Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: o co kaman?

  1. #21

    Domyślnie

    gorne zdjecie oryginal, dolne ze zrzutu z goscia ekranu
    ja na dolnym widze kolor pomaranczowy na niebie, a na gornym niebieski zeby nie bylo, ze to moj komp zle wyswietla

  2. #22

    Domyślnie

    No, niezłą psychodelię Ci zrobił Też widzę kolory tak jak to opisujesz, więc monitor masz ok.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  3. #23
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    gorne zdjecie oryginal, dolne ze zrzutu z goscia ekranu
    ja na dolnym widze kolor pomaranczowy na niebie, a na gornym niebieski zeby nie bylo, ze to moj komp zle wyswietla
    To wygląda jakby gościowi porąbały (pomyliły) się pojemniki w ploterze. Na szarościach jest właściwe krycie (bo idą prawie wszystkie na raz) natomiast reszta jest na opak. Ale jaja. . Tak czy owak reklamacja byłaby wskazana.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #24

    Domyślnie

    ale dlaczego gosciowi tak wyswietlilo plik? dlaczego w takich kolorach, a nie tak jak oryginal?

  5. #25
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    ale dlaczego gosciowi tak wyswietlilo plik? dlaczego w takich kolorach, a nie tak jak oryginal?
    A jesteś pewien tego, że mu się wyświetliło tak jak trzeba?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    TO nie zmiana pojemników z tuszami, tylko gościowi przerobiło RGB na BGR. Właśnie myślę, czemu się tak stało, ale na razie nie mam dobrej teorii.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    gosc mi powiedzial, ze tak wlasnie na pomaranczowo sciagnal plik z serwera, ale jakos mu nie wierze. moze rzeczywiscie sie stalo tak jak pisze 2pompony? moze gosc cos namieszal i teraz wykreca kota ogonem?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W takich sytuacjach jednak Shop praktycznie nigdy nie chce takiego pliku otworzyc.
    No właśnie miałem takie, które się otwierały (nie pamiętam już czy z jakimś komunikatem o błędzie, czy bez), ale od razu było widać że coś jest nie halo – w stylu dolna 1/4 w pasach.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  9. #29

    Domyślnie

    Jak się plik oryginalny przerobi z RGB na BGR wychodzi dokłądnie to, co na wydruku (pomijając zmianę jaskrawości kolorów, ale w druku ta jaskrawość i tak zniknie, więc to nie ma znaczenia). Pytanie jest takie: jak to możliwe, żeby zapisany jpg - bo drukował z jpga jak mówił - tak samodzielnie się wziął i przerobił?

    Pytam, bo nie mam powodu podejrzewać gościa o złą wolę; on chce zarobić kasę i niezadowolony klient jest mu najmniej potrzebny. Wierzę, że myślał, że to co drukuje, to tak mam być. Tylko skąd to się wzięło - tak się zastanawiam i mam tylko takie wyjaśnieni: błąd jego software'u...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #30

    Domyślnie

    Albo drukował na szybko, wrzucił nie sprawdzając czy po konwersji jest ok i wypluło co wypluło..

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •