Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę wyboru komponentów

    Witam. Przyszedł czas na odświeżenie blaszaka. Sporo czytałem, myślałem, analizowałem i skompletowałem sobie taki o to zestawik:

    -procesor AMD Phenom II x2 555 BE (z nadzieją na sprawne pozostałe dwa rdzenie)
    -płyta Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G-płytę chcę mieć w miarę przyszłościową ponieważ kolejnej modernizacji szybko nie planuję, chyba(?) wolę zintegrowaną grafikę(bo taniej). Do tego muszę mieć wsparcie dla archaicznego ATA i myślę nad podkręceniem Phenoma.
    -Żeby to odblokowywanie rdzeni i podkręcanie miało jakikolwiek sens i szansę jako chłodzenie wybrałem SilentiumPC Spartan HE923.
    -GoodRam 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 - kupić raz i mieć spokój na wsze czasy
    -zasilacz OCz StealthXStream 2 SLI 600W - kto wie czy nie będę chciał jednak dokupić jakąś dobrą grafikę, więc nadmiar mocy się przyda. Również w obudowie będę miał zamontowanych parę wentylatorów.

    Dyski, obudowę, klawiaturę i gryzonia mam

    Byłbym bardzo wdzięczny za ocenę czy zaproponowany zestaw jest całkiem przyzwoity.
    Pozdrawiam.
    D300s||Nikkor 18-70mm f:3,5-4,5||Tamron 55-200mm f:4,0-5,6||SB-800||Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  2. #2

    Domyślnie

    O ile rdzenie będą sprawne nie masz się o co martwić. Chociaż nawet przy 2 będzie przyzwoicie.
    Procek kręci się jak złoto 3,7GHz przy FSB 250 i pamięciach na 1666MHz i temp przy normalnej pracy np zdjęcia nie przekracza raczej 30 st celsjusza.
    Najwięcej udało mi się osiągnąć podczas godzinnej pracy OCCT to było 40st i wentylu 1600RPM.\
    Oczywiście lepsze byłoby coś ze stajni intela jakieś i5 itp ale rozumiem że ekonomia bo jeśli sentyment to porzuć go

    Obrabiam zdjęcia z matrycy 2x większej niż u Ciebie i wszystko dzieje się w locie w ACR czy LR.

    Ze swojej strony powiem, że to ekonomicznie bdb wybór jeśli cory pójdą.
    Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty.

  3. #3

    Domyślnie

    Po mojemu zasilacz jest mocno przesadzony ja mam kompa i5-750 2x2gb ddr3 karta gts250 i mam zasilacz bequiet 400W a max moc 530 nigdy nie bylo problemow z moca. Zaznacze jescze ze geforce jak i intele bardziej potrzebuja mocy niz amd. Co do chlodzenia powinno wystarczyc ale jak Ci nie szkoda doloz do SilentiumPC Fortis tez warty uwagi, tylko czy Ci sie do obudowy zmiesci.

  4. #4

    Domyślnie

    Konstrukcja ma być właśnie budżetowa. Żadnym sentymentem się nie kieruję, wręcz przeciwnie. Całe życie pracowałem na Intelach Wiem, że zasilacz jest delikatnie przesadzony, ale wolę ostrożnie kupić z zapasem mocy na możliwą dalszą rozbudowę niż za rok, dwa pluć sobie w brodę. Jeśli źle myślę to proszę o naprostowanie
    Nad Fortisem rzeczywiście się zastanowię mocniej. Nie mam problemu z obudową, zawsze da się coś wymyślić Dzięki za pomoc i jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to proszę o podzielenie się
    D300s||Nikkor 18-70mm f:3,5-4,5||Tamron 55-200mm f:4,0-5,6||SB-800||Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    intele bardziej potrzebuja mocy niz amd..
    Z testów które widziałem wynika, że jest dokładnie odwrotnie. ... np. i5 750 pobiera mniej energii od Phenom II 955

  6. #6

    Domyślnie

    To dziwne, w takim razie AMD sie juz w ogole nie oplaca brac Pobieraja wiecej energii to jeszcze sa mniej wydajne. Wiesz zawsze bedzeisz mogl rozbudowac zestaw jednak nie wiadomo co sie bedzie dzialo za kilka lat, stare platformy przestana byc wspierane, technika idzie do przodu w zawrotnym tempie i nie wiadomo jak swiat komputerow bedzie wygladal za 2 czy 3 lata. W mojej opini nie ma czegos jak przyszlosciowy zestaw, dlatego ze producenci bombarduja non stop czyms nowym nowe sockety i procki i nic po tym bo trzeba zmienic plyte itp. Jedyna rzecza ktora mozesz przetrewac ten szybki postep jest wlasnie zasilacz.

  7. #7
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Jedyna rzecza ktora mozesz przetrewac ten szybki postep jest wlasnie zasilacz.
    Zgadzam się z Tobą, że nie ma zestawu przyszłościowego, ale przetrwać może również obudowa, napęd optyczny, chłodziwo jeżeli nie jest referencyjne, karta grafiki, jeżeli ktoś tylko obrabia zdjęcia, także nie jest tak źle. Jak się na początku zainwestuje w bdb w/w komponenty to potem można zmieniać tylko płytę główną, procesor i/lub nie Ram w zależności co tam wymyślą ;] Wtedy koszta nowej platformy są znacznie niższe, rzekłbym przystępne dla zwykłego zjadacza chleba.

    Co do samego zestawu to się nie wypowiadam bo platformy AMD nigdy nie posiadałem. Natomiast osobiście RAM wziąłbym Kingston, a zasilacz Seasonic/Corsair/Enermax, co nie świadczy, że wybrane przez Ciebie są złe.

  8. #8

    Domyślnie

    mam goodramy które wymieniłeś w poście i nie chcą sie kręcic - na 1666 czarny ekran i cisza; niżej chodziły ok. Nie zależy mi na tym, ale kilka prób było wykonane w tym kierunku - bez powodzenia.
    Płyta właśnie Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G.
    Świnka Maciorka w Betoniarce
    k5photoproject.wordpress.com

  9. #9

    Domyślnie

    Hmm...to moze jednak nad tym ramem sie zastanowie. A z plyta jakie masz doswiadczenia?
    D300s||Nikkor 18-70mm f:3,5-4,5||Tamron 55-200mm f:4,0-5,6||SB-800||Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  10. #10

    Domyślnie

    płyta - jak płyta wszystko śmiga i jest ok. Więc generalnie polecam, gdzieś tam w testach ją chwalą więc myślę że będzie to dobry wybór.
    Ram jest ok - mnie się nie udało podkręcić, ale nie znaczy to że się nie da - bynajmniej żaden ze mnie overclocker
    ps. popytaj jeszcze, lub może się ktoś wypowie w tej materii - ale między 1333 a 1666 to raczej szału nie będzie jeśli chodzi o różnice w działaniu, poza tym mówią, że lepiej więcej pamięci niż mniej a szybsze.
    Ja tam ramu dopakowałem na maxa
    Świnka Maciorka w Betoniarce
    k5photoproject.wordpress.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •