Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie FullHD: Telewizor czy monitor?

    Jako fani fotografii pewnie znacie się drodzy nikoniarze na telewizorach LCD i monitorach, oba fullHD.
    Plan mam taki: chciałbym podpiąć coś do mojego laptopa, co pozwalałoby na wygodniejsze oglądanie. I teraz zastanawiam się czy kupić monitor 24" czy telewizor 37". W laptopie mam złącze HDMI więc TV mógłbym podłączyć chyba bezproblemowo. TV wychodzi drożej, ale będzie można oglądać na nim telewizję, więc można powiedzieć, że będzie wielofunkcyjny. Docelowo chciałbym pograć w wyścigi z podpiętą kierownicą co na ekranie laptopa odpada.
    Moje pytanie dotyczy jakości wyświetlanego obrazu filmów i gier, bo do internetu czy zdjęć chcę dalej używać ekranu laptopa.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    TV HD + konsola (HD) = zadowolenie gracza.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do konsoli się zgodzę, wybór jest jeden, ale co z laptopem?? Ma ktoś jakieś doświadczenia w podłączaniu kompa do LCD przez HDMI?

  4. #4

    Domyślnie

    do filmow i gier wez TV. tu nie takich wymagan by tv sobie nie poradzil. zawsze to lepiej pograc w cos na 37'' niz na 24''
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    TV, full HD.

    Podpinasz i masz, żadna filozofia, tylko sprawdź czy twój laptop po HDMI przesyła również dźwięk!
    Niestety nie wszystkie modele to potrafią, najlepiej podepnij na próbę lapka do jakiego TV i zobacz.
    Jeśli nie masz TV z HDMI, to może twój kumpel, sąsiad ma?

  6. #6

    Domyślnie

    Wychodzę z tego samego założenia co HYPER - więcej lepiej, co jak wiemy nie we wszystkich dziedzinach się sprawdza... dlatego pytam.

    Good point konopia! Nie pomyślałem o tym, byłem przekonany że HDMI zawsze przesyła dźwięk, na pewno tak nie jest? Kumpel ma Samsunga 32", nie wiem czy full HD, ale HDMI ma chyba to samo

    Co do przekątnej panelu to chciałbym taką żeby dobrze mi się grało przed tym siedząc w fotelu samochodowym przymocowanym do statywu z jakąś dobrą kierownicą. Nie mam kasy na PS3 a mój lap daje radę więc pomyślałem że tak będzie lepiej. Tym bardziej że będę mógł sobie podpiąć lapka i grać a potem odpiąć i oglądać TV.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez phantomak Zobacz posta
    Co do konsoli się zgodzę, wybór jest jeden, ale co z laptopem?? Ma ktoś jakieś doświadczenia w podłączaniu kompa do LCD przez HDMI?
    Tak, mam tak podłączone HTPC 24/7, żadnych problemów.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Podpisując się pod opiniami przedmówców - wystarczy TV, bo monitor jest zwyczajnie droższy (z 42" monitorów najtańsze z możliwych są chyba LG 4213 - około 3000zł), podłączenie laptopa do telewizora po HDMI jest banalnie proste, u mnie 1 laptop zasila sygnałem 25 sztuk

  9. #9

    Domyślnie

    Do grania i filmow TV full hd pytanie tylko jak twoj lapek "da rade" przy takiej rozdzialce? TV do obrobki sie raczej nie nadaje

  10. #10

    Domyślnie

    Z graniem raczej będzie lipa, chyba że w starsze/proste gry, natomiast z filmami nie powinno być scen, jeśli lapek nie jest konstrukcją totalnie budżetową (nie licząc platformy ION).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •