Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie rozdzielczosc NEF w d50

    witam!
    ostatnio zaczalem robic fotki w nefach, ale pojawil si eproblem.
    plik ma 5Mb, podglad w windowsie Xp pokazuje ze ma on 1500x1000!
    przegladarka XnView tez!
    a Gimp to juz wogole.. 160x120.
    XnViewem zapisalem nef jako jpg i teraz mam 700kilo jpg!
    juz tak kiedys bylo, ale robilem wtedy na max jpg wiec sie nie przejmowalem, ale teraz musze dac fotke na zaliczenie w szkole no i z tego smiesznego 1500 to moge zrobic 9x13 max :/
    przepraszam jesli dubluje, ale wyszukiwarka na haslo 'nef rozdzielczosc' pokazuje jeden post.
    maciek

  2. #2

    Domyślnie

    Otwórz tego nefa w jakimś sofcie nikona, to zobaczysz full size. Możesz poszukać innych programów, które otworzą te nefy, bodaj najnowszy photoshop CS2 już to potrafi.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  3. #3

    Domyślnie

    duzo jest oprogramowania, ktore to potrafi, ja uzywam np b dobrej przegladarki faststone.
    Jak dla ciebie, proponuje robic fotki w nef+jpg. jpg jako wgladowka, nef do obrobki.
    generalnie w przegladarkach plikow odtwarzanie nefow jest wolne (trzeba zinterpolowac obraz) i b. czesto skopany jest balans bieli
    pozdro
    Strangelove

  4. #4

    Domyślnie

    ja uzywam irfanview i problemu nie ma, poprawnie czyta nef-y (3008x2000)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strangelove Zobacz posta
    duzo jest oprogramowania, ktore to potrafi, ja uzywam np b dobrej przegladarki faststone.
    fastone też interpretuje 1520x1007 mimo, że odczytuje 3037x2012

  6. #6

    Domyślnie

    ufraw daje sobie swietnie rade
    podpis nieczytelny

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    gimp + plugin raw'owy zalatwil sprawe. pierwszy raz sie bawilem, swietna sprawa.
    tylko zawsze sie wacham czy przesunac o punkt w prawo jeszcze
    dzieki za pomoc.
    chyba zainstaluje irfanview i zmienie karte z 1gb na 512 to bedzie prawie klisza, wieksza dbalosc

  9. #9

    Domyślnie

    wez NIkon View - jest darmowy i sobie spokojnie nefa przerobisz do jpg. Nawet jakies podstawowe narzedzia do obrobki nefa tam sa dostepne.
    A jak nie masz czym otwierac nefa, to rob fotki w jpg, bo nic na tym nefem nie zyskasz...
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  10. #10

    Domyślnie Panie Ozarek! :-)

    Cytat Zamieszczone przez ozarek Zobacz posta
    fastone też interpretuje 1520x1007 mimo, że odczytuje 3037x2012
    no co ty, bez sciemy!
    trzeba tylko w opcjach pogrzebac, masz do wyboru 3: wbudowany jpg, polowa rozdzielczosci i pelna jazda na 2kx3K
    ale i tak ogladanie nefow uwazam za bezcelowe i jestem goracym zwolennikiem nef+jpg
    czuwaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •