Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    Masz na myśli okres po dostaniu dotacji czyli po roku od przyznania środków? Bo dopiero po tym okresie kasa jest nasza.
    Dopisujesz od razu przy zakładaniu działalności we właściwym urzędzie. Ważne żeby pozycja nr 1 była zgodna z wnioskiem z dotacji czyli 74.20Z - działalność fotograficzna. A potem to już pełna swoboda.Możesz nawet cała listę PKD wpisać. Urzędu nie interesuję jaki procent twoich dochodów przez ten pierwszy rok pochodził z z działalności foto.

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie

    Za Marioborem.
    Faktycznie, przy dotacji z PUP dla osób bezrobotnych trzeba wybrać jeden, główny PKD, ale można także wybrać poboczne, więc teraz kwestia dobrego przemyślenia na co "bardziej" będą chcieli przyznać pieniądze (tutaj na pewno nieoceniona jest rozmowa z panią z PUP, bo ona na pewno rozeznanie ma). Wpisałabym więc kod, który jest bardziej przekonujący dla oceniającego Twój wniosek o dotację.

    Co do działania 6.2 z programu KL (Kapitał Ludzki) - w niektórych województwach faktycznie w tym roku takich naborów nie ma. Można się posiłkować działaniami z regionalnych programów operacyjnych (każde województwo ma swój), a tam poszukać działań na rozwój mikroprzedsiębiorstw. Tu jest jednak jeden warunek - trzeba już mieć działalność. Jeśli jesteś mieszkańcem obszarów wiejskich (chodzi o to, ze musisz być zameldowany, a następnie siedziba działalności musi być na obszarach wiejskich) to masz więcej możliwości z programu PROW, w którym środki z osi LEADER są dysponowane przez Lokalne Grupy Działania i w których warunki pozyskania pieniędzy na rozpoczęcie działalności są naprawdę o wiele fajniejsze niż gdzie indziej i nie trzeba być bezrobotnym.
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  3. #13

    Domyślnie

    Nie, ja jestem z miasta. No to dupa blada, nic tylko się powiesić...
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie

    Beson - jest jeszcze RPO, w Kosmosie też na pewno Przejdź się do urzędu marszałkowskiego, mają tam punkt informacyjny i na pewno doradzą.
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  5. #15

    Domyślnie

    "No to dupa blada, nic tylko się powiesić..."
    A to bez dotacji nie da się żyć, prowadzić firmy?

  6. #16

    Domyślnie

    da się, ale jak wpada kasa z programów to jest fajniej bo mozna się w klamoty obkupić
    Co by nie było - ja pracuje na etacie :P

  7. #17

    Domyślnie

    Widzę, że temat dotacji się rozwija, więc cichutko i ja zapytam
    Jeśli już prowadzę działalność gospodarczą od ponad dziesięciu lat. Chcę poszerzyć zakres wykonywanych usług o fotografię, czy mam szansę na dotację? Jeśli tak to z jakiego programu wsparcia?

  8. #18

    Domyślnie

    programy rozwój mikroprzedsiębiorstw, ale musisz poszukac w swoim wojewodztwie bo roznia sie troche


    EDIT wlasnie doczytalem ze kolezanka Bett juz o tym wyzej pisala

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinc Zobacz posta
    Widzę, że temat dotacji się rozwija, więc cichutko i ja zapytam
    Jeśli już prowadzę działalność gospodarczą od ponad dziesięciu lat. Chcę poszerzyć zakres wykonywanych usług o fotografię, czy mam szansę na dotację? Jeśli tak to z jakiego programu wsparcia?
    Z RPO, ale nie licz na cuda. Po pierwsze maksimum 50% inwestycji, po drugie procedury w RPO to droga przez mękę. Jeśli chcesz tylko kupic sprzęt foto, to lepiej weź w leasing. Za RPO opłaca się zabierać przy inwestycji >150.000 zł


  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
    Z RPO, ale nie licz na cuda. Po pierwsze maksimum 50% inwestycji, po drugie procedury w RPO to droga przez mękę. Jeśli chcesz tylko kupic sprzęt foto, to lepiej weź w leasing. Za RPO opłaca się zabierać przy inwestycji >150.000 zł
    To mnie pocieszyłeś

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •