Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Ciężki obiektyw Jupiter 200 mm

    Witam Pytanie początkującego. Kupiłam do mojego Nikona d5300 obiektyw Jupiter 200 mm (posiadam adapter M42 do F). Dziś dostałam go w swoje ręce i mam wątpliwości, ponieważ obiektyw wydaje mi się bardzo ciężki - waży prawie 1 kg. Czy można bezpiecznie zamontować taki obiektyw na bagnecie aparatu? Czy też potrzebuję podpory? Dodam, że zestaw będzie służył do astrofotografii na montażu eq3-2.

    Z góry dziękuję wszystkim za porady.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli mogę spać spokojnie A, jeszcze nie mogę - dopiero jak wypróbuję na Księżycu, czy obiektyw na pewno dobrze ostrzy na nieskończoność Dzięki za informację, cieszę się, że nie muszę się martwić o wagę w takim razie

  4. #4

    Domyślnie

    Ale m42 przez adapter na Nikonie F nie będzie ostrzył na nieskończoność. Chyba, że adapter ma soczewkę, no ale jakość obrazu pójdzie się paść, albo chyba że jest przerobiony. Choć do Jupitera chyba da się kupić "dupkę" z bagnetem Nikon F, ja mam taką w Jupiterze 37a.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam adapter z soczewką, ale o "dupkach" nie słyszałam Możesz podać linka?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iloris Zobacz posta
    Mam adapter z soczewką, ale o "dupkach" nie słyszałam Możesz podać linka?
    To nie wróży sensownej jakości obrazka

    https://allegro.pl/oferta/bagnet-nik...ch-10423674086

    Coś takiego może będzie ok.

  7. #7

    Domyślnie

    Tego się właśnie obawiałam Zobaczymy, jak podepnę. "Dupki" znalazłam, dzięki!

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten obiektyw można przerobić pod Nikona i wtedy nakręca się zwykły adapter, ten od 37A nie pasuje raczej, zapomnij o używaniu adaptera z soczewką.
    Dlaczego nie wybrałaś czegoś japońskiego 200mm f/3.3 albo f/3.5, lżejsze i lepsza jakość.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ten obiektyw można przerobić pod Nikona i wtedy nakręca się zwykły adapter, ten od 37A nie pasuje raczej, zapomnij o używaniu adaptera z soczewką.
    Dlaczego nie wybrałaś czegoś japońskiego 200mm f/3.3 albo f/3.5, lżejsze i lepsza jakość.
    Czy mógłbyś polecić któryś z takich japońskich obiektywów, najlepiej na bagnecie F? Jupitera kupiłam za poradą ludzi z forum astrofoto, ale jestem na etapie testowania/kupowania/sprzedawania sprzętu, żeby dopasować wszystko do siebie - także jestem otwarta na różne możliwości Adaptery mam dwa, jeden z soczewką, drugi slim bez soczewki, i jak warunki pozwolą, to dziś wieczorem wypróbuję Jupitera z jednym i z drugim.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Znalazłam taki obiektyw, co o nim myślicie?

    https://allegro.pl/oferta/obiektyw-n...23-10209879572

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Bez soczewki nie wyostrzysz na nieskończoność, a z soczewką jakość jest daremna. Przerabiałem te adaptery i jeśli się tylko da to wymień tę dupkę. Robiłem to w Jupiterze 135 i w Tairze 300, poszukaj czy w Twoim jest to możliwe. Właściwie tylko wtedy używanie szkieł M42 w Nikonie ma sens. No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że te moje dwa to są nawet przyzwoicie ostre ale na f8.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  2. [ Krajobraz ] Ciezki kadr...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:16
  3. [ Portret ] ciezki temat
    By LWO in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 02:08
  4. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08
  5. obiektyw Jupiter
    By mati001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •