Close

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 114
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Leci 11-nasty dzień. Czy mam rozumieć, że nie jesteś zadowolony z zakupu?
    Absolutnie nie, to był bardzo dobry wybór. Nie mam oczywiście porównania z Nikkorem 105, ale mogę zrobić zestawienie porównawcze do Nikkora 60. Jeśli chodzi o ostrość, raczej jest porównywalnie z lekką przewagą Sigmy, myślę że wszystkie obiektywy makro są podobnie dobre jeżeli chodzi o ostrość. Sigma ma coś, czego mi okrutnie brakowało w Nikkorze - limiter. Dzięki temu nie odnoszę wrażenia, że ustawia ostrość wolno, a przede wszystkim nie wiesza mi się tak jak 60 podczas podróży przez całą skalę. Stabilizacja działa bardzo ładnie, zdjęcia z 1/40 bez poruszenia, nie ogarniam tylko czym różni się opcja 1 od 2. Jeżeli chodzi o bokeh, to chyba każda Sigma ma ładny, ta też nie odstaje pod tym względem. Ciężko jest utrzymać przysłonę na 2.8, generalnie jak obiekt jest bliżej niż 2-3 m, to raczej zdjęcia muszą być robione na 3.3 - 3.5, ale rozmycie jest nadal ładne.
    Nie robiłem w swojej historii za dużo zdjęć makro, raczej będę nad tym pracował, więc efekty są na razie słabe, oszczędźcie mnie trochę Jeżeli chodzi o portrety albo reporterkę, nie mam na razie takich, które mógłbym tu opublikować, więc te dwa są ze studia w którym zrobiłem warsztaty dla uczniów... Wiem warunki idealne, przysłona na 6.3 chyba, więc ciężko coś udowodnić w kwestii wad tego obiektywu Ale musicie mi na razie uwierzyć na słowo, że jest bardzo ładnie, wyłapywanie osób oglądających przedstawienie wśród publiczności jest bardzo dobre. Spróbuję zrobić coś bardziej twórczego jak zmęczę swojego pieska zdjęciami, albo jak się zacznie sezon weselny Poniżej kilka takich sobie pstryków (patrząc na foty kolegi cz4rnuch, to aż mi wstyd)

    Kilka makro:


    F 8


    F 3.8


    F 8


    F 8


    F 4.5


    F 4.5


    F 11

    No i dwa portrety, jeden, który mogę opublikować, bo jest ciężki w identyfikacji


    No i drugie to selfi zrobione przez mojego ucznia


    Bardzo proszę mnie nie linczować, obiecuję coś fajnego wrzucić w późniejszym czasie. Generalnie obiektyw polecam bardzo! Pozdrawiam serdecznie!

  2. #62

    Domyślnie

    @madebyzosiek

    Za optycznymi:

    "Tryb 1 służy do normalnego fotografowania, a Tryb 2 do fotografowania obiektów poruszających się".

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    @madebyzosiek

    Za optycznymi:

    "Tryb 1 służy do normalnego fotografowania, a Tryb 2 do fotografowania obiektów poruszających się".
    Oooo. Dziękuję, wiem leniwy jestem, ale tak myślałem

  4. #64

    Domyślnie

    No, tymi fotkami nie zachęciłeś mnie do zakupu tej sigmy. Jakbyś mógł i będziesz miał czas to wrzuć co z poza studia. Cokolwiek, jakiś znak, pomnik itp. i jakieś makro też. Głównie chodzi mi o kolorki. Może pieskiem się pochwal.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    No, tymi fotkami nie zachęciłeś mnie do zakupu tej sigmy. Jakbyś mógł i będziesz miał czas to wrzuć co z poza studia. Cokolwiek, jakiś znak, pomnik itp. i jakieś makro też. Głównie chodzi mi o kolorki. Może pieskiem się pochwal.
    Mnie zachęciły foki kolegi Lukasio, wypowiadał się na 4 stronie, wysłał mi zdjęcia na maila. Zdaję sobie sprawę, że moje makro jest słabe, raczkuję w tym temacie, ale obiecuję poprawę. Jeżeli chodzi o mojego pieska:


    Chwalę się Postaram się coś fajnego wyprodukować Sigmą, ten powyżej jest z Nokkora 85 1.8
    Ale Sigmę z czystym sumieniem polecam. Pozdrawiam!

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mnie zachęciły foki kolegi Lukasio, wypowiadał się na 4 stronie, wysłał mi zdjęcia na maila. Zdaję sobie sprawę, że moje makro jest słabe, raczkuję w tym temacie, ale obiecuję poprawę. Jeżeli chodzi o mojego pieska:


    Chwalę się Postaram się coś fajnego wyprodukować Sigmą, ten powyżej jest z Nokkora 85 1.8
    Ale Sigmę z czystym sumieniem polecam. Pozdrawiam!
    A dziękuję, że zostałem wspomniany. Potwierdzam, generalnie wszystkie makro są podobne jeśli chodzi o ostrość. Mnie zachęcały szczegóły : 5 lat gwarancji, możliwość stosowania telekonwertera no i niższa cena, oczywiście od Nikkora 105.

  7. #67

  8. #68

    Domyślnie

    W końcu sigma ujrzała światło dzienne.
    1.

    2.

    3.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    W końcu sigma ujrzała światło dzienne.
    Witaj w klubie Zadowolenie, czy rozczarowanie?

  10. #70

    Domyślnie

    Do fotek tego typu co pokazałem - zadowolenie. Do robaczków i kwiatków zobaczymy

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 150 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM Macro
    By tomgol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 12:25
  2. Sigma 150mm F2.8 EX DG HSM MACRO bez OS?
    By infestor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:55
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:40
  4. Sigma 150mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
    By Demonek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •