Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tło do domowego studia

    Co prawda temat tła znalazłem w jednym wątku na forum ale odpowiedzi tam zawarte nie do końca mnie usatysfakcjonowaly. Pierwsze moje pytanie dotyczy rozmiaru. Czy myśleć w ogóle o szerokości 1,5 metra. Wydaje mi się, że to jednak może być zbyt mało do zdjęć całej postaci. i Drugie pytanie do aukcji http://allegro.pl/item156911088_tkan..._syntetic.html
    Czy kupowanie tego ma w ogóle sens? Czy może na zastosowania amatorskie w domowym studio wystarczą? Prosze o porady. Na pewno są osoby które przy projektowaniu swojego domowego studia miały podobne dylematy i znalazły jakieś dobre rozwiązania.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    1,5 metra szerokości na całą postac to zdecydowanie za mało. Tym bardziej, że w domowym studiu jest mało miejsca, więc stoi sie blisko modela i robi szerszym katem. Przez to tła trzeba wiecej (niz robiąc na tele)

    o tych materiałach ci nic nie powiem, bo nie wiem. ja uzywam papierowych 2,7 m szerokie 11 m długie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    domyślam się że Twoje oświetlenie też nie należy do zbyt amatorskich?

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    4 lampy elfo - 2x1000Ws i 2x500 Ws. nic topowego, ale amatorskie to tez nie jest.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Co prawda temat tła znalazłem w jednym wątku na forum ale odpowiedzi tam zawarte nie do końca mnie usatysfakcjonowaly. Pierwsze moje pytanie dotyczy rozmiaru. Czy myśleć w ogóle o szerokości 1,5 metra. Wydaje mi się, że to jednak może być zbyt mało do zdjęć całej postaci. i Drugie pytanie do aukcji http://allegro.pl/item156911088_tkan..._syntetic.html
    Czy kupowanie tego ma w ogóle sens? Czy może na zastosowania amatorskie w domowym studio wystarczą? Prosze o porady. Na pewno są osoby które przy projektowaniu swojego domowego studia miały podobne dylematy i znalazły jakieś dobre rozwiązania.
    Do domowych rozwiązań na całą postać to minimum 3 metry szerokie na najlepiej od 5m i dłuższe.... co do tła to trzeba uważać, nie wiem jakie jest to co podałeś z alegro, ale ja kupiłem to: http://www.allegro.pl/item159517486_...l_dowolna.html i szczerze mówiąc dostałem tkaninę podobną do tej którą kładzie się pod panele szybkiego montazu, lub czasem w podszefkach jak flizelina lub coś w tym stylu - tak średnio z tego jestem zadowolony, bo struktura jest taka z oczkami na 1mm i szczerze mówiąc muszę sporo światła od tyłu dać, żeby tej faktury nie było widać lub stosować bardzo niskie przesłony, żeby głebia zabiła te dziury a na panele jak sobie w pokoju wyłożę, to biały kolor przestaje być biały, więc muszę dawać podwójną warstwę tego ustrojstwa, żeby pozbyć się prześwitów ze ściany i podłogi ) jak coś znajdziesz godnego uwagi to podziel sie na forum, wielu skozysta )
    Pozdro.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •