Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D200 +Szkło manuale a potwierdzenie ostrości?

    Witam

    Ze względu na brak odpowiedzi w innej sekcji, postanowiłem wkleić moje pytanie do Szklarni

    Pytanie na które chyba nie wielu zna odpowiedź.........

    Czy D200 potwierdza w jakiś sposób potwierdza wyostrzenie obrazu przy pracy z obiektywem manualny (np. 85mm, 55mm i inne )

    Zastanawiam się czy jest funkcja w body, przy której zaświeca (potwierdza) się punkt wyostrzenia (1 z 11stu, czy grupowo jak przy pracy z AF) czyli kręcąc pierścieniem ostrości w wizjerze będę widział gdzie wyostrzam - czy to tylko sprawność oka i dostosowania soczewek wizjera?

    Wiem, że w wizjerze w lewym dolnym rogu zaświeca się kropka - choć stwierdziłem że czasem mruga przy braku wyostrzenia, a świeci przy poprawnej ostrości na wybranym punkcie.....
    Jest o tym wzmianka w manualu D200 - znalazłem ale nic nie piszą o szkłach manualnych

    Czy może zmienić matówkę (rastr, klin)? - ostateczność, wolałbym nie....


    Dzięki za odpowiedzi

    Paweł
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  2. #2

    Domyślnie

    Dziala potwierdzenie, bez problemow w kazdym z pol AF. Aktywne jest w wybranym polu AF, nie ma znaczenia czy 7 czy 11 pol.

    Z wymiennych matowek to moze warto byloby zainwestowac w: http://www.katzeyeoptics.com/item--K...prod_D200.html

    Ale i tak jak wezme do reki FE2 albo F3 to z obrzydzeniem patrze na matowke D200.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Z wymiennych matowek to moze warto byloby zainwestowac w: http://www.katzeyeoptics.com/item--K...prod_D200.html

    Czy w Polsce można bez problemu taką matówkę nabyć??

  4. #4

    Domyślnie

    Nie. Trzeba zamówić na stronie producenta. Warto ponoć dopłacić do wersji z matowaniem OptiBrite.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •