Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Kopiowanie znaku wodnego w PS

    Witam, mam problem, ponieważ zawsze jak wbijałem znak wodny, to robiłem to od nowa na każdym zdjęciu.
    Ale interesuje mnie teraz tzw kopiowanie, wklejanie oraz edycja, juz wykonanego znaku wodnego, tak żeby wklejać go na inne zdjęcia i móc wcześnie zwiększyć lub zwiększyć znak wodny.

    Prosze o poradę, bo juz mnie męczy to każdorazowe robienie od podstaw znaku.
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  2. #2

    Domyślnie

    można zrobić akcje w PS dodającą znak wodny

  3. #3

    Domyślnie

    W Szopie – akcja z zapisaną pauzą na skalowanie.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    W Szopie – akcja z zapisaną pauzą na skalowanie.
    że co?
    Możesz mi rozpisać co gdzie i jak?
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  5. #5

    Domyślnie

    Tu jest to ładnie pokazane, możesz sobie to potem wyedytować dowolnie: http://photoshop.pl/node/4565

  6. #6

    Domyślnie

    ale nie o to mi chodzi....

    dokładniej:...

    mam np. do wklejenia na kilka zdjęć tekst " LOGOTYP"
    ustaliłem już czcionkę, rozmiar itp.

    i teraz potrzebuję wkleić to logo to zdjęć, ale w jednym np. większe, a w innym mniejsze. Tak żeby nie stracić na jakości tego loga.

    Czy jest taka możliwość w PS?
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, jest. Opcja o której pisałem nazywa się dokładnie "Toggle dialog on/off" i jest to klik na palecie Actions. Musisz nagrać Paste + Transform (na zero) i ją odhaczyć. Więcej na ten temat znajdziesz w Helpie oraz w Guglu.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  8. #8

    Domyślnie

    A prościej bez akcji, otwierasz plik z logiem bez tła, wczytujesz zdjęcia i jedziesz ctrl C (z loga tylko raz wystarczy skopiować ale plik musi pozostać otwarty chyba) i ctrl V na foto ustawiasz znak gdzie ma być i jaka wielkość - ctrl shift S, ctrl W i jedziesz następne foto...

  9. #9

    Domyślnie

    I tak 78 razy? Po co, skoro można zapuścić batcha i tylko jedną operację robić ręcznie, gdy reszta będzie se automagicznie migać po ekranie?
    I'm one of those bad things that happen to good people

  10. #10

    Domyślnie

    Jako, ze problemem jest tutaj dopasownie rozmiarow logo, ktore ma sie na zdjeciu znalezc, to caly czas zastanawiam sie -- dlaczego wlasnie ma byc roznej wielkosci? Generalnie masowe podpisywanie zdjec, stosuje sie do galerii na www. W takim przypadku zdjecia sa w rozmiarach bardzo do siebie zblizonych. Po co wiec bawic sie z kazdorazowa zmiana wielkosci tego znaku? Zeby zawsze stanowilo np. 5% kadru, a nie 4,89 lub 5,17?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •