Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    11

    Domyślnie Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G - PROBLEM

    Witam

    Od tygodnia użytkuję Nikkora 35 mm f1.8 podpiętego pod D60. Generalnie jestem oczarowany jego możliwościami. Szkło świetnie ostrzy, bardzo dobrze spisuje się we wnętrzach, przy sztucznym oświetleniu i w półmroku, zarówno bez lampy jak i z założoną SB 900 [fotki - bajka].

    Pewna rzecz jednak nie daje mi spokoju.
    Problem pojawia się podczas fotografowania w plenerze - często jest tak, że po uruchomieniu body lub zmianie ustawień [głównie korzystam z trybu A i M] puszka robi pod rząd kilka całkowicie przepalonych fotek - [tylko na brzegach kadru coś widać, a środek wygląda jakby ktoś latarką przyświecił w obiektyw], a poprawne wychodzi powiedzmy piąte z kolei, i zazwyczaj kolejne są już OK, aż do zmiany ustawień i wtedy od nowa. Recz powtarzała się niezależnie od trybu pomiaru światła.
    Dodam, że nic podobnego nie ma miejsca z kitem 18-55 ani z sigmą 17-70 hsm [bez os] - podpinałem je na zmianę żeby porównać i od razu zdjęcia wychodziły poprawnie.


    Liczę na pomoc - nie wiem czy to jest normalne, czy może szkło czeka wizyta w serwisie.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    to nie jest na pewno normalne...sporo czytam forum i jeszcze z takim zachowaniem szkła (a może body akurat z tym szkłem coś nie trybi choć powinno) się nie spotkałem, ale może ktoś ma coś podobnego i się wypowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdź, czy przy tych prześwietlonych przysłona się przymyka.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Ten Twój aparat ma 36997 zdjęć !
    Ja bym dał go do sprawdzenia, szczególnie kontroli migawki. Zapłacisz 50 zł ale będziesz pewniejszy.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    11

    Domyślnie

    Co do przebiegu, to jest mi on dobrze znany

    W sierpniu 2010 aparat 'zaliczył' wymianę migawki [po prostu padła - pół roku po wygaśnięciu gwarancji ], przegląd i konserwację [zakład P. Adama Bieńka w W-wie].

  7. #7

    Domyślnie

    A czy możesz 'swojej twarzy' (za dnia) zrobić zdjęcie (w czasie gdy prześwietla) i zobaczyć 'naocznie' patrząc w obiektyw, czy przysłona się przymyka (do ustalonej wartości)?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    11

    Domyślnie

    Przyznam, że robiłem próby typu 'słit focia" zarówno ostrość jak i ekspozycja były takie jak trzeba, a praca przysłony była jak najbardziej widoczna.

    I tak mi się przypomniało. Całkiem niedawno też fotografowałem zachód słońca w słabych warunkach - było już dość ciemno. Na ustawieniach manualnych [M] aparat dawał radę, natomiast całkiem wariował na 'A' i trybie 'pejzażowym' [czyli przepalone fotki].
    Ostatnio edytowane przez suavex_77 ; 06-03-2011 o 21:04

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego, co mi wiadomo, to na Postępu potrafią sprawdzić 'system' aparatu programem komputerowym - w określonych przedziałach. Wydaje mi się, że należało by im zlecić diagnozę, bo za naprawę mogą za drogo zaśpiewać.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie ja ma pytanie trochę z innej beczki do użytkowników 35. Obiektyw kupiony w lipcu 2010r. Mało używany. Ale co mnie jakoś dziwnie denerwuje to fakt, że obiektyw popiskuje przy przewijaniu skali, ustawianiu ostrości. Czy to normalny odgłos w tych szkłach?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •