Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Tamron AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC Nikon

    Dzień dobry.

    Chciałbym zapytać, czy do D7000 obiektyw Tamron AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC Nikon musi być ze stabilizacją, czy może być bez stabilizacji?

    Jaki jeszcze jasny obiektyw, do pomieszczeń, poradzilibyście mi?

    Dziękuję za poradę

    Roman

  2. #2

    Domyślnie

    D7000 nie ma stabilizacji w korpusie wiec jesli jej potrzebujesz to musisz kupic obiektyw ze stabilizacja.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale obiektyw o ktorym piszesz, posiada stabilizacje wiec nie wiem skad to pytanie sie nasunelo.
    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Pytam dla tego, że te obiektywy są ze stabilizacja i są też bez. Różnica w cenie to około 500 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze primo, wątek do działu obiektywy
    Po drugie primo, VC oznacza, że obiektyw ma stabilizacje ale rozumiem że chodzi o wybór czy ze stabilką czy bez. 2.8 to dobre światło, a VC da Ci dodatkowo 3-4 kroki ekspozycji. Wersja bez VC jest podobno nieco lepsza optycznie ale to każdy ma swoją opinię (zobacz sobie www.photozone.de )

    Podsumowując, ja bym brał bez stabilizacji, a za zaoszczędzone 500 zł dokupiłbym lampę
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedz.

  7. #7

    Domyślnie

    Spoko Więcej w tej sprawie ciężko powiedzieć bo samemu trzeba zdecydować na ile ręce drżą. W kiepski dzień to i 1/20 nie utrzymam, a tak to czasem i 1/10 się na luzie udaje
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  8. #8

    Domyślnie

    mam do tej 7000 obiektyw Nikkora 18-200
    Powiedz czy dobry wybór zrobiłem z Tym Tamron AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC Nikon, czy może inne szkło jasne dokupić sobie? Jak uważasz?

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko zależy, co fotografujesz. Jeśli robisz zdjęcia w dobrych warunkach, lub masz możliwość używania lampy błyskowej, to wtedy stabilizacja jest raczej zbędna. Przydaje się głównie w ciemnych wnętrzach (sale, hale, kościoły). 2.8 to moim zdaniem i tak bardzo uczciwe światło. 500 zł piechotą nie chodzi, więc jeśli stabilizacja nie jest dla Ciebie konieczna, tak jak poprzednik, rozważyłbym jakąś lampę (bez dokładania Nissin Di622, lub dołożyć 200 i wziąć Metza 48 AF-1, z którym wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie daje Ci body)

    Co do zasadności 17-50 mając 18-200, niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna i brzmi "zależy". Bo jeśli np chcesz robić samoloty, czy dzikie zwierzęta, szukałbym pewnie 70-300 VR, do architektury czy krajobrazu Sigma 10-20, jeśli sport, koncerty to Sigma 50-150/2.8 HSM, jeśli macro to Tamron 90 Macro, jesli portret, to Nikkor 85/1.8 D. Do ślubów, reportażu, czy jako podstawowe jasne szkło ten Tamron 17-50 fajnie się nada. Wszystko zależy do czego to ma być obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez coroner ; 05-04-2011 o 15:30
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Wszystko zależy, co fotografujesz. Jeśli robisz zdjęcia w dobrych warunkach, lub masz możliwość używania lampy błyskowej, to wtedy stabilizacja jest raczej zbędna. Przydaje się głównie w ciemnych wnętrzach (sale, hale, kościoły). 2.8 to moim zdaniem i tak bardzo uczciwe światło. 500 zł piechotą nie chodzi, więc jeśli stabilizacja nie jest dla Ciebie konieczna, tak jak poprzednik, rozważyłbym jakąś lampę (bez dokładania Nissin Di622, lub dołożyć 200 i wziąć Metza 48 AF-1, z którym wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie daje Ci body)

    Co do zasadności 17-50 mając 18-200, niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna i brzmi "zależy". Bo jeśli np chcesz robić samoloty, czy dzikie zwierzęta, szukałbym pewnie 70-300 VR, do architektury czy krajobrazu Sigma 10-20, jeśli sport, koncerty to Sigma 50-150/2.8 HSM, jeśli macro to Tamron 90 Macro, jesli portret, to Nikkor 85/1.8 D. Do ślubów, reportażu, czy jako podstawowe jasne szkło ten Tamron 17-50 fajnie się nada. Wszystko zależy do czego to ma być obiektyw.
    Amen! i wszystko zostało powiedziane. Ja wychodzę z założenia, że nie po to wydaje na lustrzanke żeby używać jej z jednym obiektywem (do tego superzoomy typu np 18-200 są uniwersalne ale jakość obrazka to inna kwestia - uniwersalność odwrotnie proporcjonalna do osiągów optycznych) Stąd mam 55-200 na coś dłuższego, a 18-55 na bliskie spotkania. Ten krótszy planuje zmienić na Tamrona jak w temacie tylko bez VC
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •