Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie Babia Góra - proszę o pomoc

    Babia Góra niecałe pół godziny po wschodzie słońca - moja pierwsza publikowana na forum fotografia.
    Proszę o pomoc w obróbce, nie mam zielonego pojęcia jak ugryźć temat.




    Dysponuję NEF-em
    link tutaj

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Moja propozycja

    http://pawelstrzyzykowski.blogspot.com/
    http://pawelstrzyzykowski.pl
    D300 + Grip, D70s, 35 f/1,8. N 18 - 70 (3,5 - 4,5) , Di 622, akcesoria

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    i moja wersja :
    D780|17-35|35|50|85

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za propozycje Panowie!

    Nie posiadam jeszcze żadnego programiku do wywoływania RAW-ów, nie mogę zatem potestować sprawy samodzielnie, męczą mnie dwie kwestie które zaobserwowałem:
    1. Pebalu, mega ostrość i kontrast jak w stworzonej przez Ciebie wersji to efekt regulacji tych parametrów suwaczkami w PS czy też może użytek robiony był z Twojego SNS hdr ?
    (Taki mały OT przy okazji - korzystam z wersji Lite Twojego programiku i miażdży po prostu, po użyciu tego narzędzia ze zdjęciami dzieją się cuda, dodatkowo dla kogoś kto na obróbce się nie za bardzo zna to po prostu BOMBA, wielkie dzięki za to narzędzie!)
    2. Przemku, osiągnięcie białego koloru śniegu i jednocześnie "zapomarańczowienie" słońca - czy taki efekt można było uzyskać już metodą korygowania WB czy też na suwaczkach od kolorów dodatkowo trzeba było coś pozmieniać?
    Zaznaczam, że nie mam skalibrowanego monitora.

    Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za poświęcony czas....

  7. #7

    Domyślnie

    Ustawiłem balans bieli tak, żeby słońce wyszło ciepło, potem dodałem gradient z obniżona saturacją (śnieg się wybielił) i zwiększoną jasnością całość ładnie wyszła z cienia. Wszystko wykonane w Lightroomie. Do tego duperele takie jak kontrast, nasycenie: zasymulowałem Velvię 50. Acha, jeszcze tinta w cieniach: delikatnie w zieleń (+5)

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie

    dzięki! receptę wklejam do schowka, będzie weekend zainstaluję demo LR i spróbuję samodzielnie

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OberD Zobacz posta
    Pebalu, mega ostrość i kontrast jak w stworzonej przez Ciebie wersji to efekt regulacji tych parametrów suwaczkami w PS czy też może użytek robiony był z Twojego SNS hdr ?
    Wywołanie i obróbka w SNS + delikatne odszumianie i ostrzenie w CNX2.
    Ostatnio edytowane przez Pebal ; 01-04-2011 o 10:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •