Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Samsung NX

  1. #1

    Domyślnie Samsung NX

    Ostatnio wypożyczyłem Samsunga NX100 z kitem i 20 f/2.8. Ta stałka zupełnie fajna, akurat nie było na stanie 30 f/2.0. No i muszę przyznać, że nawet byłem zadowolony. Co prawda nie było bokehu, jak w moim D40 z 18-70, ale to głównie sprawka ogniskowej. Na ten rok planowane są nowe obiektywy i muszę przyznać, że zapowiadają się ciekawie. Szuakm czegoś mniejszego na spacery, żeby można aparat wrzucić do kieszeni, ewentualnie drugi obiektyw do drugiej kieszeni. Co myślicie o tym systemie? Warto się w to pchać? A może lepszy NEX lub m4/3?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli planujesz bez-lustrowca jako coś dodatkowego do lustrzanki to moim zdaniem nie ma to sensu, ze względu na koszty. Będziesz musiał równolegle do obu systemów kupować lustra, a szkła do bez-lustrowców (te lepsze) tanie nie są.

    Do dyskusji postawiłbym również gabaryty bez-lustrowców, kieszonkowe to one raczej nie są.


    Ja mam, i nie zamierzam rezygnować z lustrzanki, więc doszedłem do wniosku że bez-lustrowiec nie jest dla mnie. Kupiłem LX5, gdybym kupował teraz kupiłbym XZ-1. Co do wymiarów LX5 to można go nazwać "kieszonkowym" choć lepiej aby bez utraty funkcjonalności i innych parametrów (np. obiektyw) miał rozmiar S95.

    Jeśli ktoś rezygnuje z lustrzanki (lub nie będzie jej rozbudowywał), to wtedy jak najbardziej wejście w bez-lustrowce ma sens. Co do wyboru systemu, to jak na razie m4/3 bije wszystkie inne wyborem szkieł.

  3. #3

    Domyślnie

    Oglądałem tego XZ-1 ale żadna rewelacja. Poza tym jakość zdjęć (ostrość, głębia ostrości, szumy) to nie to samo co w lustrzance. Bezlusterkowiec tak wiele nie odstaje a w parze ze stałoogniskowym obiektywem to nawet jest poręczny (do kieszeni kurtki wejdzie, bo ostatnio testowałem).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •