Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Foto-Technika Gdańsk - regulacja układu optycznego w tamronie 28-75 (bez silnika)

    Witam,

    Moja historia jest taka:

    Serwisant potwierdził moje uwagi że strona prawa obiektywu jest mniej ostra niż lewa (zapewne przesunięta soczewka) i regulacja układu optycznego przywróci mu dawną świetność.

    Oddałem na płatną naprawę przed świętami Bożego Narodzenia 24 grudnia 2010. Wysłuchując zapewnień, że na 90% przed Sylwestrem będzie.

    No więc nic się z obiektywem nie działo.
    Jednego maila serwisanci oczywiście zlali ciepłym moczem,
    Na drugiego maila napisanego bardziej "rozpaczliwie" dostałem odpowiedź, że
    Z przyjemnością zawiadamiają mnie że już wiedzą co mu jest + kosztorys naprawy do zatwierdzenia, tylko był pewien problem: był to już 19 stycznia 2011.
    Tydzień temu a więc 9 lutego 2011 dzwonię co się dzieje z tym obiektywem. Pan mówił, że zaraz sprawdzi, kazał mi czekać na słuchawce dobre 15 minut po czym wrócił i powiedział, że obiektyw jest właśnie poddawany czynnościom naprawczym i "jutro, najpóźniej dzisiaj" dostanę maila że jest do odbioru.
    Dziś 16 lutego 2011 dzwonię i pytam (bo maila nie było) co się dzieje (najspokojniej jak potrafię).
    Dostaję odpowiedź że nie mogą naprawiać bo części idą z Japonii.

    Nie chcę myśleć nawet jaka bezmyślność i głupota lub po prostu krętactwo (choć nie rozumiem jakie miałyby być motywy) powoduje takie upośledzenia w działaniu tego serwisu.
    Nie chcę mieć nic wspólnego z Tamronem ani żadną inną firmą tak długo jak ma związek z fotoTechniką, choć sam obiektyw uważam za niezastąpiony jeśli idzie o możliwości/waga a przedstawiciele firmy jak najbardziej godni zaufania.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 16-02-2011 o 15:29 Powód: orto. ("przywruci")
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to jest jak się ma zapewnionych klientów z przymusu i nie trzeba o nich zbytnio zabiegać..
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Mam to samo, podpisalem kosztorys 15 grudnia, i do dzisiaj cisza.... 12 stycznia na moje zapytanie WTF dostalem odpowiedz: Zgłoszony sprzęt jest w trakcie czynności serwisowych..
    Ręce opadają
    Usterka taka sama jak u Ciebie.
    Żenada. A innego wyjścia nie ma, chyba że wysyłka za granicę.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #4

    Domyślnie

    najgorzej, że nawet go z tamtąd zabrać nie mogę, bo barany go rozkręciły,
    pardą, "jest w trakcie czynności regulacyjnych".
    Najlepsze, że nie rozumiem po co oni tak kiszą ten obiektyw
    jedyne co mi przychodzi do głowy to, że mój obiektyw jest zmuszany do prostytucji.

    Jedno jest pewne, wyregulowany to on będzie...
    Ostatnio edytowane przez Trevor ; 17-02-2011 o 00:20
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Może serwis prowadzi wypożyczalnie obiektywów i np wysyłasz im Tamrona, oni naprawiają go w dwa dni a później przez 2-3 m-ce zarabiają na nim wypożyczając go
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #6

    Domyślnie

    no przecież piszę o prostytucji
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze możesz im zrobić wjazd na serwis i poprosić zeby ci go pokazali..
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    A ja bym zadzwonił do nich z pytanie czy z tą sprawą masz się udać do rzecznika konsumentów...
    Ja wysyłając coś do Foto-Techniki dołączam "uprzejmy list" gdzie wylewam to co mnie boli czyt. niekompetencja, konsekwencje itp. Jak na razie skutkowało.
    Serdecznie,
    hubertadamczyk.pl

  9. #9

    Domyślnie

    ja z serwisem Foto-Techniki miałem do tej pory doczynienia raz i miło się zaskoczyłem. Wycena zajęła im okolo 4-5 dni roboczych. Naprawa, jak zatwierdziłem kosztorys 2 dni . SPrawa dotyczyła obiektywu T17-50, który mi spadł i zablokował się pierścien ogniskowej. Inna sprawa to to, że osobiście go im dostarczyłem, osobiście potwierdziłem kosztorys i od razu zapłaciłem za naprawę, no i sam go odebrałem. Nie mniej, ja złego słowa na ich temat powiedziec nie mogę.

    W takich sytuacjach jak Twoja, aż trudno mi dziwić, że niektóre sprawy jak moja są rozwiązywane na bum cyk cyk, a inne tak opieszale i po macoszemu
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trevor Zobacz posta
    Serwisant potwierdził moje uwagi że strona prawa obiektywu jest mniej ostra niż lewa (zapewne przesunięta soczewka) i regulacja układu optycznego przywróci mu dawną świetność.
    Rok wcześniej miałem identyczne objawy T 28-75, ale wersja z silnikiem. Najśmieszniejsze jest to, że za pierwszym razem nie naprawiono obiektywu, napisano, że sprawdzono na D80 i obiektyw jest zgodny z normami. Tylko, że ja zmieniłem body na pełnoklatkowego D700 i tam na brzegach kadru wada była monstrualna. Z jednej strony kadru zdjęcie było nieostre, OK, może ten typ tak ma myślałem, w końcu to brzeg kadru, ale z drugiej strony ... był podwójny, nieostry obraz! A co ciekawe środek był w miarę OK.
    Za drugim razem wymieniono mi szkło na inne. Zajęlo mi to w sumie chyba ze 2 miesiące.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •