Moje początki w fotografii astro.
Astronomią interesuje się od kilku lat, początkowo obserwowałem niebo przez lunetę zabawkę. W tym roku zakupiłem teleskop Syntę 8 i zabrałem się do obserwacji nieba. Okazji do tego nie było wiele, bo pogoda nie ułatwia tego zadania. Korzystając z kilku godzin możliwej pogody postanowiłem obserwować Księżyc i Jowisza. Warunki były bardzo zmienne, szybko przemieszczające się chmury oraz sąsiad, który postanowił rozpalić w piecu i czarny dym natychmiast przeszkadzał skuteczną obserwację. Jednak udało mi się wykonać kilka zdjęć z wykorzystaniem teleskopu i aparatem taty Nikonem D300, zdjęcie zamieściłem w tym wątku, http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...166496&page=10
Następnie połączyłem teleskop z moim Nikonem D90 i wykonałem kilka fotek Księżyca i Jowisza. Zdjęcia były robione w ognisku teleskopu bez okularu i soczewek powiększających.

Fotka wywołana z pliku Raw.


Fotka z JPG, tylko wykadrowana.


Próba wykonania Jowisza, JPG wykadrowany.
Bardzo trudno było mi załapać ostrość na Jowiszu. Na obecną chwilę raczej pozostanę na fotografowaniu Księżyca, ale mam nadzieję, że po wielu treningach uda mi się wykonać i inne planety.
Jeżeli dzisiejsza pogoda pozwoli, to będą dalsze próby.

Wielkie podziękowania dla kolegi mpwt za pomoc w pogłębianiu tajników astrofotografii.