napisac na papierze i przykleić znaczek na kopertę lub wrzucić w butelce do morza.

    EDIT W międzyczasie odpisali
    Ostatnio edytowane przez dandan ; 06-06-2011 o 09:47
    D814 | 12-300/1.4-4

  6. #26

    Domyślnie

    avatarr głupoty wypisujesz. To czy po 3, 5, 10 naprawach, można domagać się zwrotu gotówki, lub wymiany na nowy, o tym decyduje producent odpowiednim zapisem w karcie gwarancyjnej. Co do zwrotu kupując na odległość masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. A rzecznik UOKiK to fajna instytucja, oprócz pisania do sprzedawców i wsparcia w rozprawach sądowych, niewielkie ma możliwości.

    Serwis Sigmy, czy Tamrona, nie gmera Ci w puszce, co najwyżej kalibruje szkło pod Twoją puszkę.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #27

    Domyślnie

    Sigma 50-150 2.8 EX HSM II.
    Zaciął się AF nie działał ani sterowany z body, ani przez kręcenie pierścieniem w trybie MF.

    1) Serwis twierdzi że wszystko jest ok z obiektywem i to wina body, tylko czemu nie działa też z innymi korpusami?
    2) Druga wysyłka, tym razem z korpusem i o dziwo tym razem to wina obiektywu, niby naprawiają.
    3) Obiektyw działa może z tydzień i ta sama awaria, odsyłam i znowu naprawiają
    4) Po naprawie obiektyw niby działa, ale czasami widać wyraźnie że AF przyhamowuje w pewnym zakresie, ale według nich jest sprawny.

    Może miałem pecha, ale od tej pory mam uraz do Sigmy, szczególnie że szkło EX.

  8. #28

    Domyślnie

    MAF miałem to samo. Nieważne, że masz szkło serie EX. To szkło pod DX a nie FF, więc jesteś amator i takie działanie szkła powinno Cię w pełni zadowalać... Jak ktoś nie wyczuł ironii, o informuję, że było jej sporo
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    MAF miałem to samo. Nieważne, że masz szkło serie EX. To szkło pod DX a nie FF, więc jesteś amator i takie działanie szkła powinno Cię w pełni zadowalać... Jak ktoś nie wyczuł ironii, o informuję, że było jej sporo
    Cóż ich strata, bo przed zakupem 50-150 miałem spore plany co Sigmy. 50 1.4, 10-20, 30 1.4, 85 1.4, ale mi przeszło. Zaoszczędziłem kupując szkła firmowe, i nawet mi nie przeszkadza że są 1.8, przynajmniej nie denerwuję się i mam czym robić zdjęcia.

    A z ciekawości, to Tobie też się 50-150 popsuła?

  10. #30

    Domyślnie

    MAF kupiłem używkę 50-150 na gwarancji, ale miała front focus. Po "profesjonalnej" kalibracji w serwisie było jeszcze gorzej. I tak odsyłałem 2 raz obiektyw z body w te i z powrotem. Kontakt z nimi jest koszmarny i niemiły. Dziwi mnie postawa Sigmy. Jeden serwis na całą Polskę, to mało i generuje monopol, a co za tym idzie mają wszystko i wszystkich w dupie.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •