Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Mam zarówno nikosia 18-200VR i tamiego 17-50VC. Przy współpracy z Nikonem d300s .......ZDECYDOWANIE lepszym optycznie jest Tamron.
    Jedna tylko uwaga - przy zakupie Tamrona koniecznie trzeba sprawdzić jak współpracuje af z twoim body. Jak wybierzesz dobrą sztukę jakość będzie porównywalna z N 17-55

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romang54 Zobacz posta
    To może jeszcze zapytam, a jak wybrać dobrą sztukę w kilku słowach?
    W kilku słowach to ciężko, prędzej w kilku zdjęciach.

    Jeśli masz możliwość, bierzesz do sklepu laptopa. Podpinasz tamka, cykasz kilka fotek na różnych przysłonach, różnych ogniskowych, i różne obiekty. wyciągasz kartę i oglądasz wyniki na ekranie lapka. Jeśli ostrość Cię satysfakcjonuje, nie było problemów z trafianiem - bierzesz..
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    A nie lepiej po prostu kupić przez internet szkło bez wysyłania ?? Zgodnie z prawem masz 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny, jesli towar nie nosi śladów użytkowania.
    Jak mydło/FF/BF odsyłasz i przysyłają Ci nowy...
    Wiem bo sam sprzedaje przez internet. Ta opcja jest ważna jak kupujesz od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Ponad to koszt odesłania ponosisz Ty, a nie sprzedający. Przyjmuje, że obiektyw za 1600 PLN odsyłasz kurierem/pocztą z ubezpieczaniem. Więc traf choć na 2 mydlane sztuki pod rząd i masz koszt większy niż wysłania body do Cichego i od razu dobrania dobrego obiektywu I ile straconych nerwów
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  4. #14

    Domyślnie

    U mnie wysyłka z ubezpieczeniem firmą kurierską to kwstia 20-30zł. I tu nie chodzi o to, czy dorższe jest wysyłanie body do sprzedawcy czy zwrotu obiektywu, po prostu nie wiesz, czy coś się nie stanie z body w transporcie. Dwukrotne odesłanie sprzętu to kwestia 50-60 zł. Czy to tak wiele przy obiektywie wartości 1600 ?? raptem 3% ceny szkła..
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  5. #15

    Domyślnie

    ja mam z silniczkiem i bez VC, ale pomyśl, jeśli zdjęcia pójdą do klienta to warto ze statywu, wtedy stabilizacja zbędna - czy warto było dopłacać?
    dwa szkła: prawe +1,5 lewe +2,5

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    U mnie wysyłka z ubezpieczeniem firmą kurierską to kwstia 20-30zł. I tu nie chodzi o to, czy dorższe jest wysyłanie body do sprzedawcy czy zwrotu obiektywu, po prostu nie wiesz, czy coś się nie stanie z body w transporcie. Dwukrotne odesłanie sprzętu to kwestia 50-60 zł. Czy to tak wiele przy obiektywie wartości 1600 ?? raptem 3% ceny szkła..
    Jak kto lubi Mi bez umowy kurier za ubezpieczona przesyłkę śpiewa 40-50 PLN
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alkor78 Zobacz posta
    ja mam z silniczkiem i bez VC, ale pomyśl, jeśli zdjęcia pójdą do klienta to warto ze statywu, wtedy stabilizacja zbędna - czy warto było dopłacać?
    Cóż, powiedzmy sobie szczerze że ten obiektyw jest używany głównie do reporterki czy to ślubnej czy ogólnie jakiejkolwiek... Powiedz mi czy widziałeś kiedyś fotografa na ślubie ze statywem? no ja niestety nie...

    Stabilizacja mimo wszystko daje dużo dobrego... bardziej martwi mnie to doostrzanie o którym ludzie mówią...

  8. #18

    Domyślnie

    widzę, że wątek tu się przeniósł... tak wtrącę, że w VC nie zauważyłem (bo ponoć nie ma...) żadnego doostrzania, tak jak to było w starszych wersjach...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Cóż, powiedzmy sobie szczerze że ten obiektyw jest używany głównie do reporterki czy to ślubnej czy ogólnie jakiejkolwiek... Powiedz mi czy widziałeś kiedyś fotografa na ślubie ze statywem? no ja niestety nie...

    Stabilizacja mimo wszystko daje dużo dobrego... bardziej martwi mnie to doostrzanie o którym ludzie mówią...
    To szkło do reporterki? Miałem go kilka lat temu i jakbym sobie pomyślał, że teraz miałbym go zapiąć i pracować na nim przy szybkich kadrach to popełniłbym seppuku.
    Szkło optycznie super, pięknie rysuje ale fakt, to doostrzanie było straszną katorgą.

  10. #20

    Domyślnie

    Flores na ślubie czy innym kotlecie nie masz za dużo szybkich akcji. Poza tym to czasem nawet AF-S nie daje rady przy repo wiec cóż...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •