Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kolejne boje z nauką makro ;)

    Standardowo w ramach nauki. Które zdjęcie jest na "Tak" a które na "Nie". A jak na "Nie" to piszcie co spartoliłem.
    1.

    2.

    3.
    D90/ Cztery słoiki typu Nikkor/ Dużo dobrych chęci/Amator jak się patrzy...

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście nie pasuje mi tło w każdym ze zdjęć. Robaczki się za bardzo zlewają z otoczeniem. A fachowcy z tego działu pewnie jeszcze coś dorzucą

  3. #3

    Domyślnie

    No fakt, trochę za duża GO jak na makro.
    Można zapytać o szkło i EXIF?
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Przwede wszystkim przeszkadza brak ostrości. Nie wiem czy spowodowany...
    - brakiem doostrzenia po zminiejszeniu
    - czy takim przymknięciem szkła, że dyfrakcja zeżarła wszystkie szczegóły
    - czy też kiepską jakością obiektywu
    - bądź wszystkimi powyższymi przyczynami

    Kuleje też kadrowanie. O ile 3, trochę ścieśniona, mogłaby się bronić, to na pozostałych jest sporo braków.
    1 dobrze wyglądałaby w pionie, te gałęzie z prawej bałaganią kadr. Modelka byłaby lepiej wyeksponowana.
    2 Trochę bałaganu w kadrze, ciąć lewą, a brakuje prawej. Ten pogoniec zaraz spyli z kadru
    3 Jak pisałem, trochę ciaśniej (za dużo lewej) i będzie OK.

    No i światło. Kadry mają taki szaro-buro-niebieski zafarb. Jak rozumiem błyskane lampą, ale jakoś ten balans bieli mi nie odpowiada. Wszystko jest takie sprane i pozbawione życia.

    Trzeba jeszcze popracować... ale ważne, że sezon się zaczął i jest już na czym
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #5

    Domyślnie

    Dark wyczerpał temat , ja tylko dodam że jeśli szukasz porady nie wycianaj Exifa - łatwiej będzie coś doradzić i znaleźć ewentualne błędy w technikaliach.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam za Darkiem, że fotografie makro lubią kolory. Tu kolorów nie ma, wszystko jest bure i ponure.
    No i ten słabo rozmyty bokeh oraz jednolite wszędzie światło, powoduje wrażenie płaskości zdjęć.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  7. #7

    Domyślnie

    No to po kolei .
    -Po zmniejszeniu faktycznie nie doostrzałem.
    -Za mocne domknięcie też możliwe
    -Obiektyw to Micro Nikkor 105mm 1:2.8G z dołożonym Raynoxem 250.
    -Kwestię kolorów zwalam standardowo na matrycę w lapku. Niby dobry Asus a masakra totalna. Co gorsza nie do skalibrowania do rozsądnego poziomu.

    Za wszystkie uwagi dziękuję i mam nadzieję, że następny secik będzie już ich części pozbawiony
    D90/ Cztery słoiki typu Nikkor/ Dużo dobrych chęci/Amator jak się patrzy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •