Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie który radiowyzwalacz? czy da się kombinować?

    Witam szukam radiowyzwalacza i mam pewien dylemat

    chciałbym kupic ten zestaw gdyż nie potrzebuje on baterii w odbiornikach
    http://allegro.pl/bezprzewodowy-wyzw...424124758.html

    a z drugiej strony przydał by mi się jeden odbiornik z gorącą stopką ( no i tu przekonuje mnie ilość odbiorników - czyli 3)
    http://allegro.pl/show_item.php?item...2+wys%C5%82any.

    no i teraz pytania:

    - czy można dokupić sam odbiornik do pierwszego zestawu? (bo coś nie udaje mi się takiej aukcji znaleźć)

    - czy da się do pierwszego zestawu dokupić jakiś odbiornik z gorącą stopką który będzie z tym zestawem działał?

    z góry dziękuję za ewentualną pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez immortal Zobacz posta
    chciałbym kupic ten zestaw gdyż nie potrzebuje on baterii w odbiornikach
    Bardziej wierzę w baterię, niż w wątpliwą separację napięc (jak inżynieria kazała) w chińskim wyrobie. Transformatora to na pewno nie ma.
    Byle baterie jakieś ludzkie. Mój wybór (moje ryzyko) to Soldiery (mają dużego jacka i nawet przyklejeczkę do fizycznego zawieszenia zabawki na lampie studyjnej)

    A jak zauważyłeś, do wyzwalaczy systemu mobilnego przyłączysz studyjne lampy, na odwrót nie bardzo.

    Ale jak się na studiu nie znam
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Bardziej wierzę w baterię, niż w wątpliwą separację napięc (jak inżynieria kazała) w chińskim wyrobie. Transformatora to na pewno nie ma.
    Byle baterie jakieś ludzkie. Mój wybór (moje ryzyko) to Soldiery (mają dużego jacka i nawet przyklejeczkę do fizycznego zawieszenia zabawki na lampie studyjnej)
    a ja mam zarówno takie 2 takie komplety wyzwalacz + odbiornik (230V)
    i mam też dwa komplety Yongnuo RF602

    w studio zdecydowanie preferuje te 230V - mam je prawie 2 lata i nigdy mnie nie zawiodły - nie było przypadku by zawiodły

    natomiast Yongnuo (czy Phottixy) są zasilane bateriami i przez to szybko padają i czasami potrafią nie odpalić lamp (mnie się to zdażało przynajmniej 3-4 razy na sesji)
    za to jeśli chodzi o plener no to tutaj Yongnuo czy Phottixy - właśnie dzięki baterią mają przewagę

    dlatego teraz pytanie czy będziesz często robił sesje plenerowe z zastosowaniem lamp? bo jak tak to wybierz te bateryjne. A jak będziesz siedział głównie w pomieszczeniach to zdecydowanie te 230V
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    dlatego teraz pytanie czy będziesz często robił sesje plenerowe z zastosowaniem lamp? bo jak tak to wybierz te bateryjne. A jak będziesz siedział głównie w pomieszczeniach to zdecydowanie te 230V
    raczej planuje siedzieć w pomieszczeniach ale chętnie jeden odbiornik chciałbym mieć z sankami bo zawsze to dodatkowo można wykozystac Metz-a którego mam (szkoda by sie marnował :P )

  5. #5

    Domyślnie

    Też polecam ci ten bezbateryjny na bateryjnym były ciągle kłopoty - wystarczył niewielki spadek napięcia na bateriach i działało to jak chciało.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •