Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 115
  1. #31

    Domyślnie

    Co do matówki to wcześniej wymieniony alllegrowicz posiada także, matówkę B2. Co prawda nie nową ale podobno w bdb stanie
    D610, V1, FM2n

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    Ja swojego FE2 w super stanie jak i FG
    Widzę, że masz kolego FG. mam pytanie, czy diody wskazujące czas migawki są czytelne w słońcu, czy w w cieniu w jasny dzień.

    Pytanie do FE bez dwójki, ale również FA,FE2,FG.
    Był tu na uboczu wątku sygnał, że FE w trybie automatycznym, zrobi szybsze czasy niż 1/1000, czy można to potwierdzić.

    I odwrotne pytanie co do trzech modeli, jakie długie czasy, zdjęcia nocne, da się zrealizować w trybie A i będę pewnie odmierzone (pomijam Schwarzschielda). Na razie wężyk uważam za zaginiony i muszę samowyzwalaczem.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #33

    Domyślnie

    Z tego co wiem FE nie ma limitu długości czasu naświetlania w trybie A i ponoć ten aparat świetnie nadaje się właśnie do długich ekspozycji. Na ile poprawnie naświetla niestety nie miałem okazji jeszcze wypróbować, aczkolwiek widziałem trochę nocnych zdjęć wykonanych tym aparatem i prezentowały się nieźle co pozwala sądzić iż pomiar jest całkiem niezły. Podejrzewam jednak, że aparaty z tzw dynamicznym światłomierzem(np. olympus OM2) będą radzić sobie lepiej.
    D610, V1, FM2n

  4. #34

    Domyślnie

    W moim FG diody w jasny dzien sa dobrze widoczne, zaznaczam ze jestem lewo oczny i polozenie diod z prawej strony jest akurat dla mnie na kozysc
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Był tu na uboczu wątku sygnał, że FE w trybie automatycznym, zrobi szybsze czasy niż 1/1000, czy można to potwierdzić.
    Wg tego opisu w trybie A może i uzyskać nawet 1/4000. Tylko rzekomo Nikon nie był w stanie zapewnić dokładności/powtarzalności dlatego nominalne 1/1000.

    Ogólnie czy ktoś ma podobne odczucia jak w powyższej recenzji, tam Ken podaje jako duże plusy FE:
    - współpraca z starszymi szkłami (FE2 tylko Ai)
    - czytelniejsza drabinka naświetlania (mnie elektroniki)
    - dłuższa praca na baterii, wskaźnik naładowania
    itd.

    Ogólnie zachwala i sugeruje, że nie warto dopłacać do FE2.

    BTW tydzień temu na warszawskiej giełdzie foto w Stodole FE2/czarny/stan bdb był za 750zł.
    Aparaty, szkła i ja

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalus Zobacz posta
    Wg tego opisu w trybie A może i uzyskać nawet 1/4000. Tylko rzekomo Nikon nie był w stanie zapewnić dokładności/powtarzalności dlatego nominalne 1/1000.

    Ogólnie czy ktoś ma podobne odczucia jak w powyższej recenzji, tam Ken podaje jako duże plusy FE:
    - współpraca z starszymi szkłami (FE2 tylko Ai)
    Dla mnie interfejs do "uszu" to dziś już wada. Przyjmuję, że uszaste obiektywy albo mają Ai (lub są skonwertowane), albo tyle lat (sferyczne projekty, powłoki, zużycie), że ich miejsce jest w gablotce. Nie mam body z tym "interfejsem" ale wydaje się kłopotliwy.
    Mam Nikkora czterdziestolatka (skonwertowanego), więc takie mam przemyślenia, używam choć powinien być w izbie pamięci.
    Cytat Zamieszczone przez michalus Zobacz posta
    - czytelniejsza drabinka naświetlania (mnie elektroniki)
    - dłuższa praca na baterii, wskaźnik naładowania
    itd.

    Ogólnie zachwala i sugeruje, że nie warto dopłacać do FE2.

    BTW tydzień temu na warszawskiej giełdzie foto w Stodole FE2/czarny/stan bdb był za 750zł.
    Ściślej to jest jeszcze jakaś różnica na korzyść FE, ale nie mogę sobie przypomnieć.
    Argument o drabince sobie przemyślę, w moim egzemplarzu FG mam problem, plus lekka korekta wzroku.

    Pomiar błysku, czasy, ja dla siebie uważam że warto dołożyć na FE2. Zakładam, że jak nie FA to FE2 będzie w mojej torbie.
    O jakiej krótszej pracy na baterii za 2x1zł mowa? Wieczność vs "trochę mniej niż wieczność" ?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #37

    Domyślnie

    FE nie używa uszu, omija przeniesienie przesłony i trzeba mierzyć na roboczej ( z pre-AI).

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igg Zobacz posta
    FE nie używa uszu, omija przeniesienie przesłony i trzeba mierzyć na roboczej ( z pre-AI).
    To o co chodzi z FE i pre-ai ? Że da się osadzić niefrezowany obiektyw?
    Przyznam się, zgubiłem się w temacie.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #39

    Domyślnie

    Możesz podnieść "języczek" przesuwający symulator przesłony na korpusie i dzięki temu obiektyw pre-Ai go nie zniszczy. Pomiar jest tylko przy przesłonie roboczej w takiej sytuacji. MSZ w dzisiejszych czasach żaden to plus, bo i korpusy, i obiektywy kosztują grosze - lepiej dołożyć do nowszego korpusu.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    wertowanego), więc takie mam przemyślenia, używam choć powinien być w izbie pamięci.


    Ściślej to jest jeszcze jakaś różnica na korzyść FE, ale nie mogę sobie przypomnieć.
    Argument o drabince sobie przemyślę, w moim egzemplarzu FG mam problem, plus lekka korekta wzroku.
    Ja chyba wiem jaka różnica, w FE można robić zdjęcia od razu po włożeniu kliszy więc da się naświetlić nawet 39 klatek na 36 klatkowym negatywie. W FE2 jest coś takiego, że 2 pierwsze zdjęcia są zawsze robione z czasem 1/250 i nie da się tego zmienić.
    D610, V1, FM2n

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •