Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie Komunia! Co jak i za ile?

    Być może przyjdzie zmierzyć mi się z tematem komunii. Co do sprzętu to nie mam pytań. Nie wiem tylko jaki cennik przyjąć, żeby nie zepsuć rynku i jakie zdjęcia zaoferować. To czego jestem pewien to:

    1. Zdjęcie grupowe
    2. Zdjęcie przed kościołem z rodzicami
    3. Zdjęcie w kościele z księdzem
    4. Zdjęcie z liturgii

    Wychodzi mi 4 zdjęcia * 3 szt.

    Pytanie teraz jak wycenić usługę? Czy coś jeszcze fajnego polecicie?

    Mam jeszcze jedno pytanko. Chciałbym zdjęcia dać razem z taką fajną okładką (harmonijka z 3 lub 4 zdjęciami) możecie coś polecić (coś w stylu passe partout).

  2. #2

    Domyślnie

    Mi wychodzi więcej
    5. Zdjęcie przed kościołem z rodzicami chrzestnymi
    6. Zdjęcie przed kościołem z rodzicami "wszystkimi"
    co do kwoty to nie mam pojęcia
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie korporacyjny fotograf zbratany z parafią brał 150 zł za "harmonijkę" z sześcioma zdjęciami 15x21
    są to zdjęcia grupowe (wszystkie dziewczynki, wszyscy chłopcy) zdjęcie z księdzem, zdjęcie w ławce, 2 zdjęcia z liturgii, z obrazkiem, z książeczką
    każde następne zdjęcie luzem kosztowało 10 zł, każda następna "harmonijka" 75 zł
    nie brałeś harmonijki nie było zdjęć luzem, także minimalny wydatek 150 zł
    zdjęcia bardzo przyzwoite

    rodzice i fotografowie obcy mieli uniemozliwione podejście do dzieci poprzez rozpięte szarfy

    zdjęcia dzieci z rodzicami, chrzestnymii, kolegami, rodziną itp były sprawą indywidualną i wykonywane były przed i po mszy w okolicach kościoła
    tymi zdjęciami fotograf uroczystości się nie zajmował

    dzieci bywa na ogół w maju 200-300 (w dwóch/trzech turach)
    zysk przyzwoity, bo zdjęcia biorą prawie wszyscy i te 150 zł mają wkalkulowane w koszta komunii

    robienia zdjeć z przyczajki, ze strefy spoza szarf, bez uzgodnienia z księdzem nie proponuję
    robota niewdzięczna, trudna, z dużym elementem ryzyka nie uwiecznienia w sposób przyzwoity kluczowych elementów liturgii za sprawą rodziców z małpkami i kamerami i nieodpowiedniego miejsca z którego wykonujemy zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 21-02-2011 o 21:27

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki.
    Z tego co wiem, nie wszyscy księża zgadzają się na zdjęcie podczas eucharystii (moim zdaniem ok). Jeżeli chodzi o zdjęcia to też wymyśliłem sobie, żeby to była taka harmonijka z 4 lub 5 zdj. Co do ceny to na nasze warunki jest ona raczej kosmiczna.

    cheyenne - jedno pytanie - masz namiary na dobrą drukarnię z wzorami owych harmonijek (tak żeby pueblo nie było bo niektóre są mega kiepskie i tandetne). Szukałbym takich sybtelnych. Myślałem trochę o ręcznie robionych ale to z kolei podnosi koszty.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja w tamtym roku na zlecenie kamerzysty dostałem 35zł/osoba a w tym były dwa zdjęcia 15x21 w jamniku i dodatkowo każdy dostał płytę w kopercie z ok 100 zdjęciami w całej ceremonii. Na dzień dzisiejszy uważam że taki coś można zrobić jak się ma ok 100 dzieci a nie 30

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bastek Zobacz posta
    Ja w tamtym roku na zlecenie kamerzysty dostałem 35zł/osoba a w tym były dwa zdjęcia 15x21 w jamniku i dodatkowo każdy dostał płytę w kopercie z ok 100 zdjęciami w całej ceremonii. Na dzień dzisiejszy uważam że taki coś można zrobić jak się ma ok 100 dzieci a nie 30
    co to znaczy w jamniku?

  7. #7

    Domyślnie

    Jamnik to taki najzwyklejszy rozkładany album, coś na ten styl tylko z pionowymi kadrami bez żadnych udziwnień

  8. #8

    Domyślnie

    150zł to kosmiczna cena? Wolne żarty. Komunia to żadna rewelacja. Paskudna robota i zawsze będą zrzędzić. Za mniej i bez gwarancji że będę jedyny fotograf na imprezie, nawet bym się nie brał.
    D700/D300s/D50

  9. #9

    Domyślnie

    Ok. Trochę mi się rozjaśniło. Dzięki wszystkim. Zrobiłem też małe rozpoznanie na moim podwórku. Wygląda to mniej więcej tak: jamnik z 3 zdjęciami (żadne w kościele z eucharystii) 25 zł. Jeżeli są dodatkowe kopie zdjęc (6 szt.) wyceniana jest usługa na ok 40 - 50 zł.

    Takie są ceny.

  10. #10

    Domyślnie

    Kpina jakaś. Za te pieniądze to nawet palcem w bucie nie chciałoby mi się ruszyć.
    D700/D300s/D50

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •