Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Czy potrzebne mi studyjne lampy do fotografowania odzieży ?

    Witam wszystkich. Forum przeglądam od dość dawna,ponieważ chciałem kupić jakieś niedrogie lapmy studyjne do fotografowania odzieży i szukałem tego typu tematów,jednak dopiero teraz się zarejestrowałem, gdyż nie jestem do końca pewny czy rzeczywiście ich potrzebuję, nie chciałbym wywalać kasy w błoto. Oglądając aukcje internetowe wzorowałem się na tego typu zdjęciach
    czytałem też poradnik na tej stronie http://www.tabletopstudio.com/docume...hotography.htm, -użyte jest tam światło stałe, byłem już w 3 sklepach,które zajmują się sprzedażą sprzętu fotografii studyjnej (Fripers,abitus,funsport) i za każdym razem polecali mi jednak światło błyskowe. Ale wiadomo,sprzedają, widzą kogoś kto nic nie czai ,to chcę pewnie wcisnąć co popadnie.

    Daję przykład zdjęcia jakie dziś zrobiłem. Zdjęcie robione przy dziennym świetle,w najjaśniejszym pokoju w mieszkaniu, bez lampy.Z lampą mi wychodzą jakieś takie nie bardzo i dlatego obawiam się ich zakupu.
    Oto fotka. Prosiłbym o jakieś opinie i o napisanie co mogę zyskać kupując studyjne lampy błyskowe. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, studyjne lampy błyskowe są najlepsze, bo się nie grzeją, mają dużą moc i są łatwe w transporcie. Jednak trzeba się na nich znać i mieć pewnie 1000-1500zł, na lampę i największy softbox albo dwie lampy i mniejsze softboxy. Światło ciągłe (obecnie takie śmieszne duże świetlówki) jest o wiele tańsze, ale ma o wiele mniejsza moc, jest z tym więcej zabawy jeśli chodzi o montaż akcesoriów itd... Krótko mówiąc, mniej profesjonalne rozwiązanie. No ale cena czyni cuda

  3. #3

    Domyślnie

    Ale takie lampy byłyby ustawione mniej więcej jak na tym zdjęciu
    Czy 1500 zł to aby nie za dużo do tego typu zdjęć ? Bo rozumiem,że za taką kasę to lampa chyba z 600 Ws. Jak bym taką mocą z takiej odległości błysnął na koszulkę to wydaje mi się ,że byłaby jedna wielka biała plama... no ale ja się nie znam. Czytająć różne tematy, jedni polecali żarówki błyskowe 45 Ws, a inni pisali,że bez 300 Ws nie ma nawet co się do tego zabierać...

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie do czegoś takiego powinny wystarczyć nawet 2 budżetowe lampki 100ws i parasolki, powinno to też byc najwygodniejsze. Na pewno nie brałbym niczego mocniejszego niż 300ws.
    D800, sigma 70-200 2.8, nikkor 50 1.4G, Tamron 17-50 2.8, sb900

  5. #5

    Domyślnie

    A Wg mnie wystarczyłyby nawet zestaw 2xYN-560 lub nawet yn-460II

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie zakupiłem taki zestawik http://fotozakupy.pl/lampy-studyjne/...x-200-ws,9346s zobaczymy co z tego wyjdzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •