Close

Strona 88 z 90 PierwszyPierwszy ... 38788687888990 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 895
  1. #871
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Bolesławiec, Dębowiec
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam od dzisiaj jestem posiadaczem swojej pierwszej lustrzanej zabawki Nikon D5300
    Wcześniej były same kompakty Sony
    I mam w związku tej lustrzanki kilka pytań :
    Live view - dlaczego gdy zmieniam parametry np: czasu to nic na ekranie się nie zmienia? W kompakcie np: Sony dsc hx200v na ekranie kadr robił się ciemniejszy, albo jaśniejszy i to pomagało dobrać parametry na żywo do panujących warunków. Czy można to jakoś w tym nikonie ustawić? A może po prostu wszystkie lustrzanki tak mają?

  2. #872

    Domyślnie

    Widzę, że nie ma chętnych do pomocy,
    więc lustrzanka to nie kompakt, inaczej to działa,
    ale, aby uzyskać ten efekt, zrób tak:
    naciśnij Menu -> menu fotografowania -> ustawienia filmu -> włącz on.
    Teraz podobnie jak w kompaktach, będzie Ci się ściemniał, lub rozjaśniał ekran w Live view.

    SLT Sony, przyzwyczaił mnie do wygody, właśnie pod względem idealnej ekspozycji przez wizjer,
    w którym widziałem na żywo, jak wygląda kadr, mając włączony również histogram.
    W tym badziewnym nikonie nawet histogramu nie ma w Live view,
    dopiero w nowszych pro puszkach.
    A robiąc zdjęcia przez Live view w nikonie, to jest jakaś porażka.
    AF jakby dostał grypy żołądkowej.

    Właśnie te funkcje: histogramu i symulacji ekspozycji, są dla amatorów najważniejsze,
    nie dla pro.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 26-10-2018 o 20:13

  3. #873
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Bolesławiec, Dębowiec
    Posty
    3

    Domyślnie

    koberek zrobiłem tak jak napisałeś i to nie działa...problem pojawia się z chwilą 1/50 sec i nie da się wydłużyć czasu naświetlania. Ta 1/50sec, to tak jakby jakiś limit był czy coś. 1/60...itd da się ustawić, ale np: 1/40sec już nie, także nie rozjaśnia ekranu.

  4. #874

    Domyślnie

    @kostek181pl
    Jeśli chcesz używać lv w lustrzance Nikona częściej niż sporadycznie, to... pozbądź się czym prędzej lustrzanki i kup jakieś bezlustro
    Natomiast, jeśli przyzwyczaisz się do wizjera i zaczniesz w ten sposób używać lustrzanki, to okaże się, że każde bezlustro jest ślamazarne, ma dziwny wizjer, a na ekraniku nic nie widać
    Oczywiście upraszczam, ale tak to działa, jeśli lustrzanka, to podnosisz ją do oka i tyle.

  5. #875
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D5300 nie pamiętam ale chyba nie ma osobnego ustawienia trybu Lv nawet w menu, w wyższych seriach jest tryb Lv video i photo gdzie w tym drugim można symulować już ekspozycje tak jak np w bezlustrach.
    Problem dotyczy pogodzenia kwestii wyświetlania i właśnie symulacji bo nie da się wyświetlić poprawnie czasu np 1/500s bo to dawałoby nam 500fps co jest niemożliwe, więc pojawia się wspomniana symulacja gdzie wyświetlacz swoje, a aparat wylicza swoje.

  6. #876

    Domyślnie

    Co to się porobiło? Ludzie zamiast łopaty kupują grabie i narzekają, że tym trudno przekopać ogródek, a przecież jedno i drugie to narzędzie do ogródka.
    Odpowiedź jest prosta: producent wyprodukował bubel.

  7. #877

    Domyślnie

    Narzekanie, że grabie to bubel bo kiepsko kopie się dołek... dobre

  8. #878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kostek181pl Zobacz posta
    koberek zrobiłem tak jak napisałeś i to nie działa...problem pojawia się z chwilą 1/50 sec i nie da się wydłużyć czasu naświetlania. Ta 1/50sec, to tak jakby jakiś limit był czy coś. 1/60...itd da się ustawić, ale np: 1/40sec już nie, także nie rozjaśnia ekranu.
    Kostek w trybie filmowym tak jest, jak zmniejszysz ilość klatek na 25 w ustawieniach filmu, to będziesz miał ten efekt rozjaśniania do 1/25 sek (25 fps), dłuższe czasy już nic nie zmienią w symulacji, to lustrzanka, inaczej się nie da, niestety. W bezlusterkowcach i sony slt jest inaczej. Na granicy tych czasów jak pracujesz używaj sobie tej "symulacji ekspozycji", jak potrzebujesz dłuższych czasów, to wyłącz ten efekt na off i sugeruj się światłomierzem.
    Myślę, że zrozumiałeś.

  9. #879
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Bolesławiec, Dębowiec
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Kostek w trybie filmowym tak jest, jak zmniejszysz ilość klatek na 25 w ustawieniach filmu, to będziesz miał ten efekt rozjaśniania do 1/25 sek (25 fps), dłuższe czasy już nic nie zmienią w symulacji, to lustrzanka, inaczej się nie da, niestety. W bezlusterkowcach i sony slt jest inaczej. Na granicy tych czasów jak pracujesz używaj sobie tej "symulacji ekspozycji", jak potrzebujesz dłuższych czasów, to wyłącz ten efekt na off i sugeruj się światłomierzem.
    Myślę, że zrozumiałeś.
    Dzięki już czuję bazę

  10. #880

    Domyślnie

    Dzięki bardzo przydatne

Strona 88 z 90 PierwszyPierwszy ... 38788687888990 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •