Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie "Jak uzyskać taki efekt…"

    Witam!

    Chciałbym się od was dowiedzieć, na czym polegał proces postprodukcji na zamieszczonym zdjęciu. I jak mógłbym uzyskać podobne kolory.
    Domyślam się, że proces nie jest bardzo skomplikowany, ale niestety nie wiem od czego zacząć.
    Do dyspozycji mam CS5 oraz Apereture




    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nie ma tu nic nadzwyczajnego. Ładnie nasycone kolory, cień na połowie twarzy i ładna tapeta. Zabawa z suwakami od nasycenia i prawidłowy WB. Ale ja nie jestem znawcą.
    Ostatnio edytowane przez Passiv ; 17-02-2011 o 22:19

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że przy zabawie z suwakami, dostaję inny efekt. Mógłbyś wytłumaczyć*to odrobinę bardziej łopatologicznie?

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuję zejść do poziomu pytania: to bardzo proste, musisz tylko najpierw zrobić takie zdjęcie.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Spróbuję zejść do poziomu pytania: to bardzo proste, musisz tylko najpierw zrobić takie zdjęcie.
    Wprawdzie o to nie pytałem, ale dzięki za ustalenie poziomu mojego pytania!
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 19-02-2011 o 00:26 Powód: pis.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiemy, co masz na wejściu.
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie



    Taki oto prosty portret. Aktualnie nie mam przy sobie innych zdjęć. Dałoby się uzyskać podobny efekt?
    Chciałbym po prostu nauczyć się tego typu obróbki, aby móc zastosować coś*podobnego w przyszłości.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Przede wszystkim masz inaczej doświetlony kadr, ale ja się nie znam i moge się mylić
    A na pierwszym zdjeciu było raczej świecone przez jakiś softbox lub dish'em. A najlepiej zwróć się do autora tego zdjecia to może tobie powie jak zostało wykonane

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szkandi Zobacz posta
    Wprawdzie o to nie pytałem, ale dzięki za ustalenie poziomu mojego pytania!
    Nie ma sprawy, zawsze chętnie pomogę.


    Cytat Zamieszczone przez Szkandi Zobacz posta
    Taki oto prosty portret. Aktualnie nie mam przy sobie innych zdjęć. Dałoby się uzyskać podobny efekt?
    Łatwo i wygodnie - nie. Tylko za pomocą bardziej lub mniej długotrwałej (w zależności od wiedzy) rzeźby w miękkim tworzywie.


    Cytat Zamieszczone przez Szkandi Zobacz posta
    Chciałbym po prostu nauczyć się tego typu obróbki, aby móc zastosować coś podobnego w przyszłości.
    Zacznij od nauki robienia tego typu zdjęć. Tu nie ma żadnych cudów, podciągnięty kontrast, nasycenie wybiórczych składowych, zdaje się liźnięta skóra. Ale przede wszystkim dobrze zrobione zdjęcie, przemyślanie (lub bardzo fartownie) dobrana lokalizacja, stylizacja modelki, światło. Obróbka to tylko wisienka na torcie.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  10. #10

    Domyślnie

    jesli chodzi o samą obróbkę to tak jak kolega wyzej pisze, wygładzenie/zmiekczenie skóry, zabawa saturacją poszczególnych kolorów, kontrast. Jednak samą obróką takiego zdjęcia nie wyciągniesz, trzeba sie postarac o odpowiedni kadr.
    chwile sie pobawiłem tak jak pisałem wyżej:
    zrób lepsze zdjęcie pokombinuj z otoczeniem modelki, jej pozą itd

    coś mi sie nie udało z wstawieniem obrazka
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 28-02-2011 o 01:51 Powód: nie mnożymy...
    make pictures, not war

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •