Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Fotografia reklamowa, packshot (360)

    Witam,
    postanowiłem się przyjrzeć technologii, którą można wykonać zdjęcia produktowe 360. Szukałem trochę w internecie na ten temat, natomiast nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

    Zainspirowała mnie firma Ventis S.C., która to jest producentem technologii ORBITVU (http://www.orbitvu.pl/), zadzwoniłem do firmy ponieważ na stronie nie ma informacji dot. ceny poszczególnych produktów. Najtańszy zestaw ORBITVU MINI to koszt... 2000 ... zł? nie... euro!

    Czy znaleźliście już w necie informacje jak zabrać się samemu za prosty ale na tyle precyzyjny system żeby móc robić tego typu zdjęcia? może jakiś tutorial? Ogólnie interesuje mnie platforma dla małych produktów i druga rzecz to soft. W czym to złożyć? tzn. pewnie jest mnóstwo programów ale chętnie sprawdzę coś co zaproponujecie.

    Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    http://cgi.ebay.com/Norpro-18-10-Sta...item3f07d94829
    + wężyk z timerem
    tylko jeden pełny obrót trwa godzinę

  3. #3

    Domyślnie

    Do fotografowania - duży patefon z silnikiem krokowym lub t.p. rozwiązania ( silnik-przekładnia-enkoder)
    Do oglądania - skrypt "flasha".

  4. #4

    Domyślnie

    Rozbawiła mnie cena tego "rewolucyjnego" urządzenia .

    A może wiertarka? Ok, może przesadziłem, ale np wiatrak, wiatraczek łazienkowy czy inny, do tego dołączyć potencjometr zeby regulowac obroty i hola, za 50zł masz zrobione to co oni sprzedają za 2000 euro

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Unrealkg Zobacz posta
    Rozbawiła mnie cena tego "rewolucyjnego" urządzenia .

    A może wiertarka? Ok, może przesadziłem, ale np wiatrak, wiatraczek łazienkowy czy inny, do tego dołączyć potencjometr zeby regulowac obroty i hola, za 50zł masz zrobione to co oni sprzedają za 2000 euro
    Chyba jednak przesadziłeć Wiatrak łazienkowy będzie chyba średnio przydatny
    Potrzebny jest silnik krokowy ze sterownikiem komplet zaczyna się rzeczywiście od 50zł ( w zależności od mocy silnika i możliwości sterownika. który do takich potrzeb może być stosunkowo prosty).
    Do tego potrzebny jest soft umożliwiający obrót o zadany kąt. MZ takie minimum.

  6. #6

    Domyślnie

    A jeśli nie mamy softu który sam to automagicznie poskłada, to co stoi na przeszkodzie aby obracać sobie fotografowany przedmiot ręcznie?
    I'm one of those bad things that happen to good people

  7. #7

    Domyślnie

    recznie jak najbardziej, tylko trzeba ustalic "skok" i sie tego trzymac

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    recznie jak najbardziej, tylko trzeba ustalic "skok" i sie tego trzymac
    A jak ktoś jest leniwy?

    Tutaj "platforma obrotowa" ze stałym katem obrotu o 6 stopni http://allegro.pl/zegar-scienny-adle...477824519.html

    Przy małych przedmiotach, 6 stopni powinno wystarczyć ale przy większych chyba trochę duży kąt

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •