Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Skoro chłopcy pokazują swoje fotografie Księżyca, to zrobię to i ja.


    Będziemy zachowywać dane exif, bo pamięć jest ulotna i po pewnym czasie nie wiemy jakie były parametry ustawione. Jeżeli Tomek będzie wykorzystywał mój D300 to będzie zaznaczał, że jest to jego zdjęcie. Teraz jest walka o miejsce przy teleskopie i nie zawsze będziemy zmieniać aparaty. Nad kamerką pomyślimy, większość wydatków związanych z teleskopem i różnymi akcesoriami astro pokrywa Tomek z własnych oszczędności uzyskanych ze stypendium za wyniki w nauce i oraz prezentów rodzinnych.
    Ja chciałbym kupić Tomkowi Lornetkę Nikon 10x50 do szybkiego przeszukania nieba.

    Cytat Zamieszczone przez nachos Zobacz posta
    Czesc Tomek, moze nikt nie komentuje bo sie nie znaja, ja przynajmniej sie na astrofotografi nie znam Ale podoba mi sie twoje zainteresowanie i trzymam kciuki zebys wyrosl na astronoma przynajmniej na mjare Kopernika powodzenia. zdjecia mi sie podobaja.
    Muszę Tomka pochwalić.
    Chociaż mocną stroną Tomka i jego konikiem jest matematyka, na tym polu odnosi wiele sukcesów, to także astronomia też go interesuje, niedawno zajął 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Astronomicznym.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja tak jak większość jestem totalnym laikiem, ale nie obawiam się tego napisać że Jowisz w wykonaniu Tomka bardzo mi się podoba.
    Kilka razy obserwowałem Jowisza i Saturna przez różne lunety (nie mylić z teleskopem), ale zdjęć nigdy im nie robiłem.

  3. #13

    Domyślnie

    Widzę, że tata nie bał się dać lekko kolorku Księżycowi

    Ale widzę, że Netwon dobrze się spisuje
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Widzę, że tata nie bał się dać lekko kolorku Księżycowi

    Ale widzę, że Netwon dobrze się spisuje
    Tak Marcinie starałem się jak mogłem, bo synowie przeganiają mnie. Zresztą tak sobie wyobrażam księżyc, mimo że tam nie byłem. W dniu dzisiejszym były bardzo dobre warunki, tylko bardzo zmarzłem, Tomek właśnie się rozgrzewa. Temperatura na działce jest -14 stopni C. Jutro Tomek da zdjęcia z D90, to umieścimy na forum. Z teleskopu jesteśmy bardzo zadowoleni i myślę, że na początek to był dobry wybór. Tomek zastanawiał się, czy można wykorzystać teleskop do samolotów na pikniku Góraszka.

    Napisz Marcin czy dziś wystawiałeś sprzęt?
    Ostatnio edytowane przez Wojteksw ; 14-02-2011 o 22:54 Powód: dodano zapytanie
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Napisz Marcin czy dziś wystawiałeś sprzęt?
    Nie, Księżyc nie specjalnie mnie interesuje. A niestety astrofotografia galaktyk w świetle Księżyca jest z lekka bez sensu. Skończyłem na balkonowo-lornetkowych obserwacjach.

    Ludzie fotografują samoloty Newtonami, ale raczej przy wysokich przelotach: http://forum.astropolis.pl/topic/319...cje-samolotow/
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 14-02-2011 o 23:37
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #16

    Domyślnie

    napisal mpwt:

    "Napisał nachos
    Czesc Tomek, moze nikt nie komentuje bo sie nie znaja, ja przynajmniej sie na astrofotografi nie znam "
    Już setny raz będę pisał... to może się podobać tylko to o czym mamy pojęcie. "Widzę ptaszka. Usiadł na poręczy balkonu. Ale czy ładny czy nie powiedzieć nie mogę, bo... się nie znam". No totalnie bez sensu "

    Nie za bardzo wiem o co ci chodzi?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    czy można wykorzystać teleskop do samolotów na pikniku Góraszka.
    na pikniku teleskop się nie przyda - samoloty są na tej wysokości za szybkie

    na przeloty można polować ale to zależy czy macie jakiś korytarz nad sobą


    http://www.fly-news.pl/index.php?opt...howcat&catid=3

    zdjęcia robione 8'' , 10 "

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szardin Zobacz posta
    na pikniku teleskop się nie przyda - samoloty są na tej wysokości za szybkie

    na przeloty można polować ale to zależy czy macie jakiś korytarz nad sobą


    http://www.fly-news.pl/index.php?opt...howcat&catid=3

    zdjęcia robione 8'' , 10 "
    Obecnie mało jest samolotów nad głowami, ale to się zmieni po uruchomieniu lotniska w Modlinie.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  9. #19

    Domyślnie

    Fotka z dnia wczorajszego, Księżyc był bardzo ładny. Ponieważ poprzednich moich fotek nie oznaczałem kolejnymi numerami, ta fotka będzie Nr 4.

    Nr 4
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nachos Zobacz posta
    napisal mpwt:

    "Napisał nachos
    Czesc Tomek, moze nikt nie komentuje bo sie nie znaja, ja przynajmniej sie na astrofotografi nie znam "
    Już setny raz będę pisał... to może się podobać tylko to o czym mamy pojęcie. "Widzę ptaszka. Usiadł na poręczy balkonu. Ale czy ładny czy nie powiedzieć nie mogę, bo... się nie znam". No totalnie bez sensu "

    Nie za bardzo wiem o co ci chodzi?
    Wydaje mi się, że Marcinowi chodzi o to, że żeby coś się podobało lub nie, wcale nie trzeba się na czymś znać Natomiast chyba rozumiem też punkt widzenia nachosa, który uważa, że opinia laika w tak specjalizowanym dziale fotografii w zasadzie może być dla autora zdjęć bez znaczenia. Tak że - jak się zdaje - obaj mają rację

    Mnie się powyższe fotki księżyca podobają okropnie, bo próbowałem powalczyć moją "trzysetką" Sonnarem + D200, ale efekty są deczko mizerne Astrofotografia chyba na tym się skończy w moim wykonaniu, więc tym bardziej kibicuję innym astrofotografom, bo ciała niebieskie bardzo lubię oglądać

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •