Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Domyślnie Wniosek z PUP na dotacje

    Witam. Mam zamiar założyć firmę - zakład fotograficzny i oprócz usług będę również prowadził sprzedaż sprzętu i akcesoriów i wypełniając wniosek do PUP obliczyłem zyski z usług i handlu natomiast pani w PUP stwierdziła, że nie mogę jednocześnie prowadzić usług i handlu tylko usługi. I dodała, że we wniosku wymieniłem zakup sprzętu, który posłuży do wykonywania usług fotograficznych więc mogę wybrać tylko jednen rodzaj działalności czyli USŁUGI. Czy naprawdę nie można dostać dofinansowania na działalność usługowo-handlową? We wniosku są 3 rubryki dotyczące zysków i wydatków z USŁUG-PRODUKCJI-HANDLU a tu sie okazuje, że tak nie mogę i nie wiem czy ta pani w PUP ma racje czy tylko wciska mi lipę żeby było jednego chętnego mniej? Czy ktoś z was składał wniosek i też miał takie problemy?
    NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    Nawet sobie nie wyobrażasz jakie ludzie mają problemy zanim (jeśli) pieniądze otrzymają...
    Walcz, bo łatwo nie będzie! Powodzenia...

    A w temacie - mi kazali dopisać cokolwiek, bo same uslugi foto to było dla nich za mało, i bardzo wątpili w możliwość utrzymania się z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    Nawet sobie nie wyobrażasz jakie ludzie mają problemy zanim (jeśli) pieniądze otrzymają...
    Walcz, bo łatwo nie będzie! Powodzenia...

    A w temacie - mi kazali dopisać cokolwiek, bo same uslugi foto to było dla nich za mało, i bardzo wątpili w możliwość utrzymania się z tego...
    to idealnie pokazuje rynek usług fotograficznych
    jakoś mnie to ucieszyło i zasmuciło za razem...

  4. #4

    Domyślnie

    ja sam wszystko robiłem i nie miałem żadnych problemów, mam firmę usługowo handlową, co prawda aktualnie nie zajmuję się handlem ale zawsze mogę
    Jedyne co we wniosku kazali poprawić to daty
    Znajdę gdzieś swoją tabelkę to Ci podeślę tylko daj mejla.
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście że możesz prowadzić i jedno i drugie.
    Trafiłeś na jakąś niedouczoną urzędniczkę.
    D700/D300s/D50

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    to idealnie pokazuje rynek usług fotograficznych
    jakoś mnie to ucieszyło i zasmuciło za razem...
    eee, chyba jest jeszcze bardzo wcześnie, bo nie zbyt zrozumiałam Możesz rozwinąć?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    to idealnie pokazuje rynek usług fotograficznych
    jakoś mnie to ucieszyło i zasmuciło za razem...
    też tej wypowiedzi nie qumam
    mój chory blog

  8. #8

    Domyślnie

    Prowadzić po dostaniu dotacji można co się chce choćby sprzedaż sznurówek. Do PKD można wpisać bądź ile działalności. Ważne co jest na miejscu pierwszym jako główne. Urzędniczka z PUP ma teraz dylemat... bo kolejność przyznawania środków jest taka: w pierwszej kolejności wnioski z sektora produkcja, w drugiej z usług, a jak zostaje jeszcze coś kasy to sprzedaż.( z reguły kasa wyczerpuje się na usługach) Ty zakładając działalność tak jakbyś chciał, to lądujesz pomiędzy drugim a trzecim koszykiem Czyli w koszu :P Wiec zrób tak napisz wniosek na 100% usługi a potem jeśli już dostaniesz dotację to dopisz sobie do PKD również sprzedaż sprzętu elektronicznego.
    Ostatnio edytowane przez mariobor ; 17-02-2011 o 11:06

  9. #9

    Domyślnie

    Masz na myśli okres po dostaniu dotacji czyli po roku od przyznania środków? Bo dopiero po tym okresie kasa jest nasza.
    mój chory blog

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, właśnie się dowiedziałem, że w województwie pomorskim w 2011 roku nie będą przyjmowane wnioski do działania 6.2 z którego można było zainkasować 40 tysięcy zł. Czy może są jakieś inne programy wspierające samozatrudnienie?
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •