Close

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 183
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Nikon ma bardziej czułą matrycę czy tylko mi się wydaje?
    Chyba tak.

    Potwierdza to test (można tam też porównac inne parametry obu puszek):
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand2)/Canon
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 04-04-2011 o 13:50

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ciekawe czy byś tak pisał robiąc zawodowo śluby, gdzie w decydującym i wyczekiwanym momencie, zamiast złego WB (który można poprawić paroma kliknięciami przy wywołaniu), aparat ustawiłby Ci ostrość w innym punkcie.
    Akurat ja miałem jako konia roboczego 1ds mark 2 - aparat ustawiał ostrość tam gdzie chciałem...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burda-graph Zobacz posta
    Akurat ja miałem jako konia roboczego 1ds mark 2 - aparat ustawiał ostrość tam gdzie chciałem...

    Seria 1D/s ma inny AF niż 5D/5Dm2.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ramzey Zobacz posta
    Seria 1D/s ma inny AF niż 5D/5Dm2.
    Albo krócej i dosadniej: 1-kę wyposażono w AF. W Nikonie masz AF z pełną klatką znacznie taniej

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    25

    Domyślnie

    Hmm.. no tak... Dlatego właśnie wybrałem Nikona... Suwakami można pogmerać, a nietrafionej ostrości już się nie naprawi... Oczywiście piszę o bocznych punktach - bo centralny w Canonie 5d mark II uważam że jest bardzo celny.

    A co do tego złego WB które można poprawić kilkoma kliknięciami.... Hmm... kiedy wejdziesz do działu fotografia okolicznościowa - nawet 10 zdjęć na 100 nie będzie naturalnych...

    Jest to problem Nikona - który moim zdaniem powinien być naprawiony w pierwszej kolejności.

    Ja z d700 jestem bardzo zadowolony (choć szkła dały mi ostro po portfelu

  6. #26

    Domyślnie

    Centralny punkt to nawet w sony jest świetny.
    Pierwszy raz słyszę żeby balans bieli był zepsuty w nikonie, może masz na myśli auto WB działający inaczej niż w canonie?

  7. #27

    Domyślnie

    No ja się muszę tu z Burdą zgodzić - w Canonie AWB jako punkt wyjścia często nie wymagał żadnych zabiegów. I nie mówię tu wyłącznie o świetle sztucznym. Z D700 trzeba dopieścić rawa, najgorzej że nie ma jakiegoś algorytmicznego na to sposobu (a nie spotkałem dobrego AWB w wołarkach). Daje to nam przy obróbce zdjęć z Canona jakiś zysk czasowy, pewnie wystarczający na podrapanie się tu i ówdzie

    Zapomniałbym: 5d ma trochę fajniejszy wizjer.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 04-04-2011 o 15:41

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #28
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    I stąd właśnie się biorą zdjęcia w tonacji b-w z canona

  9. #29

    Domyślnie

    Fakro78 chyba nie wylaczyles NR na kanale koloru, D700 bije na glowe 5d mk2 pod tym wzgledem. Sprawdzalem takze na twoich plikach.
    Ostatnio edytowane przez Rascal ; 04-04-2011 o 16:39

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burda-graph Zobacz posta
    Akurat ja miałem jako konia roboczego 1ds mark 2 - aparat ustawiał ostrość tam gdzie chciałem...
    Cytat Zamieszczone przez ramzey Zobacz posta
    Seria 1D/s ma inny AF niż 5D/5Dm2.
    Dokładnie tak. My rozmawiamy o piątce -- nie o 1ds -- i w jej kontekście wspomniany był problem z AF.

    Cytat Zamieszczone przez burda-graph Zobacz posta
    A co do tego złego WB które można poprawić kilkoma kliknięciami.... Hmm... kiedy wejdziesz do działu fotografia okolicznościowa - nawet 10 zdjęć na 100 nie będzie naturalnych...
    A co to, w dziale z fotografią okolicznościową publikują tylko posiadacze Nikona D700 robiący na AWB? Skąd wiadomo, że to nie wina obsługującego aparat, a nie samego aparatu, albo nieumiejętności korzystania z programów do obróbki fotografii, albo źle/nie skalibrowanego monitora? Wyciągasz zbyt dalece idące wnioski, a to, że D700 zbyt ociepla zdjęcia to nic odkrywczego. Jak dla mnie jeden niewiele znaczący (w porównaniu z tym co oferuje ten aparat) minus tej puszki.

    Nie zaczynajmy znów dyskusji traktującej o wyższości jednych świąt nad drugimi. Było już na ten temat nieskończenie wiele wątków.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •