Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie awaria "małpki" canona - co się popsuło i ile to może kosztować?

    Pewnego dnia ni z tego, ni z owego, ze zdjęcia na zdjęcie aparacik Canon A430 trochę "zwariował". Mianowicie, rejestruje obraz z poprzecznymi pasami, z góry na dół, i tak przez całe zdjęcie. Przy czym obraz jest jak najbardziej widoczny, ale tak jakby w co drugim takim pasie sygnał na matrycy był wzmocniony. Wygląda to tak (link do pełnego zdjęcia): http://img708.imageshack.us/img708/7867/img0001zyq.jpg


    Obawiam się, że po prostu padła matryca i chyba nie opłaca się tego naprawiać, ale chciałbym wiedzieć, co o tym myślicie?
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  2. #2

    Domyślnie

    Padła matryca. Koszt naprawy przekroczy cenę nowego.
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Chyba lepiej dać dziecku do zabawy- niech młotkiem sprawdzi co jest w środku, a samemu kupić nowy aparat. W media-markt do niedzieli jest promocja Samsunga za 179 zł. Jakaś małpka kieszonkowa.
    pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  5. #5

    Domyślnie

    Mam to samo w ixusie, nie pomogla terapia uderzeniowa, kilkudniowe lezenie na mrozie, dmuchanie powietrzem, lezy i czeka na nowe tortury
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem to w Canone PowerShot A80, ta wada wyszła jakieś 3 lata po zakupie. Okazało się że to wada fabryczna tych matryc i serwis powinien dokonać naprawy w ramach gwarancji.
    Nikon D90 | Σ10-20/4-5.6 | N18-105 | N50/1.8 | N75-300 | SB900 | MC-DC2 | ML-L3 | Case Logic SLRC 4 | Benro Beyond Z40 | Canon PowerShot A80

  7. #7

    Domyślnie

    Gwarancja się daaaawno skończyła . Zresztą, aparat odwiedził trochę miejsc i dzielnie służył, ale widocznie w końcu paść musiał.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BUNCOL7 Zobacz posta
    Chyba lepiej dać dziecku do zabawy- niech młotkiem sprawdzi co jest w środku, a samemu kupić nowy aparat. W media-markt do niedzieli jest promocja Samsunga za 179 zł. Jakaś małpka kieszonkowa.
    pzdr
    i muszę powiedzieć, że dość ciekawa - właśnie kupiłem.......
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arttie Zobacz posta
    Miałem to w Canone PowerShot A80, ta wada wyszła jakieś 3 lata po zakupie. Okazało się że to wada fabryczna tych matryc i serwis powinien dokonać naprawy w ramach gwarancji.
    Cytat Zamieszczone przez Feadin Zobacz posta
    Gwarancja się daaaawno skończyła . Zresztą, aparat odwiedził trochę miejsc i dzielnie służył, ale widocznie w końcu paść musiał.
    Ale nic nie kosztuje zadzwonić i spytać się. Gdzieś na jakimś forum czytałem niedawno, że gość oddał jakiś stary aparat do naprawy i bardzo się zdziwił, że firma przyznała się, że to ich wina i naprawili za darmo.
    Nie był to na pewno Nikon
    Nie jest to dość częste zjawisko ale spróbować zawsze można.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Feadin Zobacz posta
    Gwarancja się daaaawno skończyła
    Nie szkodzi ze po gwarancji. Jesli stwierdza ze to wada fabryczna to naprawia na koszt serwisu. W przypadku kompakta G5/6 (nie pamietam modelu) mojeg kolegi po ilus latach uzytkowania padl sensor - wada fabryczna - i wymienili mu bezplatnie na G 7/8 (w kazdym badz razie 2 modele wyzej) bo tamte juz nie byly dostepne w sprzedazy i magazynach.
    Nie zaszkodzi sprobowac.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •