Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinc Zobacz posta
    To mnie pocieszyłeś
    Niestety, w RPO nie jest łatwo. Przy małej inwestycji koszt przygotowania wniosku i odpowiednich załączników (np. ocena wpływu na środowisko, sic) przekroczyłby zysk.

    Poza tym w RPO nie ma dotacji, a REFUNDACJA - czyli najpierw płacisz za całość, a potem urząd zwraca ci procent określony w umowie (np. 50%). Czyli de facto jeśli nie masz takiej ilości gotówki, potrzebujesz promesy bankowej lub kredytu na całość, co podnosi koszt inwestycji. Rozliczenia z marszałkowskimi się ciągną i przedsiębiorcy często dostają kasę po 1-2 latach od rozpoczęcia inwestycji. Ot, polska biurokratyczna rzeczywistość.

    A wspominałem, że za najmniejsze uchybienie mogę ci zabrać dotację?


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bett Zobacz posta
    Beson - jest jeszcze RPO, w Kosmosie też na pewno Przejdź się do urzędu marszałkowskiego, mają tam punkt informacyjny i na pewno doradzą.
    W przyszłym tygodniu powinienem mieć trochę czasu więc wybiorę się do PUP, WUP oraz do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ale i tak czuję, że niczego ciekawego się nie dowiem.
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  3. #23

    Domyślnie

    Kasę z PUPu idzie dostać banalnie prosto pod warunkiem że trafisz na ogarniętego urzędnika bo inaczej to same problemy. Ja decyzję że przydzielają mi kasę dostałem równy tydzień po złożeniu wniosku, kasa na koncie była za kolejne 2tyg. Wnioski w różnych PUPach są przeróżne i każdy PUP kładzie nacisk na coś innego, u mnie np. było to doświadczenie, wykształcenie i posiadane kursy. Warunek jest taki że nie możesz w tym czasie pracować gdzieś dodatkowo.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bastek Zobacz posta
    Kasę z PUPu idzie dostać banalnie prosto pod warunkiem że trafisz na ogarniętego urzędnika bo inaczej to same problemy. Ja decyzję że przydzielają mi kasę dostałem równy tydzień po złożeniu wniosku, kasa na koncie była za kolejne 2tyg. Wnioski w różnych PUPach są przeróżne i każdy PUP kładzie nacisk na coś innego, u mnie np. było to doświadczenie, wykształcenie i posiadane kursy. Warunek jest taki że nie możesz w tym czasie pracować gdzieś dodatkowo.
    No tak ale z PUPu mogę dostać max 18.000 zł. A z taką kwotą nie jestem w stanie podziałać.
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  5. #25

    Domyślnie

    Już nie 18k... teraz jest zdecydowanie mniej, a i kryteria rozdawania są zawyżone.
    No i w PUP jeden podstawowy warunek - trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny, a w niektórych UP były żałosne ograniczenia okresu rejestracji, czyli ktoś mógł się starać dopiero po 3 miesiącach od zarejestrowania, a najpóźniej do 6 miesięcy, potem do roboty i od nowa
    Co PUP to obyczaj, zdziwić się można ile i jakich akcji ludzie przeżyli w walce o pieniądz z UP Ogólnie - Polskie paranoje...

  6. #26

    Domyślnie

    Beson to się zgadza, max 18tyś.

  7. #27

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was wie, czy jest możliwość otrzymania jakiejś dotacji na założenie firmy w przypadku pracowania na etacie?

  8. #28

    Domyślnie

    Też zaczynam coś planować w sprawie dotacji i jeśli chodzi o PUP to teoretycznie na plus jest to, że cały proces trwa ok 1.5miesiąca i ogólnie procedura jest łatwiejsza... złożyć dokumenty i czekać na werdykt... no ale 18k to niezbyt dużo. Jeśli chodzi o KL 6.2 no to wiadomo 40.000 już ciekawa suma ale cała procedura trwa najczęściej ponad 6 miesięcy i z tego co doczytałem to trzeba chodzić na różne szkolenia itp, a to jest trochę upierdliwe...
    FX D4s || D700 || 16mm f2.8 || AF 50mm f1.8 || AF-S 70-200 f2.8 VR || AF-I 300mm f2.8 || SB-800

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Winio Zobacz posta
    A czy ktoś z Was wie, czy jest możliwość otrzymania jakiejś dotacji na założenie firmy w przypadku pracowania na etacie?
    No właśnie w Działaniu 6.2 można było być na etacie.


    Cytat Zamieszczone przez navigator_s9 Zobacz posta
    Też zaczynam coś planować w sprawie dotacji i jeśli chodzi o PUP to teoretycznie na plus jest to, że cały proces trwa ok 1.5miesiąca i ogólnie procedura jest łatwiejsza... złożyć dokumenty i czekać na werdykt... no ale 18k to niezbyt dużo. Jeśli chodzi o KL 6.2 no to wiadomo 40.000 już ciekawa suma ale cała procedura trwa najczęściej ponad 6 miesięcy i z tego co doczytałem to trzeba chodzić na różne szkolenia itp, a to jest trochę upierdliwe...
    Tak to prawda, minimum to 6 miesięcy a co do szkoleń to są na prawdę przydatne. Problem tylko taki, że w 2011 roku chyba już w żadnym województwie nie przyjmują wniosków do Działania 6.2!?
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  10. #30

    Domyślnie

    1,5 miesiąca? Upewnij się... Mi zapowiadano zamknięcie tematu w ciągu właśnie półtorej miesiąca, a po miesiącu zaczęły się pierwsze niespodzianki wyłaniać z ciemności niewiedzy urzędników... Po wielu kolejnych tygodniach byłam na początku całego zamieszania, a końca nie było widać... i nie zobaczyłam

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •