Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    A co za nim przemawia?

    Cytat Zamieszczone przez Pienia Zobacz posta
    a może taki zestaw Tamron17-50/2.8 i 85/1.8 ?
    No takie, że pytam jaki obiektyw wykorzysta możliości matrycy.

    W D7000 jest większa aniżeli w D3s jesli liczyć pixle.

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Ale jakie ma znaczenie, że to obiektyw akurat do D7000? Wejdź do działu optyka, poprzeglądaj sobie co tam jest i już.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 01-04-2011 o 15:44

  2. #12
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    No takie, że pytam jaki obiektyw wykorzysta możliości matrycy.

    W D7000 jest większa aniżeli w D3s jesli liczyć pixle.
    Zapomnij o takim podejściu do optyki. Matryca D3s ma o wiele większą powierzchnię. Śmiem twierdzić, że nie ma szkła umożliwiającego pełne wykorzystanie rozdzielczości matrycy Dk7. A już na pewno nie kitowe zoomy.
    Chcesz zestaw na początek to weź 18-105 VR i 35/1.8. Po jakimś czasie będziesz wiedział czego naprawdę potrzebujesz.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #13

    Domyślnie Jaki obiektyw do D7000?

    Bardzo ciekawi mnie jedna rzecz.
    Zakladajac, dla uproszczenia, ze rozdzielczosc obiektywu w centrum i na brzegu jest identyczna np. 40 lpmm ( testy "optycznych"), czy da sie wyliczyc teoretyczna ilosc punktow, ktore "padaja" na matryce DX?
    Jak cos pomieszalem to sorry, ale mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodz.


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

  4. #14

    Domyślnie

    Niestety nie mogę się zgodzić.
    Skoro nie ma takiego szkła, to po co matryce to raz. A dwa, nawet jeśli nie spełnia w 100% to jakieś wykorzystuje może 95% a inne 50% mówiąc w uproszczeniu.

    Po trzecie nie widzę sensu kupowac kita aby go wymienić. Szkoda pieniędzy i zachodu.

    Poza tym, nei przeczytałeś chyba dokładnie. Mam już 35 f2. Nie kupię kolejnego.

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Zapomnij o takim podejściu do optyki. Matryca D3s ma o wiele większą powierzchnię. Śmiem twierdzić, że nie ma szkła umożliwiającego pełne wykorzystanie rozdzielczości matrycy Dk7. A już na pewno nie kitowe zoomy.
    Chcesz zestaw na początek to weź 18-105 VR i 35/1.8. Po jakimś czasie będziesz wiedział czego naprawdę potrzebujesz.

  5. #15
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    Niestety nie mogę się zgodzić.
    Skoro nie ma takiego szkła, to po co matryce to raz. A dwa, nawet jeśli nie spełnia w 100% to jakieś wykorzystuje może 95% a inne 50% mówiąc w uproszczeniu.

    Po trzecie nie widzę sensu kupowac kita aby go wymienić. Szkoda pieniędzy i zachodu.

    Poza tym, nei przeczytałeś chyba dokładnie. Mam już 35 f2. Nie kupię kolejnego.
    [
    Cytat Zamieszczone przez vvilk Zobacz posta
    Bardzo ciekawi mnie jedna rzecz.
    Zakladajac, dla uproszczenia, ze rozdzielczosc obiektywu w centrum i na brzegu jest identyczna np. 40 lpmm ( testy "optycznych"), czy da sie wyliczyc teoretyczna ilosc punktow, ktore "padaja" na matryce DX?
    Jak cos pomieszalem to sorry, ale mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodz.


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    Tiaa, testy Optycznych. To tylko teoria. Sam filtr AA tę teorię skutecznie rujnuje.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #16

    Domyślnie

    N60/2.8 + N35/1.8 + od biedy N24/2.8 (alternatywa dla bogatych: N24/1.4)


    p.s.
    oczywiście jak ktoś chce iść w długość to może rozważyć zakup N70-200/2.8 zamiast micronikkora 60-tki....
    Ostatnio edytowane przez HN70 ; 25-02-2011 o 21:04
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

  7. #17

    Domyślnie Jaki obiektyw do D7000?

    Czyli filtr AA ma mniejsza rozdzielczosc na mm2 niz matryca, czy szklo?


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

  8. #18
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vvilk Zobacz posta
    Czyli filtr AA ma mniejsza rozdzielczosc na mm2 niz matryca, czy szklo?


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    Z siłą zależną od modelu powoduje lekkie zmiękczenie obrazu. Musi tak być, bo inaczej powstawałaby często straszna mora. Do tego zatrzymuje większość pasma IR.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    No mam.
    Od 3 lat. A Dokładniej od 37 miesięcy. Pytam, bo uważam, że nie zjadłem wszytskich rozumów, i jak zapytam, to ktoś coś napisze co bede mógł zanalizowac rozważyć etc.
    Ok, zrozumiałe. Pierwsze dane do przemyśleń podałem już jak sądzę

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    FF & 17-55
    Ano nie wiem ''kiedy''. Rok temu sadziłem, że być może już w 2011. Ale skoro DX-owa matryca może byc tak dobra jak w D7000 to FF się oddala. Może za 3 lata? Body są na 3-4 lata. `obiektywy licze, ze posłużą dużo, dużo dłużej.
    Skoro jednak FF się oddala, to nie powinieneś chyba kategorycznie wykluczać obiektywów DX?
    A kwestia druga, to samo szkło. O ile body się starzeją technologicznie i tracą na wartości wraz z wypuszczeniem na rynek kolejnej megamającej puszki, tak dobre szkło obroni się znacznie dłużej niż body. Doskonałe szkła, stałki czy zoomy kosztują krocie, a niekoniecznie są to nowe produkcje. Chociażby oklepane 85mm 1.8 z 1994 roku, słynna 135/2 DC z 1995, dwupierścieniowy 80-200/2,8 z 1992, 135/2,8 AiS z 1981 - to są przykłady szkieł, które mimo wieku, trzymają nie tylko cenę, ale przede wszystkim jakość optyczną i jakość wykonania. Masz rację, posłużą dużo dłużej - jakby co sprzedasz je bez problemu. Podobnie jest z bardzo dobrym 17-55/2,8

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    Tak, mam wyśmiewany potocznie obiektyw ''do wszytskiego''. Bardzo go cenie, zrobiłem nim masę zdjęc, które lubię i podobają mi się 9i ie tylko mi). Choćby na rekostrukcjach historycznych ['reporterka'].

    Ale zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń. To jeden z powodów, dla których chce kupić kolejne szkło.
    Nie wyśmiewam. Mało tego sam posiadam, co prawda korzysta z niego córka, ale mam i nie narzekam. Problem jest nie w ograniczeniach, a raczej w niedoskonałościach zgromadzonych na przestrzeni tych ogniskowych i jego ciemnocie. Uniwersalizm tego rozwiązania może być i jest dyskusyjny. Jak wiadomo, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    Dokumentacja - fakt. Nieprecyzyjnie sie wyraziłem. Kładę ksiązke na stole i robie zdjęcie. A potem czytam ją z kompa. 18-200 średnio się nadaje do tego...
    Prawda, ale od tego masz doskonały N60 micro.

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    Ja rozumiem, dział 'optyka' - ale mi chodzi o konkretną matrycę i stąd tu pytam. Bo naczytałem się kiedys o problemie "matrcya&obiektyw".
    Nie sądzę, by po tak krótkim czasie od premiery, można było orzec - "oto najlepszy obiektyw do nikona d7k. Współpracuje z jego matrycą, jak żaden inny"

  10. #20

    Domyślnie Jaki obiektyw do D7000?

    Wedlug moich wyliczen matryca D7000 ma okolo 105 lpmm.
    Wychodzi mi z tego, ze wiekszosc szkiel nie wykorzystuje jej nawet w polowie.
    Dobrze teoretyzuje?


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •