Close

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 318
  1. #1

    Domyślnie jest nowy firmware do D70


    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

  2. #2

    Domyślnie

    ... czy mam byc pierwszym ??, czy ktos juz to zrobil i dziala ????
    d70kit sb600 70-300g 105macro

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jednak nie poprawili ani AWB ani pomiaru matrycowego
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  4. #4

    Domyślnie

    O! poprawili licznik nefow. Szybko, kurde, naprawde szybko

    [ Dodano: Pon Maj 16, 2005 10:54 am ]
    Cytat Zamieszczone przez jpyt
    Czyli jednak nie poprawili ani AWB ani pomiaru matrycowego
    Co do pomiaru matrycowego to imho nie mieli co poprawiac - wszystkie nikony przy matrycy naswietlaja podobnie (i w warunkach do jakich matryca jest przeznaczona poprawnie) - patrz rozwiniecie tematu w faq'u.
    A jesli chodzi o AWB to zastanawiam sie czy ograniczeniem nie jest przypadkiem sprzet, czyli metoda pomiaru temperatury bieli..
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  5. #5

    Domyślnie

    Działa, działa ! No menu ładne.. i w końcu poprawili licznik NEFów
    [D80] [MB-D80] [80-200 2.8 D ED] [18-70 3.5-4.5] [50 1.8] [SB-800] [HELIOPAN POLCIR SH-PMC 67 SLIM]

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Wawa / Jasło
    Posty
    131

    Domyślnie

    U mnie tez dziala!!! Chociaz wolalem te blade kolorki
    D90 | 18-200 DX | 35 DX | SB-800 | Nova 3AW | Coolpix P310
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c2h5oh
    Co do pomiaru matrycowego to imho nie mieli co poprawiac - wszystkie nikony przy matrycy naswietlaja podobnie (i w warunkach do jakich matryca jest przeznaczona poprawnie) - patrz rozwiniecie tematu w faq'u.
    A jesli chodzi o AWB to zastanawiam sie czy ograniczeniem nie jest przypadkiem sprzet, czyli metoda pomiaru temperatury bieli..
    A ja od pewnego czasu jestem przekonany, że moje problemy z pomiarem matrycownym i z AWB to tak na prawdę jeden problem. D70 pięknie mi mierzy światło (w punkt) ZAWSZE kiedy WB jest OK. I odwrotnie starsznie niedoświetla kiedy WB jest sknocony (np. świtło z tzw. oszczędnych żartówek w domu). Nie wiem jak jest realizowany AWB ale może żeczywiście opieramy się tu o jakieś ograniczenia sprzętowe - szkoda, mój kolega ostatnio kupił Minoltę Z20 za 1100 zł i qrde jak ja bym chciał mieć takie AWB jak on
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpyt
    A ja od pewnego czasu jestem przekonany, że moje problemy z pomiarem matrycownym i z AWB to tak na prawdę jeden problem. D70 pięknie mi mierzy światło (w punkt) ZAWSZE kiedy WB jest OK. I odwrotnie starsznie niedoświetla kiedy WB jest sknocony (np. świtło z tzw. oszczędnych żartówek w domu). Nie wiem jak jest realizowany AWB ale może żeczywiście opieramy się tu o jakieś ograniczenia sprzętowe - szkoda, mój kolega ostatnio kupił Minoltę Z20 za 1100 zł i qrde jak ja bym chciał mieć takie AWB jak on
    A ja uwazam ze wszystko co jest AUTO nie zawsze bedzie dzialac dobrze. Oczywiscie mogloby. Zdjecia robie w NEF-ach raczej nie zapominam zmienic WB aczkolwiek ostatnio uzywam ustawien wlasnych PRE.
    Wczoraj odkrylem jak wielki POPELNILEM OSTATNIO BLAD. Od kilku miesiecy konwertowalem NEF-y w ACDsee i dziwily mnie jakies inne kolory niz na ekranie w LCD. Dopiero wczoraj zainstalowalem Nikon Capture i zobaczylem WIELKA roznice w kolorach. Do tego mialo to wplyw na ostrosc zdjec. Tak wiec uwazam ze D70 robi bardzo ladne zdjecia.
    Uwazajcie wiec na konwertowanie NEF-ow
    pozdr!

    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    zassane wgrane działane
    Parę spostrzeżeń dobrze że menu praktycznie się nie zmieniło poza jakże profesjonalnymi kolorami (bardziej mi się teraz podoba)
    Coś jakby AF zaczął szybciej działać i chyba zmienił się trochę dźwięk ustawienia ostrości
    (albo mam omamy)

    [ Dodano: Pon 16 Maj, 2005 ]
    Upgradował już ktoś NC do wersji 4.2.1 ???
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •