Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Od czego zacząć czyli jak wywoływać filmy w warunkach domowych

    Witam! Strasznie ciekawi mnie wywoływanie filmów i robienie odbitek w warunkach domowych. Przyznam się że jeszcze sprzętu nie zakupiłem ale już się rozglądam, przed tym jednak chciałbym dowiedzieć się w ogóle na czym polega kunszt wywoływania zdjęć w ciemnie (chodzi mi głównie o zdjęcia czarno białe). Co do sprzętu to wiem że potrzebuję powiększalnika, obiektywu powiększalnikowego, maskownicę, lampę ciemniową, suszarkę, jakieś przybory typu kuwety, szczypce, wycinarka, rękawiczki itd. Jednak jeżeli chodzi o sam proces wywoływania jeśli znalazłby się ktoś na tyle uprzejmy i przybliżył mi krok po kroku jak należy podejść do wywoływania zdjęć w ciemni to byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam Bartek.
    Digital: D70s/Nikkr AF-S DX 18-70G/SB-800/SanDisk Ultra II 1Gb/Lowepro Nova 2AW/

    każdego dnia poznaję świat na lepsze

  2. #2

    Domyślnie

    www.google.pl -> grupy dyskusyjne -> archiwum pl.rec.foto -> "Kruczki, sztuczki w ciemnii" posty z okolic 20 kwietnia 2004 roku.

  3. #3

    Domyślnie

    www.korex.net.pl <-- powinno być wszystko dotyczące podstaw.

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki bardzo teh_14m3 faktycznie znalazłem wszytstko czego potrzebowałem, chyba za słabo szukałem po sieci, przepraszam za zaśmiecenie forum postaram się następnym razem dogłębniej przeszukać sieć przed postawieniem posta pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
    Digital: D70s/Nikkr AF-S DX 18-70G/SB-800/SanDisk Ultra II 1Gb/Lowepro Nova 2AW/

    każdego dnia poznaję świat na lepsze

  5. #5
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6

    Domyślnie

    Hm... znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item159967879_...ciemniowe.html
    I zastanawiam się czy na pierwszą ciemnię czarno białą taki zestaw wystarczy, czy będzie się w miare poprawnie spisywał? Sprzedawca twierdzi że sprzęt jest w dobrym stanie... jeśli moglibyście podpowiedzieć? Dzięki za wcześniejszą pomoc, dodatkowow znalazłem jakąś starą książkę o fotografii Kurt'a Dieter Solfa, i jest tam opisany dokładnie proces jak wywoływać w ciemni zdjęcia a wasze linki również mi dużo ułatwiają za co dzięki. Doradźcie coś odnośnie tego zestawu ciemniowego proszę, a głównie chodzi tu o powiększalnik
    Digital: D70s/Nikkr AF-S DX 18-70G/SB-800/SanDisk Ultra II 1Gb/Lowepro Nova 2AW/

    każdego dnia poznaję świat na lepsze

  7. #7

    Domyślnie

    moze zainteresuje cie post kolegi slaw74 http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...0&postcount=10
    dla mnie bylo to bardzo przydatne

  8. #8

    Domyślnie

    Opemus 6 + Meogon np. 50/5.6 albo jasniejsza wersja.
    O Krokusach zapomnij od razu, tak samo jak o Mikarach i tego typu podobnych szklach.

  9. #9

    Domyślnie

    a jeślib mógłbyś gALL rozwinąć ten temat, dlaczego tylko Opemus 6?
    Digital: D70s/Nikkr AF-S DX 18-70G/SB-800/SanDisk Ultra II 1Gb/Lowepro Nova 2AW/

    każdego dnia poznaję świat na lepsze

  10. #10

    Domyślnie

    Bo tanio i dobrze.
    Moze byc Magnifax czy Durst ale to juz inna polka cenowa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •