Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie M a r y n i s t y c z n i e ... #2

    Witam
    Dalszy ciag cyklu 'portowego'.
    Jastarnia.

    1.


    2.




  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Mi się podoba

  3. #3

    Domyślnie

    Nemeth
    mam prośbę:
    Mógłbyś mi przesłać jednego NEF-a, z któregos zdjęcia zamieszczonego przez Ciebie na forum i obrabianego za pomoca HDR? Rozumiem, że robisz to w PS. Chciałbym porównać jak wypada na tym tle Photomatix, z którego sam korzystam...
    Może to być na przykład pierwsze zdjęcie z teog wątku, albo któreś z poprzednich...
    z góry dzięki,
    Z tych lepsza dwójka, ale obie się mi podobać

    odie1@poczta.fm
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Mi sie wydaje ze to nie HDR tylko shadows/highlights

    zdjecia ladne chodz za jasne lodeczki (1), noi kontrast za maly
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyrusvirus Zobacz posta
    Mi sie wydaje ze to nie HDR tylko shadows/highlights

    zdjecia ladne chodz za jasne lodeczki (1), noi kontrast za maly
    Daj to na papier to pogadamz o za mazm kontrađcie ł=
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  6. #6
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Nemeth, Ty to wiesz, jak mnie podejść! Muszę skomentować...

    Zdjęcia przepiękne (choć prawdę powiedziawszy na jedynce łódeczki chyba o ton za jasne wyszły, te na drugim i trzecim planie), ale ogólnie jest ekstra. Bardzo pozytywne fotki. Co ja mówię - bardziej niż bardzo! Naprawdę niezłe.

    A swoją drogą, zazdroszczę Ci tych widoków. Byłem ostatnio nad Wisłą, ale było tak buro, niefajnie i ogólnie do du.y, że nawet aparatu nie wyjąłem z plecaka. Zasmarkana krakowska pogoda - podejrzewam, że nawet w tym słynnym zamglonym Londynie jest o wiele lepiej pod względem przejrzystości powietrza.

    Ale co tam! Zdjęcia zrobiłeś super.

  7. #7

    Domyślnie

    Mz. jak poprzednie b. dobre.
    |N70s| N-50 1,8| N- 18-70 DX| N - 70-300 G VR| Raynox DCR-250 | Kenko Ex. Tube N/AF |

  8. #8

    Domyślnie

    w tych zdjęciach niezwykłe jest to, że niebieski kolor łodzi powtarza się we fragmentach nieba
    to tak jakby odbijały się one nie w wodzie a w przestworzach
    a niemal jednolite niebo i woda swą szaro-złotą poświatą stanowią idealne tło
    gratuluję
    gdyby to zdjęcia nie było od strony kolorystycznej na super poziomie - już bym się nie odzywał,
    ale od autora takiego wyczucia estetycznego chciałbym wymagać lepszej kompozycji
    zachęcam do studiowania obrazów i grafik
    bo z książek o fotografii można dowiedzieć się raczej o prostych sposobach "ważenia" obrazu
    ale u mistrzów malarstwa można podglądać wspaniałe sposoby budowania krajobrazu
    warto, na prawdę warto

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie. Nadal moja najwieksza bolaczka jest problem z kadrowaniem. Zawsze dokonuje tego kierujac sie wlasnym wyczuciem. Nader czesto moje gusta kompozycyjne ida jednak na wskros regulom. Ale gusta mozna (i nalezy) ksztaltowac
    jchyra - dziekuje za podpowiedz, czerpiac ze wzorow mistrzow nauka bedzie najszybsza.

    cyrusvirus - ale kto powiedzial ze to HDR ?:] DRI - prawie to samo - prawie - robi roznice. Powiedzmy ze shadows/highlights bylo tylko jednym z z kilku elementow niezbednych do uzyskania efektu koncowego.

    Zdjecia wrzucilem co prawda osobno lecz w zamysle miala to byc panorama. I jako panorama widoczek portowego basenu prezentuje sie najlepiej. Jako samodzielne kadry jednak jak widze tez sie bronia

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    cyrusvirus - ale kto powiedzial ze to HDR ?:] DRI - prawie to samo - prawie - robi roznice. Powiedzmy ze shadows/highlights bylo tylko jednym z z kilku elementow niezbednych do uzyskania efektu koncowego.
    aha, co do podejrzej o HDR to sugrowalem sie wypowiedzia odiego. Co do hdr czy dri to efekt ma byc ten sam

    a widoczki na tych plazach to masz superowe. Chyba nie masz daleko od domu nad wode do czesto fotki w tym klimacie rzucasz ?
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •